Zpráva z utkání 2. kola okresního přeboru mužů - 13. 8. 2017

přečteno 227x,
13.8.2017

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Maňoušek, Wágner, Petlach Radek - Musil (90. Baláž), Fabiánek, Bezděk, Furch, Knödl - Krátký

Střelci branek: Nečas – Maňoušek

V ideálním fotbalovém počasí zahájili naši fotbalisté nový ročník okresního přeboru, který tentokrát začal hraným 2. kolem. Dějištěm této premiéry bylo hřiště v Olomučanech, kde nás čekal domácí ambiciózní tým, proti kterému se nám v poslední době příliš nevede. Navíc nepříliš přesvědčivé výkony Šošůvky v přípravě mnoho optimismu našim příznivcům před úvodním výkopem do žil nenalilo. Ovšem dnešní zápas byl z úplně jiného soudku. V naší hře nechyběla bojovnost ani kvalita a našemu dnešnímu soupeři jsme byli naprosto vyrovnaným protivníkem. Velice brzy jsme šli do vedení a je jen škoda, že jsme možnost zisku všech bodů ztratili až v závěru duelu. Můžeme být tedy možná zklamáni z konečného výsledku, ale rozhodně ne z předvedené hry.

Úvod střetnutí je z naší strany velice povedený a favorizovaného protivníka zaskočíme aktivním přístupem. Již ve 3. minutě se prosadí před bránou Krátký, na jeho přihrávku si naběhne důrazný Musil a jeho dorážku zastaví těsně před brankovou čarou, i za pomocí obránce, skvělým zákrokem domácí gólman. Ovšem hned o minutu později se radujeme. Maňoušek zahrává z levé strany rohový kop, po jeho odvrácení se míč dostává na levou stranu opět k Jirkovi a náš obránce prudkou střelou z devatenácti metrů umístěnou k bližší pravé tyči brány Olomučan dostává Šošůvku do vedení, 0-1.
Vedoucí branka nás náležitě uklidní a taktéž povzbudí. V defenzívě působíme velice jistě, ve středu pole dobře zahušťujeme prostor a tak domácí moc možností k zakončení nemají. Když už se ke střele dostanou, tak je obrana Šošůvky dokáže zablokovat, nebo míče míří mimo tři tyče. Nebezpečněji tak vyhlížejí naše akce. Ve 25. minutě se po levé straně protáhne Knödl, jeho následnou přihrávku tečuje před bránou Krátký a na míč se ještě natahuje dobíhající Musil, bohužel pár centimetrů chybí. Až ve 27. minutě vážněji zahrozí Olomučany, když uvnitř pokutového území střílí jejich útočník, ale bránu mine. To stejné platí i o dvě minuty později, když se hráč soupeře prosadí k hlavičce po rozehraném rohovém kopu, ale ani tentokrát do prostoru brány nezamíří. Ostatně standartní situace jsou silné i v podání hostů. Ve 33. minutě si na rozehraný rohový kop z pravé strany seběhne k zadní tyči Musil, ale hlavou bránu míjí. Domácí se snaží o nátlakovou hru, ale k žádnému jasnému zakončení se dostat nemohou. Několik akcí vypadá zajímavě, ale vypadat a pak zrealizovat je velký rozdíl. Snad jen střela z 37. minuty, kterou u své levé tyče vyráží Valach, vypadá nebezpečněji. Na hrotu našeho útoku zase předvádí svoji šikovnost Krátký, jenž dělá obraně protivníka obrovské problémy a ve 43. minutě může mít velkou zásluhu na možném navýšení našeho náskoku. Vyhraje důležitý souboj pro Bezděka, který rázem hlavičkuje sám před brankářem, ovšem míč ideálně netrefí a brankář tak jeho možnost likviduje. V samém závěru první půle se ještě dostává po rohovém kopu k hlavičce Wágner, ale jeho pokus zapadne do galerie nepřesných zakončení, kterými se prezentují střelci obou týmů.

Úvod druhé půle patří domácím. Ti mají častěji míč na svých kopačkách, snaží se před bránu dostat nějakou finální přihrávku, ale naše obrana hraje opravdu velice dobře, dokáže "číst" přihrávky soupeře a brankář Valach má tak oproti minulým zápasům značně ulehčenou roli. V 55. minutě máme i trochu štěstí, když po velkém zmatku před naší bránou míč poskakuje v nebezpečné blízkosti, ale nakonec skončí ve Valachových rukavicích. Nedá se však říct, že bychom se jen bránili. Dokážeme napadat soupeře, když penzum práce odvádí Filip Furch, jenž po delší pauze opět našel cestu k fotbalu a svým výkonem určitě potěšil. A pak je zde také Krátký, který v 65. minutě pohotově pálí z hranice "šestnáctky" a jeho rána jen o centimetry míjí břevno. V 68. minutě pak zase o sobě dají vědět domácí. Hlavička Navrkala jen těsně mine pravou tyč Valachovy brány. Za Šošůvku odpovídá kapitán. Michal Knödl se v 74. minutě prosadí hned přes trojici protihráčů, pošle míč před bránu, kde však nabíhající dvojice hráčů v oranžovém míč nezasáhne. Samotný závěr duelu se nese v zoufalé snaze domácích o srovnání stavu. To se jim nakonec podaří, když po poněkud sporném zákroku Tomáše Wágnera na domácího hráče odpíská sudí penaltu. Ovšem buďme objektivní, o pár minut dříve nechá o hodně podezřelejší zákrok v našem pokutovém území bez povšimnutí. Zkrátka penalta je tehdy, kdy ji rozhodčí odpíská a teď ji odpískal v 82. minutě. S její exekucí nemá domácí Nečas problém, když míč pošle k levé tyči, zatímco Valach míří k té druhé, 1-1.
V posledních minutkách se oba celky snaží ještě strhnout výhru na svou stranu, ale když se v nastaveném čase neujme ani pěkná střela z dvaceti metrů v podání Marka Krátkého, která jen těsně mine levou "šibenici" brány Olomučan, je nakonec při pohledu na celých 90 minut o asi spravedlivé dělbě bodů rozhodnuto. I když jak jsem uvedl v úvodu, nebyli jsme k výhře zas tak daleko.

Příště: V neděli 20. srpna přivítáme v domácím prostředí další tým, který nechce hrát v soutěži "druhé housle". V KRMELEC ARÉNĚ nás čeká nováček ze Skalice. Utkání začne v 16:30 h., takže zveme všechny příznivce.

Další výsledky OP: Skalice - Ráječko B 5 : 1, Doubravice - Adamov 3 : 1, Letovice - Lipůvka 4 : 1, Sloup - Černá Hora 3 : 6, Olešnice - Rudice 0 : 5, Boskovice B - Bořitov 4 : 0