Zpráva z utkání 22. kola okresního přeboru mužů - 20. 5. 2017

přečteno 383x,
20.5.2017

Sestava: Valach – Musil (68. Zouhar Ivan) – Maňoušek, Petlach Radek (82. Šindelka), Baláž (53. Odehnal) – Doležel, Fabiánek, Kuchař, Knödl – Mikulášek Michal, Krátký

Střelci branek: Panáček, Pernica, Beneš Michal, Vágner, Přibyl a Beneš Petr

Souboj s vedoucím celkem tabulky skončil pro naše fotbalisty vysokou porážkou patřící svým výsledkem spíše na tenisové kurty než na fotbalový trávník. Je pravdou, že šestigólový rozdíl asi neodpovídá tak úplně dění na hřišti. Soupeř měl nesmírně produktivní závěrečné čtvrthodiny obou poločasů, kam srovnal všechny svoje góly, ovšem je třeba uznat jeho reálnou sílu. Od první minuty diktoval tempo hry, jeho hráči byli rychlejší, důraznější i přesnější, nedělali v podstatě žádné chyby, a i když našim hráčům nelze upřít snaha, tak na dnešní Vysočany jsme zkrátka neměli.

Od úvodu bylo patrné, jakým směrem se utkání bude nejspíš ubírat. Vysočany byly velice silné na míči, dobře kombinovaly a neustále se tlačily před naši „šestnáctku“. Ovšem do nějaké vyložené možnosti se dlouho dostat nedokázaly. Hosté byli hodně nebezpeční hlavně ze standartních situací, když jen rohových kopů v první půli zahrávali poměrně dost a je třeba říct, to byly situace hodně nebezpečné. Naši hráči se přes dobře organizovanou defenzívu prosazovali velice těžko a brankáře prakticky neohrožovali. První větší gólovou možnost tak přinesla až 24. minuta. Vágner zahrával přímý kop z pravé strany a Valach musel předvést hodně dobrý zákrok, aby míč z brány vytěsnil. Ve 28. minutě měl soupeř možnost ještě větší. Po rozehraném rohovém kopu vznikl před Valachem velký zmatek a Jarda nakonec likviduje vyloženou šanci po střele z osmi metrů. Ve 31. minutě snad poprvé ohrozí bránu i domácí. Krátký se protáhne po levé straně a jeho následnou střelu z patnácti metrů vyráží brankář. Bohužel hned o minutu později se mění skóre na druhé straně. Na ideální přihrávku za obránce si naběhne rychlý Panáček a vedle vybíhajícího Valacha zamíří přesně k jeho levé tyči, 0-1.
Snažíme se o nějakou odpověď, ale přejít přes obranu soupeře se nám nedaří. Naopak ve 39. minutě nepokryjeme na vlastní levé straně Pernicu, který si naběhne na přesný centr a po důrazném zakončení musí Valach podruhé tahat míč z vlastní brány, 0-2.
Vývoj skóre i hry je v tu chvíli hodně nepříznivý, ale ve 42. minutě nám může pomoci snad první chyba v defenzívě soupeře. Ten zcela opomene na pravé straně Doležela, který dostává přihrávku a postupuje sám na brankáře. Bohužel tuto možnost nevyužije a nechá vyniknout gólmana, který jeho následnou střelu z deseti metrů vyráží na rohový kop. A tak ve 45. minutě udeří opět favorit z Vysočan. Musil přihrává brankáři Valachovi, tomu se odkop hrubě nevyvede, když na hranici „šestnáctky“ nechtěně přihraje hráči soupeře, který při pokusu o kličku přes Valacha padá, ale akci dokončuje jeho spoluhráč, jenž do odkryté brány zasune míč bez jakýchkoliv problémů, 0-3.

Do druhého poločasu pozměníme rozestavení a snažíme se nepříznivý vývoj zápas zdramatizovat. Opticky působíme i aktivněji, ale soupeř má situaci pod kontrolou. Vykrývá klíčové prostory, v defenzívě se dobře zajišťuje a navíc naši hráči nedokáží některé dobře rozběhnuté situace ani dobře řešit. Jsou to spíš hosté, kteří mají ke gólu blíž, nejvíce v 64. minutě, kdy zcela volný útočník střílí do levé tyče Valachovy brány. A o minutu později je zde další možnost hostů, ovšem tentokrát nedokáže u vzdálenější tyče poslat míč do brány hráč Vysočan po přihrávce z pravé strany. Zdá se, že se protivník spokojí s kontrolou vítězství, ale v poslední dvacetiminutovce dá ještě o sobě hodně hlasitě vědět. V 73. minutě zahrává přímý kop z devatenácti metrů Vágner a přesně se trefuje přes stojící zeď do míst, kam se Valach při nejlepší vůli nemůže dostat, 0-4.
V 75. minutě zase ztratíme míč na polovině soupeře, následuje rychlé přenesení hry, střídající Přibyl se na levé straně uvolní přes obránce a pak si poradí pomocí přízemní střely i s vybíhajícím Valachem, 0-5.
Naše snaha je pak již hodně křečovitá. Soupeř má rychlejší práci s míčem a je to hodně znát. Navíc mu přeje i štěstí, to když v 82. minutě je Benešova střela z dvaceti metrů obránci přizvednuta mimo Valachův dosah a končí pod břevnem brány Šošůvky, 0-6.
V 85. minutě nemáme daleko alespoň od čestného úspěchu. Po centru z levé strany pohotově střílí z jedenácti metrů Knödl, ale brankář Vysočan dokáže reflexivním zákrokem míč vyrazit nad břevno. A když nás o minutu později po další rychlé kombinaci hostů do odkryté obrany zachrání tyč, začne být zřejmé, že je konečný výsledek dán. Výsledek nelichotivý, avšak schopnost se do šancí dostat a i je proměnit byla bohužel jednoznačně na straně hostů.

Příště: V neděli 28. května zajíždí naši fotbalisté do Letovic. Do konce soutěže zbývají 4 kola a je stále o co hrát. Utkání začíná v 16:30 a odjezd autokaru pro příznivce je ve 14:55 od hřiště.