Zpráva z utkání 18. kola okresního přeboru mužů - 22. 4. 2017

přečteno 309x,
22.4.2017

Sestava: Valach – Musil (83. Šindelka) – Maňoušek, Wágner, Mikulášek Michal (35. Petlach Radek) – Doležel, Fabiánek, Kuchař, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Sehnal 4, Krátký, Kuchař a Fabiánek – Slavíček

Po dlouhé sérii deseti střetnutí v řadě, kdy Šošůvka neokusila chuť vítězství, jsme se v sobotním chladném odpoledni konečně dočkali. A náš dlouhý půst odneslo druhé mužstvo tabulky z Ráječka. Vítězství to bylo naprosto zasloužené, navíc pokud by naši hráči i ve druhé půli šli za vstřelenými góly stejně „hladově“ jako v dějství prvním, mohl být rozdíl ve skóre mnohem vyšší.

Začátek zápasu evokoval v myslích fanoušků minulé utkání v Boskovicích. Ve 2. minutě využívá chybné Musilovy rozehrávky soupeř a Štafa uhání z levé strany osamocen na Valacha, který vybíhá a útočník Ráječka následně míří do jeho těla. Odpovíme v 6. minutě. Na Doleželem zahraný rohový kop si naskočí Krátký a brankář při jeho hlavičce předvede reflexivní zákrok, když míč vyrazí mimo své tyče. Ovšem v úvodní fázi zápasu hrají hosté svůj nejlepší part a jsou nebezpečnější. Hrozí hodně ze standartních situací a po jedné z nich, kterou je přímý kop v 15. minutě, se před Valachem ocitne osamocený protihráč, ale náš brankář dokáže včas zasáhnout. Akce však pokračuje a následná střela dalšího hráče Ráječka skončí na břevnu Valachovy brány. První se však radují hráči v oranžovém. V 18. minutě se po autovém vhazování uvolní Sehnal, přihraje rozběhnutému Krátkému, který se rázem ocitne za obránci, aby svoji následnou střelu z devíti metrů poslal přesně k pravé tyči, 1-0.
A rušných okamžiků začíná přibývat. Hned o minutu později totiž můžeme o svůj náskok přijít. Naštěstí hlavička volného protihráče z bezprostřední blízkosti končí ve Valachových rukavicích. Ve 21. minutě ukáže svoji rychlost Knödl, jenž pronikne po levé straně, a jeho prudká přízemní střela míjí pravou protilehlou tyč. Ve 24. minutě je zde však naše další radost. Ve „velkém vápně“ se dostane k míči Kuchař, najde v nebezpečném prostoru Sehnala, který se uvolní přes obránce a z osmi metrů pošle míč k levé tyči brány Ráječka, 2-0.
Ve 27. minutě si výše jmenovaná dvojice spolupráci zopakuje a je z toho pohledný fotbalový moment. Jenda vybojuje ve středu hřiště míč, předloží jej Sehnalovi a Luděk parádní ranou z jednadvaceti metrů umístěnou pod pravý horní roh rozveselí naše příznivce potřetí, 3-0.
Sehnal je při chuti a může přidat další branku, když míč po jeho střele z 35. minuty končí těsně nad břevnem. Soupeř dá o sobě vědět ve 37. minutě, kdy pěknou střelu z osmnácti metrů ještě pěknějším zákrokem likviduje brankář Valach. O chvíli později, přesněji ve 40. minutě, je zde chvíle pro Sehnalův hattrick. Po centru od Petlacha se totiž Luděk uvolní na levé straně a jeho prudkou střelu z deseti metrů zastaví až síť u pravé protilehlé tyče, 4-0.
Krátce před pauzou, a to ve 43. minutě, se může ještě ke slovu dostat Ráječko. Za obranu naběhne osamocený útočník, ale až tak dokonale jej nepodrží zpracování míče a dá tím pádem možnost zasáhnout našemu brankáři.

Úvodní minuty druhé půle se hrají ve vlažném tempu. Soupeř si na nějaký obrat evidentně nevěří a domácí se nikam neženou. Ovšem zhruba po 15 minutách začneme „zatápět pod kotlem“ a vytvářet si šance. V 58. minutě se hned 2x dostane do šancí agilní Maňoušek. První jeho střelu likviduje brankář a o pár vteřin později po Knödlově centru Jirka z dobré pozice přestřeluje. V 59. minutě zase nechá vyniknout brankáře Ráječka Doležel. A za další minutu předvede parádní individuální akci Maňoušek, jen jí chybí lepší zakončení, jelikož míč po Jirkově střele z jedenácti metrů jen o centimetry mine levou tyč. V 65. minutě si vybere slabší chvilku naše defenzíva, když pustí do samostatného náběhu Štafu, ale ten pověst střelce nenaplní a bránu míjí. Jinak se však hraje na jednu bránu a snad jen až moc pocitu "klidu a bezpečí" při řešení situací před bránou zabraňuje dalšímu navyšování skóre. Do velké šance se dostane Krátký v 78. minutě, kdy z ideální pozice bránu mine. Jak se má naložit s nabídnutou příležitostí nám tak ukážou hosté. V 79. minutě nedůsledně pokryjeme jejich protiútok a osamocený Slavíček si dá záležet, aby jeho zakončení proti vybíhajícímu Valachovi bylo dokonalé, 4-1.
V 81. minutě může odpovědět Krátký, po centru z pravé strany volí divácky atraktivní řešení zakončení, avšak míč z jeho kopaček skončí nad břevnem. Dočkáme se až v 84. minutě. Kuchař si ze středu hřiště navede míč a pak jej z dvaceti metrů pošle přesně k levé tyči, 5-1.
Závěr duelu je naprosto v naší režii. V 87. minutě přihraje Knödl Fabiánkovi a Honza přesnou střelou z jedenácti metrů zaznamená svůj premiérový gól v našem dresu, 6-1.
O minutu později dokonale vyšachujeme defenzívu Ráječka, první střelu ještě brankář vyráží (jinak v brankáři měli hosté i přes vysokou porážku velkou oporu), ovšem jen před střídajícího Šindelku, který ze sedmi metrů přestřelí odkrytou bránu. Přesto si ještě jednoho gólu dočkáme a to v 90. minutě, kdy Maňoušek korunuje svůj výborný výkon dalším průnikem spojeným s přesnou přihrávkou na Sehnala, který svým dnešním čtvrtým gólem po dokonalém zakončení z osmi metrů uzavře brankový účet zápasu, 7-1.

Příště: Za týden, tedy v sobotu 29. dubna 2017, hrajeme od 16:30 hodin v Bořitově.