Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v neděli 29. dubna 2007

přečteno 899x,
29.4.2007

20. kolo - IV. třída mužů

Sestava: Valach J. – Šindelka S. – Hasoň V. (75. Pernica P.), Krátký M, Vymazal M. – Petlach M., Mynařík T., Mikulášek P., Sehnal P. (88. Mynařík Z.) – Zouhar R., Langr J.

Střelci našich branek: Roman Zouhar 2x (3:2, 3:4), Mirek Petlach (0:1) a Jonáš Langr (3:3)

V nedělním odpoledni se představilo „béčko“ na Kořenci. Využili jsme možnosti posílit tým hráči „áčka“ a přesto, že jsme v zápase doháněli dvoubrankové manko a přes naprosto jednostranné vedení duelu rozhodčím Staňkem z Benešova, který domácí „tlačil“ doslova nevídaným způsobem, nakonec odvážíme domů tři body.

Utkání začalo ve svižném tempu a naši hned v úvodu naznačili, že budou v ofenzívě hodně spoléhat na dvojici rychlých útočníků, se kterými měla obrana Kořence celý zápas plno práce. Na první branku se také nečekalo dlouho. V 9.minutě Tomáš Mynařík ideálně uvolnil Petlacha, který z pravé strany postupoval sám na branku a podél vybíhajícího brankáře zakončil střelou k protilehlé tyči, 0-1.
Obdržená branka však paradoxně „nakopla“ Kořenec. Najednou bylo jejich hráčů plné hřiště a ve 14.minutě bylo na světě vyrovnání. Dlouhou přihrávku před naši branku odvrátila obrana za roh „velkého vápna“, ale domácí útočník předvedl parádní halfvolej a míč v mžiku zaplachtil ke vzdálenější tyči branky bezmocného Valacha, 1-1.
Ve 16.minutě bylo ještě hůře. Centrovaný míč do našeho pokutového území se nešťastně odrazil od Mikuláška přímo k nohám domácího hráče a ten střelou ze sedmi metrů nedal Valachovi šanci, 2-1.
Poté začal úřadovat již zmiňovaný rozhodčí Staněk, když naprosto nesmyslně zmařil dvě naše velké příležitosti odpískáním ofsajdu, který nesignalizoval ani domácí pomezní rozhodčí. Bohužel to byl pouze předkrm toho, co pak vyváděl ve druhé půli. Naše hráče kontroverzní rozhodování hodně rozhodilo, ztráceli koncentraci a Kořenec byl na koni. Ve 30.minutě přišla třetí branka. Domácí hráč převzal míč v jasné ofsajdové pozici, obešel i Valacha a do odkryté branky skóroval, 3-1.

V těchto momentech byl soupeř lepším celkem a nebýt toho, že Valach ještě dvě velmi dobré příležitosti kryl a v jedné tutovce domácí hráč přestřelil se sedmi metrů branku, mohlo být po zápase.
Ke cti našim hráčům slouží, že zabojovali a do konce poločasu dokonce vyrovnali. Nejprve ve 36.minutě přihrál Langr před branku a Zouhar pohotově a hlavně tvrdě zakončil střelou z devíti metrů, 3-2.
A ve 40.minutě prodloužil Zouhar Vymazalovo autové vhazování na rozběhlého Langra a ten přehodil vyběhlého brankáře, 3-3.

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Naše defenzíva se výrazně zlepšila a hráči Šošůvky snad kromě pár úvodních minut jasně dominovali. V 55.minutě se skóre opět obrátilo na naši stranu. Krátký našel na levé straně Zouhara a ten skákavou střelou z dvaceti metrů zaskočil domácího brankáře, 3-4.
Po vedoucí brance jsme dál pokračovali v náporu, který brzdil jen Staněk. Ten za vydatné pomoci pomezního rozhodčího, jenž se snad trénoval na oslavy 1. Máje a praporkem se snažil mávat při každé možné příležitosti.
Pan hlavní rozhodčí jeho snahu ochotně akceptoval a sám se předvedl hlavně, když neuznal hned dvě branky Mikuláška, kdy zejména důvod pro neuznání toho druhého vzbudil údiv snad i u domácích. Přesto mohl Mikulášek skórovat v 77. minutě, ale svůj samostatný únik zakončil střelou nad břevno.
Domácí si ve druhé půli vytvořili jedinou příležitost, když hlavičku jejich hráče po rohovém kopu vyhlavičkoval z branky Vymazal. Jinak se hrálo převážně na půli domácích a šance jaké měli v závěru Zdeněk Mynařík nebo Langr by se měly proměňovat.
A protože jsme umnou hrou drželi míč dost daleko od naší branky, takže žádný závěrečný tlak domácích se nekonal a jelikož vyčarovat například penaltu, když se hraje stále na polovině Kořence si netroufnul ani tragický Staněk, skončilo utkání vítězstvím Šošůvky.

V sobotu 5.května hostí „béčko“ na našem hřišti velkého favorita na postup a to fotbalisty z Lažan. Začátek utkání je stanoven na 16.30. Sraz hráčů je v 16.00 v kabinách.