Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v neděli 15. dubna 2007

Jan Střítecký,
přečteno 1180x,
15.4.2007

18. kolo - IV. třída mužů (přátelsky)

Střelci našich branek: Petr Mikulášek 2x (1:0, 3:0) , Radek Hebelka (2:0) a Tomáš Mynařík (4:0)

Sestava: Valach J. – Šindelka S. – Střítecký J., Hasoň V., Nečas J – Petr L., Mynařík T, Mikulášek P., Sehnal P. – Hebelka R., Vymazal M.

Ve slunečním nedělním odpoledni vyběhli na travnatou plochu hráči „béčka“ v duelu se Svitávkou. Hosté se přihlásili do soutěže až před jarní částí, takže jejich výsledky se nezapočítávají a hraje se formou přátelských utkání.

Naši hráči vstoupili do zápasu aktivně a prakticky celý první poločas se hrál za mírné převahy domácích fotbalistů. Do větší šance jsme se však dostat dlouho nedokázali. Naši hráči sice dokázali své protivníky dost často přečíslit, ale buď chyběla přesná finální přihrávka nebo naopak důraznější zakončení.
Dvě nuly ve skóre změnila až 26.minuta. Mikulášek prošel s míčem přes tři obránce až před branku, brankář sice stačil na jeho střelu reagovat, ale míč se odrazil zpět před Mikuláška, náš kapitán si počínal důrazněji než obránce a uklidil míč do sítě, 1-0.
Hosté se sice snažili, ale dá se říct, že i když se dokázali dostat před naši branku, tak vždy některý z obránců zasáhl a míč odvrátil do bezpečí. Na druhé straně se ve 33.minutě dostal po velké chybě obrany do velké šance Vymazal, ale jeho střelu z osmi metrů brankář vyrazil.
Zatrnulo nám ve 40. minutě, kdy v našem pokutovém území upadl v souboji s Lukášem Petrem hráč Svitávky a následně byla nařízena penalta. S tou však naložil hráč hostí prachbídně a poslal míč vedle tyče do zámezí, takže na výsledku se do poločasu již nic nezměnilo.

Úvod druhé půle nám vyšel náramně. Ve 47.minutě přihrál Mikulášek do běhu Hebelkovi a ten nedal vybíhajícímu brankáři šanci, 2-0.
Po druhé brance jsme vcelku v poklidu kontrolovali hru a hosté se do větší příležitosti nedostávali. Jejich pokusy zpoza šestnáctky byly buďto nepřesné nebo je Valach zlikvidoval. Komplikace mohla nastat v 64.minutě. To se po střetu s brankářem hostí zranil Hebelka a byl nucen odstoupit. Jelikož jsme nastoupili bez náhradníků, dohrávali jsme zbytek utkání v deseti. Hosté vycítili šanci, ale naši hráči i v oslabení pokračovali v aktivní hře a výsledek pojistili dalšími dvěma brankami.
Nejprve v 68. minutě obešel Lukáš Petr obránce, přihrál Mikuláškovi, ten prokázal své zkušenosti a přízemní střelou ze čtrnácti metrů obstřelil brankáře, 3-0.
V 72. minutě se dostal za hranicí velkého vápna ke střele Mynařík a za pomoci teče od obránce rozvlnil síť počtvrté, 4-0.
V závěru však našim hráčům evidentně docházely síly, čehož soupeř využil k náporu. Z toho plynuly i šance. V 78.minutě hlavičkoval útočník hostí těsně nad branku. A v 82. padl gól. Na přetažený centr si z pravé strany seběhl záložník hostí a hlavou překonal Valacha, 4-1.
V 86.minutě ještě po tvrdé střele útočníka Svitávky zazvonila tyč naší branky, ale to už bylo v podstatě vše, co se v tomto duelu odehrálo.

V neděli 22.dubna už čeká hráče „B“ týmu „ostrý“ zápas, když nastoupí ve Voděradech. Odjezd osobními auty je v 15.30. od kabin.