Zpráva z utkání 24. kola okresního přeboru mužů - 4. 6. 2017

přečteno 269x,
4.6.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Zouhar Ivan (69. Petlach Radek) - Doležel, Fabiánek, Kuchař, Knödl - Krátký, Mikulášek Michal (86. Baláž)

Střelci branek: Krátký 2 a Knödl – Malásek

V neděli jsme se v dalším utkání utkali se soupeřem z Adamova. Zápas se hrál za velmi silného větru, který ovlivňoval hru, ale možná trochu paradoxně bylo v každém poločase lepší to družstvo, které větrným poryvům čelilo. Hráčům Šošůvky vyšla první část. Hráli jsme velice aktivně s velkým nasazením a vypracovali si dvoubrankový náskok. Po přestávce však hru začal ovládat soupeř a nakonec jsme byli velice rádi, že nám nahraný náskok vystačil až do závěru a všechny body, tolik nutné k záchraně, zůstaly doma.
Úvodní pasáž duelu byla oboustranně vyrovnaná. Naši hráči, vědomi si důležitosti zápasu, se snažili o aktivní pojetí hry, ale soupeř, v jehož středu je řada zkušených fotbalistů, nechtěl zůstat o nic pozadu. Jako první se k radosti místních příznivců prosadí Šošůvka. V 10. minutě nechá defenzíva Adamova až moc prostoru Fabiánkovi, který projde s míčem u kopaček středem hřiště, ten následně přihraje Krátkému, Marek se obtočí uvnitř „šestnáctky“ kolem obránce a na jeho následnou přízemní střelu, ještě navíc mírně tečovanou, brankář soupeře u své levé tyče nedosáhne, 1-0.
Vedoucí gól je povzbuzením k další aktivitě a skutečně máme velmi dobré okamžiky, kterým chybí jediné – přesná finální přihrávka. Ovšem v 17. minutě máme i trochu štěstí. Po rychlé kombinaci přihraje Fabiánek dovnitř pokutového území Kuchařovi, Jendu při pokusu o průnik zastavuje důrazným zákrokem obránce, jenže míč se odráží na levou stranu k nehlídanému Knödlovi, který z deseti metrů přesnou střelou umístěnou k bližší pravé tyči soupeřovy brány navyšuje náskok domácích, 2-0.
Vedení Šošůvky je zasloužené, když protivníka do té doby nepouštíme vůbec do nějaké možnosti. Až ve 24. minutě se dostane za záda obránců Vach, ale jeho pokus z pravé strany vyráží skvělým zákrokem Valach. A o minutu později zase hráč soupeře střílí z dobré pozice ze vzdálenosti patnácti metrů nad břevno brány Šošůvky. Jinak hrajeme v defenzívě koncentrovaně a naše protiakce jsou až do poločasové pauzy rozhodně nebezpečnější než ty soupeřovy.

Do úvodu druhého dějství vstoupí lépe Adamov a drží míč častěji na svých kopačkách. Jenže v 53. minutě udeří před bránou hostů. Ti si počínají nedůrazně na své levé straně, míče se zmocní dnes velmi aktivní Krátký, vnikne díky své individuální akci až do „šestnáctky“ kde je sražen obráncem a kope se penalta. Samotný Marek nemá s její exekucí větší problém, i když se brankář po střele u své tyče natahuje, ale přece jen mu na tento umístěný kop nějaký ten centimetr chybí, 3-0.
Zdaleka však není rozhodnuto. Protivník se nechce s hrozící porážkou jen tak smířit a začne naše mužstvo přehrávat. V 61. minutě se dočká i snížení. Maňoušek nedokáže zastavit průnik protihráče na naší pravé straně, následuje přihrávka před bránu a Malásek bezpečně zasunuje míč do poloodkryté brány, 3-1.
Soupeře je rázem plné hřiště a můžeme být rádi, že v 63. minutě není uznána branka Adamovu pro ofsajdové postavení dorážejícího soupeřova hráče. Jinak se však hra prakticky až do konce zápasu nese v režii hostů. Nedokážeme navázat na hru z první půle a dost často jen v posledních chvílích zastavujeme ataky Adamova. Nedá se nám ovšem vytknout nedostatek bojovnosti a obrana v čele s brankářem Valachem dokáže vyhrávat klíčové souboje v nebezpečných prostorech. Ve hře dopředu už nejsme zdaleka tak nebezpeční a opravdu se spíše bráníme. V 74. minutě máme i štěstí, když osamocený útočník hlavičkuje z velmi dobré pozice mimo bránu. Až v poslední desetiminutovce dokážeme využívat okének v obraně hostů. Ale ani Kuchař v 82. minutě, který po centru Mikuláška hlavičkuje nedůrazně a v 85. minutě ani samotný Michal Mikulášek, jenž po vlastní individuální akci neprostřelí brankáře, další branku nepřidají. Ale jelikož se to stejné přes enormní snahu nepovede na druhé straně ani soupeři, tak se můžeme po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z cenné výhry, která nechává šance na záchranu plně v našich rukou.

Příště: O možnost zajistit si zachování příslušnosti mezi okresní elitou si zahrajeme již v neděli 11. června v Doubravici, která si tuto definitivu pojistila již v tomto kole. Utkání začíná v 16:30 a autokar odjíždí v 15:20 od hřiště.

Ostatní výsledky OP:
Doubravice – Letovice 2 : 1, Ráječko B – Boskovice B 2 : 4, Olešnice – Bořitov 2 : 1, Olomučany – Sloup 4 : 1, Kunštát B – Kořenec 3 : 1, Vysočany – Lipůvka 7 : 1

Starší žáci: Ráječko / Sloup - Šošůvka 9 : 0 (4 : 0)