Zpráva z utkání 19. kola okresního přeboru mužů - 29. 4. 2017

přečteno 241x,
29.4.2017

Sestava: Valach – Musil (85. Šindelka) – Maňoušek, Wágner (78. Baláž), Petlach Radek – Doležel, Fabiánek, Mikulášek Michal, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Krátký 2, Doležel a Sehnal

Po výhře nad rezervou Ráječka příznivci Šošůvky netrpělivě očekávali, zda toto vítězství v minulém zápase nebylo jen lehkým prosvitnutím do jinak šedivých výkonů našich fotbalistů. Ovšem sobotní duel v Bořitově by mohl do našich myslí vnést optimismus. Nejen díky konečnému výsledku, ale i způsobu jakým byl dosažen. Je třeba uznat, že skóre je poněkud zavádějící a pro Bořitov celkem kruté. Jelikož až do prvního gólu byl soupeř i mírně aktivnější, ovšem dvě slepené branky dodaly našim hráčům ohromnou porci sebevědomí a zejména ve druhé půli jsme průběh zápasu kontrolovali až s neotřesitelnou jistotou. Z naší strany to byl zkrátka týmový výkon podpořený fotbalovými dovednostmi a bojovností.

Samotný vstup do zápasu měli lepší domácí hráči. Drželi častěji míč na svých kopačkách a na fotbalistech Šošůvky byla vidět nervozita, z které pramenily i nepřesnosti. Nedá se však říct, že by soupeř nějak vážněji ohrožoval Valacha, byl to spíš boj mezi „šestnáctkami“. Do první vážnější šance se nakonec dostává Šošůvka. Knödl unikne po levé straně a jeho následná střela z úhlu prosviští kolem protilehlé levé tyče brány Bořitova. Ten odpovídá ve 25. minutě. Jeho hráči se prokombinují až před bránu a v poslední chvílí sráží střelu útočníka z výborné pozice na roh Musil. Je o pár desítek vteřin později nám zatrne. Protivník rozehraje standartní situaci a k hlavičce se dostane hráč Bořitova. Valach sice jeho střelo vyrazí, ale míč je zpět před bránou a malou chvíli poskakuje těsně před brankovou čárou, ovšem nakonec ho soupeři dotlačit do sítě nedovolíme. Další možnost má Bořitov ve 28. minutě. Při centru před bránu netrefí ideálně míč Musil, ten se dostane k útočníkovi, ale jeho zakončení přes hlavu naštěstí skončí těsně nad břevnem. Ovšem i útoky Šošůvky jsou nebezpečné, notnou chvíli se nám však nedaří schopnost finální přihrávky. Ta přijde až ve 35. minutě. Využijeme nedokonale postavené obrany domácích, Krátký ideálně uvolní na pravé straně rozběhnutého Doležela a Peťa si to rázem míří sám k brankáři. Vyčká správného okamžiku a poté střelou z devíti metrů zamíří k bližší pravé tyči, je pravda, že gólman míč zasáhne, ale mimo tyče jej už nedostane, 0-1.
Ještě nedozní radost našich příznivců a může začít nanovo. Hned po rozehrávce se snaží stoper Bořitova obehrát Krátkého, ovšem Marek míč získá a následně vyšle přízemní „pumelici“ z osmnácti metrů přesně k levé tyči. Brankář Trávníček si na míč sice opět sáhne, ale ani tentokrát mu v cestě do sítě nezabrání, 0-2.
Domácí jsem dokonale zaskočeni a do přestávky se nezmohou na vůbec žádnou odpověď. Jsou to spíše naši hráči, o kterých se dá říct, že se snaží na hřišti něco vymyslet.

Od začátku druhé půle se dal očekávat nápor domácích. Jenže ten nepřišel. Ani ne tak proto, že by Bořitov nechtěl, ale naši hráči mu to prostě nedovolili. Zodpovědně plníme defenzivní úkoly, po ztrátě míče se vracíme v dostatečném počtu a navíc volíme aktivní napadání hned při rozehrávce Bořitova, kterému nakonec nezbývá než míče nakopávat, ale naše obrana dnes zaslouží absolutorium. K Valachovi v podstatě nic nepouští. Naopak na ofenzívě Šošůvky je vidět chuť hrát. Nechybí podpora z obou stran, oba útočníci dokáží míč udržet v souboji a tak jsme nebezpečnější než soupeř. Navíc se nám v 60. minutě povede nádherná akce. Petlach zastaví útok soupeře, přesně přihraje Mikuláškovi, který míč vyveze na soupeřovu polovinu. Zde zakombinují Krátký se Sehnalem a po finální přihrávce od Marka pošle Luďa míč z osmi metrů pod levý horní roh bezmocného Trávníčka, 0-3.
V 64. minutě Luděk prodlouží hlavou míč na Knödla, náš kapitán běží sám na bránu, ale volí poněkud zbrklé zakončení a bránu míjí. Na hřišti v této fázi dominujeme a hned o minutu později se do ideální střelecké pozice dostane Krátký, ale brankář jeho přízemní střelu skvělým zákrokem u své levé tyče likviduje. Ovšem v 66. minutě už Trávníčkovi ani jeho nesporný um nepomůže. Sehnal centruje z pravé strany, obránce míč hlavou nadzvedne nad sebe, bohužel pro něj přesně před Krátkého, který parádním halfvolejem z patnácti metrů vyhání všechny pavouky z levé šibenice, 0-4.
Utkání je rozhodnuto, ale musím naše hráče pochválit za důslednost, se kterou odehrají i zbývající minuty. Dobře bráníme a co se týká bojovnosti, tak dnes nelze nic vytknout. Můžeme přidat i další branku. To když v 76. minutě přihraje Krátký Sehnalovi, ale Luďovi zkazí radost zákrok brankáře Bořitova. Domácí se dostanou nakonec jen do jediné vážnější šance, kdy v 80. minutě hlavičkuje před Valachem hráč soupeře, ale střelu k bráně nepustí další skvělý obranný zákrok Musila. Poslední desetiminutovka se už jen tak dohrává a po závěrečném hvizdu rozhodčího se můžeme před důležitým duelem s rezervou Kunštátu radovat z cenné výhry.

Příště: Zápas s Kunštátem B bude sehrán v sobotu 6. května od 16:30 h. na místním hřišti. Zveme všechny příznivce.

Starší žáci: Svitávka / Vísky – Šošůvka 5 : 0 (2 : 0)