Zpráva z utkání 4. kola okresního přeboru mužů - 27. 8. 2017

přečteno 247x,
27.8.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner (37. Baláž), Petlach Radek - Mikulášek Michal (79. Šindelka), Fabiánek, Bezděk (89. Odehnal), Doležel, Knödl - Krátký

Střelci branek: Schuch Adam - Krátký 2, Maňoušek a Knödl

Po dlouhých sedmi letech se podařilo našim fotbalistům zvítězit na "horké" půdě v Doubravici a potvrdili tím nečekaně dobrý vstup do soutěže. Nutno říct, že naše výhra byla naprosto zasloužená, když jsme si zejména v první půli vypracovali několik vyložených příležitostí a mohli o třech bodech rozhodnout již v úvodním dějství.

Samotný vstup do zápasu máme povedený. Již na začátku 2. minuty centruje z levé strany Petlach, na hranici "velkého vápna" míč převezme (přiznejme, že zřejmě s nechtěným odrazem od ruky) Krátký, který tísněn obráncem dokáže vyslat parádní střelu z patnácti metrů, jenž skončí přesně u pravé tyče brány Doubravice, 0-1.
Rychlé vedení nás samozřejmě povzbudí a působíme rozhodně lepším dojmem než domácí. Ti se sice snaží odpovědět, ale mají hlavně problémy s rychlostí našich hráčů. Tak se stane, že v 7. minutě Doležel využije jejich rozhozené obrany, vyšle do brejku z vlastní poloviny vybíhajícího Maňouška a Jirka běží rázem sám na brankáře. Ten se sice snaží svým výběhem našemu hráči situaci ztížit, ale marně. Maňoušek v pravou chvíli posílá vedle gólmana míč, jenž podruhé napne síť domácí brány, 0-2.
Soupeř je viditelně zaskočen, nedaří se mu kombinace a uchyluje se hlavně k nakopávaným míčům, se kterými nemá defenzíva Šošůvky větších problémů. Navíc v útoku máme Marka Krátkého, který na sebe stále váže pozornost obrany a společně s aktivně hrajícím Doleželem znemožňují domácím klidnou rozehrávku. Ve 14. minutě pak Doležel využije chybu obránců a svoji šikovností se dostane až před brankáře. Následně zakončuje z patnácti metrů a míč se odráží od levé tyče soupeřovy brány, Akce však pokračuje, když se Krátký zmocní míče, přihrává naběhnutému Maňouškovi, který se vyhýbá padajícímu brankáři, ale poté zřejmě ztrácí orientaci, jelikož nedokáže zasunout z devíti metrů balon do opuštěné brány, kterou míjí. Hrajeme opravdu velice dobře, obrana v čele s brankářem Valachem působí sebejistě a navíc využíváme každé možnosti k protiútoku. Další velkou možnost si vypracujeme ve 28. minutě. Knödl pronikne po levé straně, přihrává před bránu Doleželovi, ale jeho šanci po střele z deseti metrů likviduje skvělým zákrokem domácí brankář. Až ve 30. minutě se poprvé vážněji prosadí domácí. Jejich hráč se dostává až před Valacha, ale náš brankář včas vybíhá a výborným zákrokem tuto možnost zmaří. Ještě větší možnost má Doubravice ve 35. minutě. Centrovaný míč z levé strany proletí až k neobsazenému hráči na vzdálenější tyči, ale ten ze šesti metrů hlavičkuje naprosto osamocen vedle brány. V závěru první půle pro zranění odstupuje Wágner a musíme přeskupit řady, což znamená chvilkovou neurovnanost hry. No a pak ve 45. minutě zaujme situace, se kterou jsem se já osobně ještě nesetkal a dost možná už nesetkám. V pokutovém území přehrajeme domácí defenzívu, Krátký může střílet z levé strany do odkryté brány, ale všimne si ležícího zraněného obránce před "malým vápnem" a zakopne míč do zámezí. Dle následného potlesku tribun soudím, že podobnou první zkušenost měla většina přítomných.

Do druhé půle vstupujeme s cílem pokračovat v aktivní hře. Jenže v 50. minutě dostanou naše snahy trhlinu. Propadneme při bránění centrovaného míče z levé strany, u Valachovy levé tyče je rázem osamocený protihráč, který našeho brankáře z bezprostřední blízkosti prostřelí, 1-2.
Ovšem odpověď na sebe nedá dlouho čekat a je vskutku k pokoukání. Musil se před naším pokutovým územím zbaví dvojice protihráčů, předá míč Fabiánkovi (Honza si mimochodem zaslouží velkou pochvalu za dnešní výkon), ten rozehraje na Bezděka a Luboš polovysokou přihrávkou "z první" vyšle směrem k bráně Doubravice Knödla. Michal prokáže rychlé nohy a pak i chladnou hlavu, když po náběhu z levé strany uklízí míč pod padajícím gólmanem přesně k bližší levé tyči, 1-3.
Svůj náskok máme zpět a poměrně bezpečně ho hlídáme. Na nějakou kombinaci dnes náš protivník schopnosti nemá a tak hrozí především s centrovanými míči. Pravdou je, že před naší bránou dokáže chvílemi vytvořit zmatek, nebezpečně vypadají i střely po odražených míčích, ale hrajeme velice obětavě, zvládáme střely blokovat a tak se Doubravice do vysloveně vyložené šance dostat nedokáže. Na straně druhé ovšem stále hrozíme rychlými útoky a zejména Krátký je permanentním nebezpečím pro obranu Doubravice. Minuty se tak posunují stále více k té devadesáté a definitivu nám dá ta s číslem 88. To za dlouhým nákopem směřujícím na obránce běží Krátký, Levý bek domácích sice stihne odehrát "malou domů" gólmanovi, jenže Marek situaci "nevypustí", atakuje i brankáře, který udělá chybu při odkopu, nastřelí našeho hráče a Krátký následně zasunuje míč do opuštěné brány, 1-4.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího se pak můžeme radovat z této cenné výhry, o kterou se zasloužili svým výkonem úplně všichni hráči Šošůvky bez výjimky.

Příště: Za týden v neděli 3. září nás v domácím prostředí čeká loňský účastník 1.B. třídy z Rudice. Střetnutí začíná v 16:00 h. a samozřejmě zveme všechny příznivce.

Ostatní výsledky OP:
Boskovice B - Sloup 3 : 2, Rudice - Ráječko B 0 : 2, Skalice - Černá Hora 2 : 3, Lipůvka - Olešnice 3 : 4, Letovice - Adamov 3 : 2, Olomučany - Bořitov 2 : 0