Zpráva z utkání 23. kola okresního přeboru mužů - 28. 5. 2017

přečteno 272x,
29.5.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek (90. Šindelka), Wágner, Zouhar Ivan (72. Baláž – 88. Odehnal) - Petlach Radek (46. Knödl), Doležel, Fabiánek, Mikulášek Michal – Krátký, Dvořáček

Střelci branek: Stehlík a Stria – Krátký a Dvořáček

Předposlední výjezd tohoto ročníku poslal naše fotbalisty do Letovic. Na místním (a asi největším hřišti v soutěži) se v úmorném teple hrálo spíše průměrné střetnutí odpovídající postavením obou celků v tabulce i důležitosti zápasu. Při zpětném promítnutí uplynulých devadesáti minut se dá říct, že domácí měli procentuální držení míče větší, čemuž nahrával hlavně fakt, že byli přece jen důraznější v osobních soubojích a opticky tedy mohli působit jako lepší celek. Ovšem na gólové šance to bylo vyrovnané stejně jako na branky a konečná remíza působí tak nějak smířlivě pro všechny.

Úvodní pasáž zápasu byla povedenější z naší strany. Působili jsme lepším dojmem a byli nebezpečnější více jako domácí, kteří spoléhali spíše na rychlé nohy svých útočníků než na nějaké herní kombinace. Zajímavější momenty jsou tak spíše před bránou soupeře. V 6. minutě hlavičkuje po rohovém kopu Wágner, ale obránce míč sráží hlavou těsně nad břevno. Hodně podobná situace vznikne v 11. minutě. Opět rohový kop z pravé strany zahraný Doleželem, tentokrát se k hlavičce dostane Dvořáček, ale bránu míjí. A naši dobrou část hry uzavře příležitost Krátkého ze 17. minuty, který se hezky uvolní na levé straně, ovšem z hodně ostrého úhlu nedokáže prostřelit brankáře. Do této chvíle na druhé straně bez větších problémů likvidujeme jakýkoliv náznak nebezpečné akce před naší bránou. Jenže v 19. minutě necháme projít středem hráče Letovic, ten přihraje před „šestnáctku“ Stehlíkovi, jenž se rychle obtočí kolem Wágnera a poté povedenou střelou zamíří ze sedmnácti metrů přesně k Valachově pravé tyči, 1-0.
Je to pro naše hráče poněkud studená sprcha, ale má být hůř. Ve 22. minutě si počínáme laxně ve vlastním pokutovém území, necháme bez důsledného obsazení hned dvojici protihráčů a nepokrytý Stria tuto usnadněnou kombinaci zakončuje střelou z dvanácti metrů k pravé tyči, 2-0.
Obraz hry se diametrálně otočí. Tentokrát jsou to Letovice, kteří s dvougólovým náskokem v zádech zvýší aktivitu a začnou naší defenzívě dělat problémy. Ovšem můžeme si za ně dost často sami, když necháváme soupeři dostatek místa k tomu, aby si v klidu hrál svoji hru. Ve 35. minutě pak máme i štěstí, když po rozehrané standartní situaci proletí míč před naší branou bez zájmu jak útočících, tak i bránících hráčů. Z naší strany lze k připomenutí uvést jen pěknou střelu Ivana Zouhara z pětadvaceti metrů, která jen těsně minula pravou tyč brány Letovic. Jinak se přes obranu prosazujeme jen těžko, jelikož máme velký problém s přesností přihrávek. To však platí jen do 43. minuty. Akci ve středu hřiště rozehraje přihrávkou na pravou stranu směrem k nabíhajícímu Dvořáčkovi Krátký, Roman si míč zpracuje, následně přihraje před bránu, kam si Krátký bleskově naběhne a Marek i přes teč dobíhajícího obránce dostává míč z devíti metrů do sítě, 2-1.

Druhé dějství začneme se stejnou aktivitou, s jakou jsme vstoupili do zápasu. V 50. minutě se na levé straně uvolní střídající Knödl, zpětnou přihrávkou vyzve ke skórování Krátkého, ale Markovu střelu ze třinácti metrů likviduje brankář. Poté však začneme „vyklízet pole“ a aktivitu přebírají Letovice, které by rády přidaly uklidňující branku. Velice blízko jsou v 55. minutě. Nedorozumění v obraně způsobí, že je před Valachem osamocený útočník, našeho brankáře přehazuje, naštěstí pro nás se míč odrazí od břevna zpět do hřiště. Domácí nás přitlačí a jsou v tu chvíli lepším celkem. Hrozí hlavně z průniků po stranách a následných centrovaných míčů před bránu. Ovšem když už se dostanou k zakončení, tak jsou na štíru s přesností. No a tak udeří Šošůvka. V 64. minutě pošle za obranu míč Krátký, Knödl unikne po levé straně, dostane se ke střele, kterou brankář jen srazí před sebe a pohotový Dvořáček je v pravou chvíli na pravém místě a ve skluzu uklidí míč do odkryté brány, 2-2.
V posledních dvaceti minutách se nedá říct, že by oba celky hrály na remízu, ale míra obezřetnosti je na hřišti poznat. Soupeř je aktivnější, ale naši hráči pozorně brání a snaží se využít každé možnosti k protiútoku. Velkou šanci k navrácení vedení mají domácí v 74. minutě. K dorážce se v bezprostřední blízkosti dostane protihráč, ale míč směřující do naší brány vykopává od brankové čáry Wágner. Závěrečné minuty jsou notně protahovány střídáním zraněných hráčů na obou stranách a tak se zdá, že duel spěje k remízovému konci. Odmítnout to může ještě v pětiminutovém nastaveném čase Musil, který si naskočí na ideálně zahraný přímý kop od Wágnera, ale míč ze Zbyňkovy hlavy letí mimo levou tyč domácí brány a tak je s definitivní platností o dělbě bodů rozhodnuto. Získaný bod znamená, že v tabulce zůstáváme na 12. místě s tříbodovým náskokem na Kunštát B.

Ostatní výsledky OP:
Boskovice B – Olešnice 3 : 0, Sloup – Doubravice 1 : 1, Lipůvka – Kunštát B 2 : 1, Adamov – Vysočany 1 : 2, Kořenec – Ráječko B 3 : 3, Bořitov – Olomučany 3 : 0

Příště: Další záchranářský duel bude k vidění v Šošůvce již za týden. V neděli 4. června hostíme od 16:30 h. Adamov. Zveme všechny příznivce.

Starší žáci: Šošůvka – Boskovice B 0 : 8 (0 : 6)