Stolní tenis: 19.- 20. kolo KS II

TJ Šošůvka A: 11.-12.3. 2017

přečteno 245x,
12.3.2017

Poslední výjezd této sezóny nerozhodl jen o našich dalších dvou výhrách (když zejména Zbraslavec nepříjemně kousal), ale také o tom, že se s předstihem můžeme radovat z historického úspěchu stolního tenisu v Šošůvce v podobě vítězství v KS II a postupu do KS I z prvního místa.

STK Zbraslavec B – TJ Šošůvka A 5 : 10

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Konečný Štěpán : 2,5 / 3
Krátký Marek : 1,5 / 3
Obalil Jiří : 1,5 / 3

Bez Libora Kutila jsme nastoupili v okresním derby ve Zbraslavci a domácí nás notně potrápili. Už čtyřhry byly dramatické. V té první Jirka se Štěpánem ztratili snadno první sadu s dvojicí Krása st. – Moravec, ale poměrně rychle se oklepali a další tři sady se nesly v režii hráčů Šošůvky. To Luboš s Markem začali proti páru Křepela Luboš – Cetkovský ještě hůře a doháněli manko dvou ztracených setů. Ovšem zápas dokázali otočit a rozhodující pátou sadu vyhrát 11-9. První dvouhra se hraje na pět setů. Luboš nakonec dokáže vyhrát všechny liché sety s nepříjemným Krásou a celkově vyhraje 3-2. Také Štěpán nemá dobrý vstup do zápasu a prohraje úvodní sadu s Moravcem. Pak ovšem svoji hru zpřesní a dokráčí k bezpečné výhře 3-1. Pak se však dočkají i domácí. Jirka na Cetkovského a ani Marek na Křepelu neuhrají ani set. Navýšení našeho náskoku zařídí Luboš, i když s Moravcem to nemá vůbec jednoduché. První dva sety vyhraje v poměru 15-13 a 13-11, třetí dokonce prohraje, ale čtvrtá končí výhrou našeho hráče v poměru 11-8. Jenže domácí nic nevzdávají a po výhře Cetkovského (3-0 se Štěpánem) a Křepely (3-1 s Jirkou) je najednou stav 4-5. Naštěstí v pravou chvíli zabere Marek (ten dnes nahradil Libora) a zvládne koncovky všech tří setů s Krásou. V souboji dnes nejlepších hráčů svých družstev pak v dramatickém zápase porazí Luboš 3-1 Cetkovského. No a stejným poměrem porazí Štěpán Křepelu a Jirka Krásu. Rázem je stav 4-9 a čeká se na závěr. Ten ještě oddálí Moravec, který přehraje Marka 3-1 na sety, ale další zápas je poslední. V něm sice Luboš prohrává s Křepelou 1-2 na sety, ale čtvrtý i pátý získává náš hráč a je definitivně rozhodnuto. Průběh duelu: 0:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:9, 5:9, 5:10.

TJ Sokol Drnovice A – TJ Šošůvka A 0 : 10

Bezděk Luboš : 2,5 bodu / 2 dvouhry
Konečný Štěpán : 2,5 / 2
Kutil Libor : 2,5 / 2
Obalil Jiří : 2,5 / 2

Nedělní utkání v Drnovicích bylo podstatně jednodušší. Vyhrajeme obě čtyřhry, i když tentokrát vyzkoušíme jiné složení. Libor se Štěpánem vedou 2-0 na sety s párem Zubal – Kalousek, pak sice soupeř srovná, ale pátá sada jde za našimi hráči. To Jirka s Lubošem nepřipustí proti páru Srna – Beránek ztrátu ani jedné sady. První dvě dvouhry jsou velice rychlé a končí 3-0 v náš prospěch. Luboš takhle přehraje Beránka a Libor Kalouska. To v dalším duelu si pořádně zahraje Štěpán. Prohrává se Srnou již 0-2 na sety, srovná (když čtvrtý set vyhraje 15-13) a nakonec náš hráč vyhraje i pátou sadu v poměru 11-8. Rychlou výhru 3-0 v souboji se Zubalem pak připíše Jirka. Druhé kolo začíná opět Luboš, a i když se Kalousek snaží, tak více než set na našeho hráče neuhraje. Libor ten se za stolem moc dlouho nezdrží ani podruhé a Srnu poráží 3-0. V dalším duelu pak Štěpán prohraje úvodní set se Zubalem, ale další tři s jistotou ovládne. Poslední bod pak přidá Jirka, jenž sice ztratí náskok dvou setů v souboji s Beránkem, ale ten pátý a poslední je plně v režii našeho hráče. Průběh duelu: 0:1, 0:10.

S úspěšnou sezónou se rozloučíme za 14 dnů v Šošůvce. Nejprve v sobotu 25.3. hostíme od 17:30 h. družstvo Silůvek C a pak nás v nedělním dopoledni, přesněji 26.3. od 10:30 h. přivítáme v mimořádně atraktivním duelu druhý celek tabulky z Mokré. Jste všichni zváni.