Stolní tenis: 2. - 3. kolo okresní soutěže RP I

TJ Šošůvka B: 29.-30.9.2017

přečteno 75x,
2.10.2017

RP I:

Novým modelem bude letos hrána nejvyšší okresní soutěž. Hrají se vždy dva zápasy během víkendu a jen 1x za 14 dnů. Navíc se končí vítězným desátým bodem. Tedy úplně stejně jako v krajské soutěži. Naši hráči vstoupili do RP I na půdě asi největšího favorita z Kunštátu, kde jasně prohráli. Chuť si pak spravili důležitou výhrou v Olešnici.

Kunštát A - Šošůvka B 10 : 2

Dvořák Leoš : 1 bod / 3 dvouhry
Krátký Marek : 1 / 3
Ševčík Jaroslav : 0 / 2
Zouhar Aleš : 0 / 2

Na půdě favorizovaného Kunštátu, za který hrají otec a syn Kvíčalové, kteří hrávali roky 2.ligu v Blansku začneme porážkami v obou čtyřhrách. Jarda s Leošem neuhrají ani set na Josefa Kvíčalu s Polákem a Aleš s Markem prohrávají s dvojicí Kvíčala David – Sojka st. 1-3. Velice rychle však srovnáme. Leoš poráží 3-0 Poláka a Marek přehraje 3-1 obranáře Sojku. Pak však Jarda nestačí na Josefa Kvíčalu (0-3) a Aleš uhraje jen jeden set na Davida Kvíčalu. V pěti setech pak prohraje Leoš se Sojkou. O kvalitě Kvíčalů se pak přesvědčí Marek i Jarda (dvě porážky 0-3). Aleš pak prohrává 1-3 s Polákem a po porážkách Leoše od Josefa Kvíčaly 0-3, prohraje stejným poměrem i Marek s Davidem Kvíčalou. Desátým bodem zápas končí. Průběh duelu: 2:0, 2:2, 10:2.

Olešnice A - Šošůvka B 4 : 10

Krátký Marek : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Dvořák Leoš : 2,5 / 3
Kutil Šimon : 2,5 / 3
Ševčík Jaroslav : 1,5 / 3

V neděli v Olešnici již je to o něčem jiném. Začneme dobře už čtyřhrami. Leoš s Jardem přehrají v poměru 3-0 dvojici Štourač – Kadlec a stejným poměrem si poradí Šimon s Markem s párem Kovář – Barták. Hned první dvouhra je dramatická a nakonec Leoš udolá v pěti setech Štourače. To Šimon přehraje Kadlece v poměru 3-1. První bod ztratíme až v zápase Jardy s domácí jedničkou Bartákem. Náš hráč však nedá svoji kůži lacino, když prohraje 2-3. Na vítěznou vlnu nás vrátí Marek (3-0 s Kovářem) a Leoš (3-0 s Kadlecem). Pak se hrají dva pětisetové duely a v obou jsou úspěšnější domácí. Barták takhle porazí Šimona a Kovář Jardy. Marek pak nic neponechá náhodě a vyhraje 3-0 se Štouračem. To Leoš s domácí jedničkou Bartákem prohrává 1-3. Ale to je už náš poslední ztracený bod. Jarda si sice zahraje na pět setů se Štouračem, ale tentokrát již koncovku zápasu zvládá, no a Šimon s Kovářem a Marek s Kadlecem neztratí ani set. Průběh duelu: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:10.