Stolní tenis: 17.-18. kolo KS II

TJ Šošůvka A: 25.-26.2. 2017

přečteno 229x,
27.2.2017

V letošním kalendářním roce jsme poprvé vyrazili do heren soupeřů. A byl to výjezd rychlý a úspěšný, jelikož jsme během dvojzápasu v Moravských Prusech a Otnici ztratili jediný zápasový bodík.

TJ Sokol Moravské Prusy A – TJ Šošůvka A 1 : 10

Bezděk Luboš : 2 body / 2 dvouhry
Krátký Marek : 2 / 2
Konečný Štěpán : 1 / 1
Obalil Jiří : 1 / 1
W.O. : 4

V sobotu nás čekal poslední celek tabulky, který navíc nastoupil jen se třemi hráči. Ovšem nezačali jsme dobře. Luboš s Markem (který dnes nahradil Libora) nestačili ve čtyřhře na pár Reška st. a Reška ml., když prohráli 1-3. To bylo ovšem od domácích vše. Ve dvouhrách Luboš bez ztráty setu přehraje Rešku ml., Štěpán sice ztratí úvodní sadu s Reškou st., ale pak se hraje podle not našeho hráče a Marek poráží 3-1 Hanáka st. Po Jirkově výhře bez boje pokračujeme na vítězné vlně, ovšem soupeř bojuje a zbývající tři duely se hrají na pět setu. Nejprve ve velice hezkém duelu porazí Luboš Rešku st. 3-2, pak se dostane za stůl poprvé i Jirka a také hraje na pět setů s Hanákem st., aby ten poslední vyhrál 11-7 a poslední bod získá Marek, jenž sice prohrává s Reškou ml. 0-2 na sety, ale pak ty další tři sehraje parádně a ukončí tím celý zápas.
Průběh duelu: 1:0, 1:10.

TJ Sokol Otnice A – TJ Šošůvka A 0 : 10

Bezděk Luboš : 2,5 bodu / 2 dvouhry
Konečný Štěpán : 2,5 / 2
Kutil Libor : 2,5 / 2
Obalil Jiří : 2,5 / 2

V neděli jsme nastoupili v Otnici a domácím jsme nenechali ani bod. První čtyřhra je nesmírně dramatická. Luboš s Liborem nechají pár Šebeček – Vojáček vždy srovnat stav setů, a tak se hraje pátý rozhodující. V něm rozhodne až koncovka, kterou naši hráči zvládnou poměrem 12-10. To Šimon s Jirkou nemají s duem bratrů Heřmanských moc práce a dominují jasně 3-0. V první sérii dvouher jsme jasně lepší. Jediný set ztratí s Josefem Heřmanským Štěpán, ale to nám při jeho výhře 3-1 nemůže vadit. Libor s Martinem Heřmanským, Jirka s Vojáčkem a ani Luboš se Šebečkem vyhrají shodně 3-0. Nejdramatičtější dvouhru pak sehraje Štěpán s Martinem Heřmanským. Hraje se až do koncovky páté sady, kterou zvládne náš hráč v poměru 11-9. Pak už se konec celého zápasu rychle přiblíží, jelikož Libor s Vojáčkem, Jirka se Šebečkem ani Luboš s Josefem Heřmanským neztratí jediný set. Průběh duelu: 0:1, 0:10.

Za dalších 14 dnů si zahrajeme opět v hernách protivníků. A v obou případech dopoledne. Nejprve v sobotu 11.3. nastoupíme od 10:30 h. ve Zbraslavci proti místnímu béčku a poté v neděli 12.3. se od 11:00 h. představíme v Drnovicích u Vyškova. A vzhledem k dosavadní situaci v tabulce je jasné, že případný úspěch v těchto duelech nám zajistí s předstihem vítězství v soutěži.