Zpráva z utkání 20. kola okresního přeboru mužů - 6. 5. 2017

přečteno 285x,
6.5.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Fabiánek (46. Nemeškal) – Dvořáček, Doležel, Kuchař, Knödl – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Dvořáček, Krátký a Sehnal – Zámek a Procházka

Vzhledem k tomu, že je v letošní sezóně hodně reálný sestup dvou týmů z okresního přeboru, tak se v sobotním odpoledni hrál v Šošůvce důležitý souboj celků, kterým „černý Petr“ hrozí. Hostili jsme rezervu Kunštátu, která využila toho, že áčko odehrálo svůj zápas již v pátek a v sestavě se objevila hned trojice kvalitních borců. V první půli se hrálo nadstandartní utkání OP s šancemi na obou stranách, ve kterém jsme tahali za delší konec provazu. Ovšem v druhém dějství se výrazně ozval soupeř, dostal nás pod tlak, který vyústil ve srovnání skóre, ale v samotném závěru rozhodl Luděk Sehnal o tom, že veledůležité tři body zůstanou doma.

Přítomní diváci, kteří očekávali kvalitní zápas, si přicházeli od prvních minut na své. Oba celky zvolily náročný způsob hry plný pohybu, ve kterém nebyla nouze o dramatické okamžiky. Byli to naši hráči, kteří se jako první pokusili převzít vládu nad utkáním. Ovšem z naší mírné převahy rezultovalo jen několik náznaků rozvíjejících se možností. Naopak soupeř opírající se o středovou dvojici Adámek – Gracias zahrozil více. V 9. minutě nezachytil Fabiánek náběh útočníka a ten se řítil sám na Valacha, ovšem náš brankář předvedl první ze svých skvělých zákroků a šanci likviduje. O dvě minuty později nám zatrne po centru z pravé strany, kdy Wágner odvrací před dobíhajícím Španělem v tísni tak, že jen těsně přestřelí vlastní bránu. Protivník je agresivní a ve 13. minutě donutí ke ztrátě Doležela, následuje rychlá souhra, na jejímž konci střelu mířící do sítě zblokuje obrana. Jenže v 15. minutě se raduje Šošůvka. Na konci akce na pravé straně je Kuchař, který pošle střílený centr před bránu, kde si najde prostor k zakončení Dvořáček a pohotově ze sedmi metrů prostřelí gólmana, 1-0.
V 17. minutě může být ještě veseleji. Doležel vyhraje dva osobní souboje, ideálně načasuje přihrávku na rozběhnutého Knödla, ale náš kapitán z takřka ideální pozice sám před brankářem míří z jedenácti metrů vedle pravé tyče. Hra se opravdu v první polovině přelévá ze strany na stranu a hned za minutu nepokryjeme hráče po zahraném rohovém kopu, ale ten naštěstí neprocedí míč přes obránce. A na tahu jsou opět domácí. Ve 23. minutě nám vyjde pohledná kombinace, kdy Sehnal přihrává Maňouškovi a Jirka následně vybídne ke skórování rozběhnutého Krátkého, který je rázem před bránou. Marek sice zakončuje z deseti metrů pohotově, ale bohužel opět mimo tyče. A zatímco naši hráči mají problém „trefit zařízení“, hostům dělá vrásky na čele Valach, to když ve 27. minutě likviduje další obrovskou šanci osamoceného střelce stojícího před ním. To na druhé straně se ve 36. minutě předvede dnes ve velké pohodě hrající Dvořáček. Projde přes tři bránící hráče až před brankáře, snaží se vyhnout i jemu, ale v osudové chvíli míč na trávníku nepřirozeně nadskočí a náš hráč přestřeluje bránu. V první půli máme častěji míč na svých kopačkách a hru dokážeme rozvíjet více než hosté. Ti ovšem využívají každé možnosti k útoku a ve 40. minutě je to opět Valach, který čelí náběhu útočníka tentokrát z levé strany, ale opět dokáže perfektně zasáhnout, k odraženému míči se dostane další hráč Kunštátu, ale ani tentokrát nedokáží hosté míč z prostotu „malého vápna“ do sítě protlačit. A trest přijde vzápětí. Ve 41. minutě využije Sehnal chybné rozehrávky, přihraje Knödlovi, který pošle míč před bránu na nabíhajícího Krátkého, jenž z levé strany z osmi metrů naprosto dokonale propálí gólmana ranou k protilehlé tyči, 2-0.

Stejně jako minulý týden, tak i tentokrát se dal v druhém dějství očekávat nápor soupeře. Ovšem zatímco v Bořitově jsme jakýkoliv odpor zlomili, tak dnes to bylo jiné. Kunštát začal velmi umně kombinovat a již ve 49. minutě má velkou možnost ke snížení. Musil stáhne v pokutovém území nabíhajícího protihráče a kope se penalta. Ovšem směr následné střely hráče Kunštátu u své levé tyče Valach vystihne a míč končí v jeho náručí. Jenže soupeře tato situace nedeprimuje a v 52. minutě se stejně dočká. Nezachytíme průnik na naší pravé straně, protihráč se dostane v podstatě až k Valachově pravé tyči, aby poté přihrál přes celou bránu zcela volnému spoluhráči, který opravdu nemá žádný problém zasunout míč ze čtyř metrů do sítě, 2-1.
Hosté jsou dále při chuti a hraje se převážně na naší polovině. Útoky zastavujeme často až v poslední chvíli a sami ve hře dopředu moc nebezpeční nejsme, jelikož nedokážeme včas doplňovat útočnou dvojici. Navíc je v 65. minutě skóre srovnáno. Prohrajeme hned tři souboje o míč v řadě, na závěr se balon odrazí před nehlídaného protihráče, který z dvanácti metrů prostřelí přízemní střelou bezmocného Valacha, 2-2.
V těchto fázích se zdá, že hráčům Šošůvky ubývají síly rychleji než soupeři, který je častěji na míči, dokáže nám připravovat nepříjemné chvíle, ale nedá se mluvit o vyložených šancích. Vždy dokáže některý z našich defenzivních hráčů včas zasáhnout nebo případnou střelu zablokovat. V poslední dvacetiminutovce se z toho největšího tlaku vymaníme a hrozíme zejména po standartních situacích. No a z té poslední v 88. minutě i rozhodneme. Prakticky od půlící čáry ji rozehraje Doležel, najde ideálně na levé straně vyskakujícího Sehnala a míč z Luďovi hlavy nikterak důrazný, ale o to víc umístěný, skončí přesně u levé tyče brány Kunštátu, 3-2.
V samotném závěru se už zaskočený protivník na nic nezmůže a tak se můžeme radovat z výhry, kterou lze při zpětném pohledu na celých 90 minut hodnotit jako nakonec šťastnou, ale o to cennější.

Příště: další střetnutí bude sehráno opět v sobotu. Tentokrát nás 13. května čeká od 16:30 derby ve Sloupě. Zveme všechny příznivce.