Zpráva z utkání 16. kola okresního přeboru mužů - 9. 4. 2017

přečteno 298x,
10.4.2017

Sestava: Zouhar Ivan – Krátký – Maňoušek – Wágner (80. Šindelka) – Mikulášek Michal (75. Baláž) – Doležel, Musil, Kuchař, Knödl – Fabiánek, Sehnal

Střelci branek: Krátký – Vrzal 2, Tenora 2 a Daniel

V prvním domácím představení jarní části OP naši hráči svým příznivcům moc radosti neudělali. Ačkoliv nám byl soupeřem třetí celek tabulky z Olešnice, tak se skutečností, že po odehraných dvaceti minutách bude v podstatě po zápase, asi hned tak někdo nepočítal. Úvod střetnutí byl totiž jako ze zlého snu. Aktivně hrající hosté využívali našich chyb, stříleli poměrně snadné branky a ani ne v polovině první půle měli splněno. Pak už se zápas spíše dohrával, i když našim hráčům nešlo upřít snahu o korekci výsledku. Pokud to trochu přeženu, tak ten z diváků, který by čistě hypoteticky přišel po uplynutí první dvacetiminutovky, vzhledem k včerejší poruše světelné tabule neznal výsledek a ani se po něm nepídil, tak po závěrečném hvizdu rozhodčího odejde s dojmem, že zápas skončil remízou a domácí byli o chlup snaživějším celkem. Ovšem to by se nesmělo hrát těch prvních dvacet minut.

Již v samotném začátku zápasu hosté dokazovali, že chtějí odčinit vysokou porážku z prvního vzájemného měření sil a už ve 2. minutě po rozehrané standartní situaci hlavičkuje jejich hráč mimo tři tyče. Soupeř je v prvních minutách důraznějších, ale ani Šošůvka se nechce nechat zahanbit. V 7. minutě se probije až před bránu Sehnal a míč z jeho kopaček zasahuje tělo padajícího brankáře. Jenže v 8. minutě soupeř kontruje a hned úspěšně. Příliš snadno necháme odcentrovat jejich hráče z pravé strany, před bránou přetlačí v osobním souboji Kubíček Wágnera, přiťukne úplně volnému spoluhráči na levé straně, který ze sedmi metrů ranou na bližší tyč bezpečně překoná Zouhara, 0-1.
Další chybu vyrobíme ve 12. minutě. Krátký rozehrává přímý kop od postranní čáry, míč však najde jen hráče Olešnice, který vyšle do brejku svého spoluhráče, jenž samostatný úprk na bránu zakončí prostřelením vybíhajícího Zouhara, 0-2.
Tyto dva údery s naší psychikou hodně zalomcují a v podstatě každý míč na kopačkách soupeře je pro nás nebezpečný. Ve 14. minutě opět chybujeme v rozehrávce, protivník přihrává z pravé strany a osamocený Vrzal nemá problém poslat míč do odkryté brány, 0-3.
A aby toho nebylo málo, tak ve 20. minutě se hosté prokombinují až před Zouhara, Ivan první střelu skvěle zlikviduje, ale na dorážku dalšího hráče, za němé asistence hráčů v oranžovém, nemá šanci dosáhnout, 0-4.
První půle se pak dohrává ve zvláštní atmosféře ticha. Nikdo z diváků se nedohaduje ani nerozčiluje, naši hráči se sice snaží, ale hosté bez větších problémů kontrolují hru. Na hřišti se toho z pohledu dramatických situací opravdu moc neděje a tak se čeká, co přinese dějství druhé.

Druhá půle ovšem pokračuje v duchu závěru té první. Hraje se častěji na polovině Olešnice, ale soupeř je pozorný, jeho hráči dostatečně důrazní a rozdíl je i v technických dovednostech. Zkrátka valnou většinu našich kombinací nakonec „pohřbí“ nepřesnost. Postupně však zvyšujeme tlak a dokážeme stále víc ohrožovat bránu hostů. Navíc v 70. minutě snižujeme a je to pohledný fotbalový okamžik. Rozehraný rohový kop od Doležela posílá ranou „z voleje“ ze vzdálenosti devíti metrů do sítě Krátký, 1-4.
A v 72. minutě může přijít dramatická zápletka. Krátký se hezky uvolní na pravé straně, předloží míč před bránu nabíhajícímu Knödlovi, ale ten z deseti metrů ve vyložené šanci bránu přestřeluje. S ubíhajícím časem je jasné, že s výsledkem toho již moc neuděláme. Na obou stranách jsou k vidění ještě akce, které by při větší přesnosti mohly zavánět brankou, ale ta padne už jen jedna. Bohužel opět do naší sítě. V 85. minutě přijde o míč Fabiánek, následuje centr před bránu a volný hráč Olešnice střelou k pravé tyči uzavře střelecký účet tohoto zápasu, 1-5.

Takže i podruhé na jaře vycházíme na prázdno. Pozitivní na dnešku může být zlepšený druhý poločas, kdy jsme byli o něco lepším celkem, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že se soupeř při vědomí jasného náskoku, opravdu neměl kam hnát.

Příště: V sobotu 15. dubna nám začíná série šesti za sebou jdoucích zápasů hraných v sobotním termínu. První zastávkou bude stadion v Boskovicích, kde se při umělém osvětlení postavíme od 18:30 h. domácí rezervě. Odjíždí se osobními automobily.

Další výsledky OP: Sloup – Adamov 4 : 1, Doubravice – Kunštát B 1 : 0, Olomučany – Ráječko B 4 : 0, Letovice – Vysočany 2 : 2, Bořitov – Lipůvka 3 : 0, Boskovice B – Kořenec 4 : 0

Starší žáci: Šošůvka – Cetkovice / Velké Opatovice 2 : 3 (1 : 1) Ondra Hloušek a Jirka Vašíček