Zpráva z utkání 21. kola okresního přeboru mužů - 13. 5. 2017

14.5.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Petlach Radek – Doležel, Fabiánek (46. Mikulášek Michal), Kuchař, Koutný (74. Baláž) – Krátký, Sehnal

Střelci branek: Crhák 2, Šindelka a Žilka - Krátký
Č.K.: Wágner

V sobotním derby jsme nedokázali zopakovat výkony z předešlých zápasů a odešli ze Sloupu poraženi. Ve spíš podprůměrném utkání ani domácí nepředvedli nic světoborného, spíše než dobře hráli chytře, dokázali využít našich chyb a přestože jsme po většinu utkání měli optickou územní převahu, tak tři body drželi v rukou v podstatě od začátku. Střetnutí hodně ovlivnilo to, že jsme více než polovinu odehráli v deseti hráčích, když pomezní rozhodčí Manoušek (snad z důvodu zviditelnění se) doslova donutil hlavního rozhodčího, který faul ani nezaregistroval, k udělení druhé žluté karty Wágnerovi za zákrok u střídaček, u kterého bych osobně neuvažoval o karetním trestu pro jakéhokoliv hráče na jakékoliv straně.

Začátek zápasu se nám hrubě nepovedl. Již ve 2. minutě zahrávají domácí rohový kop z levé strany, nedokážeme míč dostat do bezpečné vzdálenosti a zcela neobsazený protihráč prostřelí povedenou ranou z dvanácti metrů vše, co má před sebou, 1-0.
Tento okamžik má silný dopad na vývoj celého střetnutí. Na menším hřišti ve Sloupě se nedokážeme prosadit, a ačkoliv se hraje převážně na polovině domácích, tak naše snaha k ničemu zásadnímu nevede. Domácí pozorně brání a hráči Šošůvky jsou možná až zbytečně nervózní, což pociťujeme hlavně v přesnosti hry. Až ve 20. minutě se prezentuje hezkým průnikem aktivní Maňoušek, který po přihrávce od Doležela bleskově proběhne mezi dvěma obránci, dostane se až do „vápna“, ale svoji střelu uspěchá a bránu v nadějné situaci míjí. Jinak nám ovšem chybí nějaká finální fáze, Míče nám uskakují a tak nebezpečné jsou pouze střely ze střední vzdálenosti od Koutného a chvíli později z kopaček Petlacha, ale i v těchto případech tyto pokusy končí mimo brankovou konstrukci. Soupeř spoléhá spíše na brejkové situace, ale je v nich nebezpečnější před bránou než na druhé straně hráči v oranžovém. Navíc hrozí z rohových kopů. Ve 29. minutě se takřka identicky opakuje situace z úvodu. Opět zakončuje uvnitř „šestnáctky“ neobsazený protihráč, ale tentokrát vytáhne skvělý zákrok Valach a míč vytlačí na další rohový kop. Po jeho zahrání se dostane k hlavičce Navrátil a jen těsně míjí naši bránu. Jinak se ovšem na hřišti odvíjí stále stejný děj. Držíme míč častěji na svých kopačkách, ale přes nadějně vyhlížející náznaky šancí bránu vážněji ohrozit nedokážeme. Ve 40. minutě navíc dojde již ke zmiňovanému vyloučení Wágnera. Tato situace má vliv na dohrání první poloviny duelu. Naši hráči ztrácí soustředěnost a ve 45. minutě dopustí průnik hráče po naší levé straně, následuje centr před bránu, který Valach nejistým zákrokem jen vyráží do strany, odkud si nabíhá úplně nekrytý Crhák, který z těžkého úhlů zamíří přesně do naší sítě, 2-0.

Ač v deseti, tak přesto vstupujeme do druhé půle se snahou porvat se o výsledek. Ale je to těžké. Nejsme schopni přehrát domácí obranný blok, pokoušíme se tedy nákopy za obranu vysunout ofenzivní hráče, ale na krátkém hřišti vyžaduje tento způsob hry dokonalou přesnost a ta nám dnes chybí. Navíc v 58. minutě zachytí domácí rozehrávku Michala Mikuláška, následuje přečíslení do otevřené obrany a osamocený Crhák bezpečně přehazuje vybíhajícího Valacha, 3-0.
V 63. minutě může být ještě hůř, když v další vyložené šanci zakončuje osamocený útočník nad bránu. V závěrečných dvaceti minutách se i za výrazně nepříznivého stavu nadechneme k náporu a protivníka přitlačíme hluboko na jeho polovinu. A v 77. minutě snížíme. Krátký převezme míč, je faulován v pokutovém území, přesto střílí a dá gól. Hlavní rozhodčí ještě před tím dost necitlivě zastaví hru a nařídí penaltu. S její exekucí ovšem nemá Marek problém a posílá Poláka na jednu stranu, míč na druhou a na světě je naše úvodní branka, 3-1.
Sice hrajeme vzadu na riziko, ale tlačíme se dál do útoku a v 84. minutě může být zaděláno na drama. Dravý Maňoušek se prosadí na až ke střele z devatenácti metrů a ta lehce tečována se odráží od břevna domácí brány. Jenže v 86. minutě vznikne podobná situace na straně druhé, ovšem štěstí dnes přeje Sloup. Tečovaná střela z osmnácti metrů z kopaček Žilky končí v pravém horním rohu Valachovy brány, 4-1.
Je rozhodnuto definitivně. Oba celky si ještě připíší po jedné možnosti. Ta ze strany domácích končí po přečíslení defenzívy vedle naší brány, naopak náběh a střelu Maňouška likviduje brankář. Po závěrečném hvizdu rozhodčího se tak raduje Sloup a hráči Šošůvky musí o body potřebné k záchraně bojovat jinde.

Příště: V sobotu 20. května přijede do Šošůvky suverén letošního ročníku OP z Vysočan. Karty jsou tedy výrazně lépe rozdány ve prospěch našeho soupeře, a jestli se našim hráčům povede s jejím rozdělením něco udělat, se můžete přesvědčit sami od 16:30 v místní KRMELEC ARÉNĚ.