Zpráva z utkání 17. kola okresního přeboru mužů - 15. 4. 2017

přečteno 287x,
16.4.2017

Sestava: Zouhar Ivan – Musil – Maňoušek, Wágner, Mikulášek Michal (86. Baláž) – Doležel, Fabiánek, Kuchař, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Novák, Kamenický a Grenar – Sehnal 2 a Krátký

V sobotu zavítalo naše družstvo do Boskovic. Pod místním hradem a v nezvyklém podvečerním čase nás zde čekalo domácí „béčko“. Hrálo se svižné utkání se spoustou zajímavých momentů, které nemohlo přítomné diváky nudit. Našim hráčům se podařilo poprvé na jaře bodovat, ačkoliv jsme si neodpustili opět individuální chyby, které byly příčinou obdržených branek a v naší hře bylo k vidění dost nepřesností i tradičního nedůrazu při krytí protihráčů. Ovšem v celkovém kontextu nebyl výkon Šošůvky vůbec špatný a nedal se srovnat se zápasem na Kořenci ani s klíčovou pasáží duelu s Olešnicí. Dokázali jsme se vyrovnat s dvoubrankovou ztrátou, bojovalo se a k vidění byla očividná snaha „něco uhrát“. S technicky velmi dobře vybaveným soupeřem, který měl v sestavě několik opravdu velmi dobrých mladíků, jsme odehráli vyrovnanou partii, které by až do 86. minuty slušela z mého pohledu naprosto zasloužená remíza. Jenže v poslední pětiminutovce jsme neproměnili hned tři výborné brankové příležitosti, takže si myslím, že jsme k vítězství byli přece jen blíž než domácí.

Samotný úvod zápasu byl tristní. Uběhlo sotva dvacet vteřin, když po naší rozehrávce zachytil nedůraznou Maňouškovu „malou domů“ Novák a svůj samostatný náběh zakončil střelou, kterou našel skulinu mezi nohama vybíhajícího Zouhara, 1-0.
Naštěstí jsme se „nepoložili“ po inkasovaném gólu jako minulý týden s Olešnicí a převzali jsme iniciativu. Opticky jsme měli častěji míč na svých kopačkách, ale pořád jsme museli mít na paměti fotbalové individuální dovednosti soupeře. O těch jsme se přesvědčili v 9. minutě, kdy hráč Boskovic prošel až do pokutového území a jeho následná střela míjí pravou tyč jen o centimetry. Ovšem většinou se hraje více na polovině domácích, ale nemůžeme najít recept na překonání defenzívy. To trvá do 16. minuty, kdy přesná přihrávka uvolní na pravé straně Doležela, ten rázem běží z boku směrem k bráně, ale s vybíhajícím brankářem přehazuje i bránu. Škoda. Naši mírnou převahu, ovšem bez další větší možnosti k zakončení, přeruší situace z 26. minuty. Při rozehraném přímém kopu nedokážeme pokrýt protihráče, kteří se rychlou souhrou prokombinují až před bránu a zcela osamocený Kamenický nedá střelou z jedenácti metrů umístěnou přesně k levé tyči Zouharovi žádnou šanci zasáhnout, 2-0.
Je to pro nás studená sprcha, jelikož se opravdu neprezentujeme špatným výkonem. Zpátky do hry nás dostane akce z 31. minuty. Na vysoký míč si na pravé straně naběhne Krátký, po zpracování se protáhne až k brankové čáře a jeho prudkou přízemní přihrávku před bránu usměrní za záda brankáře dobíhající Sehnal, 2-1.
Ovšem Boskovice si dvoubrankový náskok mohu vzít zase zpět. Ve 34. minutě se za záda obránců dostane tísněný Novák, ale Zouhar předvede rychlý výběh, ještě lepší zákrok a tuto šanci likviduje. Ve zbývajících minutá první půle se hraje ve vysokém tempu, kdy oba celky neváhají s přechodem do útoku, ale obrany pracují na obou stranách spolehlivě a tak jdou do šaten spokojenější domácí.

Začátek druhé půle přinese nejslabší pasáž hry. Je k vidění dost nepřesností, oba celky mají problém vůbec se dostat k nějakému ohrožení brány a jakoby se oboustranně spoléhalo spíše na nějakou soupeřovu chybu, než na vlastní aktivitu. Tento stav změní 65. minuta. Maňoušek pošle dlouhý míč na Sehnala, ten jej sklepne Krátkému a Mára utěšenou ranou bez větší přípravy pošle míč z osmadvaceti metrů pod břevno zaskočeného brankáře, 2-2.
A v 67. minutě je ještě veseleji. Knödl vyhraje takřka ztracený souboj s domácím stoperem, dokáže ještě od brankové čáry přihrát a na správném místě stojící Sehnal uklidí míč k pravé tyči, 2-3.
Jenže se z vedení neradujeme dlouho. V 70. minutě nepokryjeme všechny protihráče při rozehraném rohovém kopu a Grenarova přízemní střela z devíti metrů skončí v síti Zouhara, 3-3.
V poslední dvacetiminutovce se však nehraje žádný „beton“ a oba celky jdou za vítězstvím. V 77. minutě se za záda obránců dostane Sehnal, ale svoji střelu uspěchá a z hranice „šestnáctky“ míří mimo levou tyč. Na druhé straně je zde v 83. minutě velká šance pro Boskovice. Jenže to by střelu osamoceného hráče nesměl výborným zákrokem vychytat Zouhar. Závěrečné minuty však patří Šošůvce. V 87. minutě vznikne závar před bránou Boskovic a střelu Sehnala z osmi metrů, ovšem přece jen z úhlu, likviduje skvělým zákrokem brankář. Luděk má šanci na reparát o dvě minuty později. Krátký se uvolní na pravé straně, pošle centr před bránu a náš útočník střílí z devíti metrů sice pohotově, ale nad břevno. I Boskovice chtějí vyhrát, vysunou se na naši polovinu, a to se jim může stát osudné v samém závěru. Vybojujeme míč a v poslední akci zápasu vysuneme do brejku Knödla, který běží z levé strany sám na brankáře, ale bohužel i s přispěním gólmana skončí jeho střela ze třinácti metrů kousek od protilehlé pravé tyče. Následný rohový kop už nás ani rozhodčí nenechá rozehrát a tak se musíme smířit s remízou, kterou bychom asi v průběhu první půle brali, ale nakonec???

Příště: Další střetnutí je naplánováno na sobotu 22. dubna. To od 16:00 h. hostíme rezervu z Ráječka, takže zveme všechny příznivce.