Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
16. července 2018, 29. týden
svátek má Luboš, zítra Martina

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 4850
Jaro

 3581
Léto

 3773
Podzim

 3858
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Letovice - Šošůvka 2 : 2 (2 : 1)


Zpráva z utkání 23. kola okresního přeboru mužů - 28. 5. 2017

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 362x,
29.5.2017
Sestava: Valach – Musil – Maňoušek (90. Šindelka), Wágner, Zouhar Ivan (72. Baláž – 88. Odehnal) - Petlach Radek (46. Knödl), Doležel, Fabiánek, Mikulášek Michal – Krátký, Dvořáček


Střelci branek: Stehlík a Stria – Krátký a Dvořáček


Předposlední výjezd tohoto ročníku poslal naše fotbalisty do Letovic. Na místním (a asi největším hřišti v soutěži) se v úmorném teple hrálo spíše průměrné střetnutí odpovídající postavením obou celků v tabulce i důležitosti zápasu. Při zpětném promítnutí uplynulých devadesáti minut se dá říct, že domácí měli procentuální držení míče větší, čemuž nahrával hlavně fakt, že byli přece jen důraznější v osobních soubojích a opticky tedy mohli působit jako lepší celek. Ovšem na gólové šance to bylo vyrovnané stejně jako na branky a konečná remíza působí tak nějak smířlivě pro všechny.

Úvodní pasáž zápasu byla povedenější z naší strany. Působili jsme lepším dojmem a byli nebezpečnější více jako domácí, kteří spoléhali spíše na rychlé nohy svých útočníků než na nějaké herní kombinace. Zajímavější momenty jsou tak spíše před bránou soupeře. V 6. minutě hlavičkuje po rohovém kopu Wágner, ale obránce míč sráží hlavou těsně nad břevno. Hodně podobná situace vznikne v 11. minutě. Opět rohový kop z pravé strany zahraný Doleželem, tentokrát se k hlavičce dostane Dvořáček, ale bránu míjí. A naši dobrou část hry uzavře příležitost Krátkého ze 17. minuty, který se hezky uvolní na levé straně, ovšem z hodně ostrého úhlu nedokáže prostřelit brankáře. Do této chvíle na druhé straně bez větších problémů likvidujeme jakýkoliv náznak nebezpečné akce před naší bránou. Jenže v 19. minutě necháme projít středem hráče Letovic, ten přihraje před „šestnáctku“ Stehlíkovi, jenž se rychle obtočí kolem Wágnera a poté povedenou střelou zamíří ze sedmnácti metrů přesně k Valachově pravé tyči, 1-0.
Je to pro naše hráče poněkud studená sprcha, ale má být hůř. Ve 22. minutě si počínáme laxně ve vlastním pokutovém území, necháme bez důsledného obsazení hned dvojici protihráčů a nepokrytý Stria tuto usnadněnou kombinaci zakončuje střelou z dvanácti metrů k pravé tyči, 2-0.
Obraz hry se diametrálně otočí. Tentokrát jsou to Letovice, kteří s dvougólovým náskokem v zádech zvýší aktivitu a začnou naší defenzívě dělat problémy. Ovšem můžeme si za ně dost často sami, když necháváme soupeři dostatek místa k tomu, aby si v klidu hrál svoji hru. Ve 35. minutě pak máme i štěstí, když po rozehrané standartní situaci proletí míč před naší branou bez zájmu jak útočících, tak i bránících hráčů. Z naší strany lze k připomenutí uvést jen pěknou střelu Ivana Zouhara z pětadvaceti metrů, která jen těsně minula pravou tyč brány Letovic. Jinak se přes obranu prosazujeme jen těžko, jelikož máme velký problém s přesností přihrávek. To však platí jen do 43. minuty. Akci ve středu hřiště rozehraje přihrávkou na pravou stranu směrem k nabíhajícímu Dvořáčkovi Krátký, Roman si míč zpracuje, následně přihraje před bránu, kam si Krátký bleskově naběhne a Marek i přes teč dobíhajícího obránce dostává míč z devíti metrů do sítě, 2-1.

Druhé dějství začneme se stejnou aktivitou, s jakou jsme vstoupili do zápasu. V 50. minutě se na levé straně uvolní střídající Knödl, zpětnou přihrávkou vyzve ke skórování Krátkého, ale Markovu střelu ze třinácti metrů likviduje brankář. Poté však začneme „vyklízet pole“ a aktivitu přebírají Letovice, které by rády přidaly uklidňující branku. Velice blízko jsou v 55. minutě. Nedorozumění v obraně způsobí, že je před Valachem osamocený útočník, našeho brankáře přehazuje, naštěstí pro nás se míč odrazí od břevna zpět do hřiště. Domácí nás přitlačí a jsou v tu chvíli lepším celkem. Hrozí hlavně z průniků po stranách a následných centrovaných míčů před bránu. Ovšem když už se dostanou k zakončení, tak jsou na štíru s přesností. No a tak udeří Šošůvka. V 64. minutě pošle za obranu míč Krátký, Knödl unikne po levé straně, dostane se ke střele, kterou brankář jen srazí před sebe a pohotový Dvořáček je v pravou chvíli na pravém místě a ve skluzu uklidí míč do odkryté brány, 2-2.
V posledních dvaceti minutách se nedá říct, že by oba celky hrály na remízu, ale míra obezřetnosti je na hřišti poznat. Soupeř je aktivnější, ale naši hráči pozorně brání a snaží se využít každé možnosti k protiútoku. Velkou šanci k navrácení vedení mají domácí v 74. minutě. K dorážce se v bezprostřední blízkosti dostane protihráč, ale míč směřující do naší brány vykopává od brankové čáry Wágner. Závěrečné minuty jsou notně protahovány střídáním zraněných hráčů na obou stranách a tak se zdá, že duel spěje k remízovému konci. Odmítnout to může ještě v pětiminutovém nastaveném čase Musil, který si naskočí na ideálně zahraný přímý kop od Wágnera, ale míč ze Zbyňkovy hlavy letí mimo levou tyč domácí brány a tak je s definitivní platností o dělbě bodů rozhodnuto. Získaný bod znamená, že v tabulce zůstáváme na 12. místě s tříbodovým náskokem na Kunštát B.


Ostatní výsledky OP:
Boskovice B – Olešnice 3 : 0, Sloup – Doubravice 1 : 1, Lipůvka – Kunštát B 2 : 1, Adamov – Vysočany 1 : 2, Kořenec – Ráječko B 3 : 3, Bořitov – Olomučany 3 : 0Příště: Další záchranářský duel bude k vidění v Šošůvce již za týden. V neděli 4. června hostíme od 16:30 h. Adamov. Zveme všechny příznivce.Starší žáci: Šošůvka – Boskovice B 0 : 8 (0 : 6)Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 3.976 s | © 2010 Obec Šošůvka | Webmaster