Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
16. července 2018, 29. týden
svátek má Luboš, zítra Martina

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 4850
Jaro

 3581
Léto

 3773
Podzim

 3858
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Šošůvka - Ráječko B 7 : 1 (4 : 0)


Zpráva z utkání 18. kola okresního přeboru mužů - 22. 4. 2017

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 389x,
22.4.2017Sestava: Valach – Musil (83. Šindelka) – Maňoušek, Wágner, Mikulášek Michal (35. Petlach Radek) – Doležel, Fabiánek, Kuchař, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Sehnal 4, Krátký, Kuchař a Fabiánek – Slavíček

Po dlouhé sérii deseti střetnutí v řadě, kdy Šošůvka neokusila chuť vítězství, jsme se v sobotním chladném odpoledni konečně dočkali. A náš dlouhý půst odneslo druhé mužstvo tabulky z Ráječka. Vítězství to bylo naprosto zasloužené, navíc pokud by naši hráči i ve druhé půli šli za vstřelenými góly stejně „hladově“ jako v dějství prvním, mohl být rozdíl ve skóre mnohem vyšší.

Začátek zápasu evokoval v myslích fanoušků minulé utkání v Boskovicích. Ve 2. minutě využívá chybné Musilovy rozehrávky soupeř a Štafa uhání z levé strany osamocen na Valacha, který vybíhá a útočník Ráječka následně míří do jeho těla. Odpovíme v 6. minutě. Na Doleželem zahraný rohový kop si naskočí Krátký a brankář při jeho hlavičce předvede reflexivní zákrok, když míč vyrazí mimo své tyče. Ovšem v úvodní fázi zápasu hrají hosté svůj nejlepší part a jsou nebezpečnější. Hrozí hodně ze standartních situací a po jedné z nich, kterou je přímý kop v 15. minutě, se před Valachem ocitne osamocený protihráč, ale náš brankář dokáže včas zasáhnout. Akce však pokračuje a následná střela dalšího hráče Ráječka skončí na břevnu Valachovy brány. První se však radují hráči v oranžovém. V 18. minutě se po autovém vhazování uvolní Sehnal, přihraje rozběhnutému Krátkému, který se rázem ocitne za obránci, aby svoji následnou střelu z devíti metrů poslal přesně k pravé tyči, 1-0.
A rušných okamžiků začíná přibývat. Hned o minutu později totiž můžeme o svůj náskok přijít. Naštěstí hlavička volného protihráče z bezprostřední blízkosti končí ve Valachových rukavicích. Ve 21. minutě ukáže svoji rychlost Knödl, jenž pronikne po levé straně, a jeho prudká přízemní střela míjí pravou protilehlou tyč. Ve 24. minutě je zde však naše další radost. Ve „velkém vápně“ se dostane k míči Kuchař, najde v nebezpečném prostoru Sehnala, který se uvolní přes obránce a z osmi metrů pošle míč k levé tyči brány Ráječka, 2-0.
Ve 27. minutě si výše jmenovaná dvojice spolupráci zopakuje a je z toho pohledný fotbalový moment. Jenda vybojuje ve středu hřiště míč, předloží jej Sehnalovi a Luděk parádní ranou z jednadvaceti metrů umístěnou pod pravý horní roh rozveselí naše příznivce potřetí, 3-0.
Sehnal je při chuti a může přidat další branku, když míč po jeho střele z 35. minuty končí těsně nad břevnem. Soupeř dá o sobě vědět ve 37. minutě, kdy pěknou střelu z osmnácti metrů ještě pěknějším zákrokem likviduje brankář Valach. O chvíli později, přesněji ve 40. minutě, je zde chvíle pro Sehnalův hattrick. Po centru od Petlacha se totiž Luděk uvolní na levé straně a jeho prudkou střelu z deseti metrů zastaví až síť u pravé protilehlé tyče, 4-0.
Krátce před pauzou, a to ve 43. minutě, se může ještě ke slovu dostat Ráječko. Za obranu naběhne osamocený útočník, ale až tak dokonale jej nepodrží zpracování míče a dá tím pádem možnost zasáhnout našemu brankáři.

Úvodní minuty druhé půle se hrají ve vlažném tempu. Soupeř si na nějaký obrat evidentně nevěří a domácí se nikam neženou. Ovšem zhruba po 15 minutách začneme „zatápět pod kotlem“ a vytvářet si šance. V 58. minutě se hned 2x dostane do šancí agilní Maňoušek. První jeho střelu likviduje brankář a o pár vteřin později po Knödlově centru Jirka z dobré pozice přestřeluje. V 59. minutě zase nechá vyniknout brankáře Ráječka Doležel. A za další minutu předvede parádní individuální akci Maňoušek, jen jí chybí lepší zakončení, jelikož míč po Jirkově střele z jedenácti metrů jen o centimetry mine levou tyč. V 65. minutě si vybere slabší chvilku naše defenzíva, když pustí do samostatného náběhu Štafu, ale ten pověst střelce nenaplní a bránu míjí. Jinak se však hraje na jednu bránu a snad jen až moc pocitu "klidu a bezpečí" při řešení situací před bránou zabraňuje dalšímu navyšování skóre. Do velké šance se dostane Krátký v 78. minutě, kdy z ideální pozice bránu mine. Jak se má naložit s nabídnutou příležitostí nám tak ukážou hosté. V 79. minutě nedůsledně pokryjeme jejich protiútok a osamocený Slavíček si dá záležet, aby jeho zakončení proti vybíhajícímu Valachovi bylo dokonalé, 4-1.
V 81. minutě může odpovědět Krátký, po centru z pravé strany volí divácky atraktivní řešení zakončení, avšak míč z jeho kopaček skončí nad břevnem. Dočkáme se až v 84. minutě. Kuchař si ze středu hřiště navede míč a pak jej z dvaceti metrů pošle přesně k levé tyči, 5-1.
Závěr duelu je naprosto v naší režii. V 87. minutě přihraje Knödl Fabiánkovi a Honza přesnou střelou z jedenácti metrů zaznamená svůj premiérový gól v našem dresu, 6-1.
O minutu později dokonale vyšachujeme defenzívu Ráječka, první střelu ještě brankář vyráží (jinak v brankáři měli hosté i přes vysokou porážku velkou oporu), ovšem jen před střídajícího Šindelku, který ze sedmi metrů přestřelí odkrytou bránu. Přesto si ještě jednoho gólu dočkáme a to v 90. minutě, kdy Maňoušek korunuje svůj výborný výkon dalším průnikem spojeným s přesnou přihrávkou na Sehnala, který svým dnešním čtvrtým gólem po dokonalém zakončení z osmi metrů uzavře brankový účet zápasu, 7-1.Příště: Za týden, tedy v sobotu 29. dubna 2017, hrajeme od 16:30 hodin v Bořitově.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 4.526 s | © 2010 Obec Šošůvka | Webmaster