Stolní tenis: 16. kolo KS II

TJ Šošůvka A: 11.2. 2017

přečteno 278x,
11.2.2017

O tomto víkendu se hrálo jen jedno kolo a naši hráči utkání zvládli bez větších potíží i bez ztráty bodu. Soupeř z Kuřimi nám to trochu ulehčil účastí jen tří hráčů, ale na to se historie ptát nebude.

TJ Šošůvka A – SK Kuřim A 10 : 0

Obalil Jiří : 2,5 bodu / 2 dvouhry
Kutil Libor : 2 / 2
Konečný Štěpán : 1,5 / 1
Bezděk Luboš : 1 / 1
W.O. : 3

Do jediné hrané čtyřhry nastoupila dvojice Jirka – Štěpán proti páru Šípka – Fučík. No a naši hráči dokázali, že se během sezóny velice dobře sehráli, a i když se hrálo až do koncovek setů, tak jsme soupeři ani jediný setík nepovolili. Do dvouher vstoupil Štěpán proti Šípkovi. Hráč Šošůvky zvládl koncovku první sady (12-10), v té druhé dominuje a nakonec ve třetí, když oba hráči jsou v určité chvíli jen míček od výhry v setu, převrátí děj sady na svoji stranu Štěpán, vítězí 15-13 a celkově tedy 3:0. V dalším zápase si Libor bez problémů poradí s Vermouzkem a je jasné, že hosté hrají alespoň o nějaký bod. Ten jim nepovolí Jirka. S Fučíkem odehraje vyrovnaný zápas, když čtvrtou sadou srovná na 2-2. V té páté se oba hráči dostanou k mečbolu, aby nakonec svůj druhý proměnil k výhře 13-11 Jirka. Bez ztráty setu odehraje duel s Šípkou Libor, je ovšem pravdou, že je to pro soupeře kruté, jelikož v první i druhé sadě se hrálo přes deset bodů na obou stranách. Luboš se dostane za stůl až za stavu 7-0 a moc dlouho tam nepobude. Dobře hrajícího Fučíka porazí 3-0. To Jirka si dnes zahrál podstatně více. S Vermouzkem sice ztratí první set, ale pak převezme vládu nad utkáním, vyhraje další dva sety a vede i v úvodu čtvrtého. Ovšem hráči Kuřimi začne vycházet riskantní hra, čtvrtou sadu vyhraje 12-10 a navrch má i v koncovce setu pátého. Jirka totiž prohrává 7-10, ale i s podporou diváků uhraje 5 míčů v řadě (nakonec 12-10), zápas vyhrává a při třech duelech, které byl soupeř nucen skrečovat je jasné, že ze Šošůvky odjede s nelichotivou nulou. Průběh duelu: 1:0, 10:0.

Za 14 dnů, si zahrajeme poprvé v letošním roce v hernách soupeřů. V sobotu 25.2.2017 nastoupíme od 17:30 h. v Moravských Prusech a v neděli 26.2.2017 od 10:30 h. v Otnici.