Zpráva z utkání 9. kola OP mužů, sobota 30. září 2017

přečteno 111x,
2.10.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Baláž – Mikulášek Michal (46. Zouhar Ivan), Fabiánek, Bezděk (87. Šindelka), Doležel, Knödl - Krátký

Střelci branek: Krátký, Doležel, Knödl a vlastní – Vach 2 a Jabůrek

V průběhu oslav Václavských hodů odehráli naši fotbalisté hned dva zápasy. Po čtvrteční výhře nad Sloupem jsme v sobotu hostili Adamov. V tomto druhém utkání byla na nich hráčích přece jen znát únava jak z předešlého střetnutí, tak snad i „z hodového pátku“ a náš výkon tudíž nebyl na takové úrovni jako v derby. Přesto jsme dokázali v druhé půli znovu výsledek otočit a připsali si v domácím dvouutkání plný počet šesti bodů.

Začátek zápasu se nesl v naší režii a zdálo se, že navázat na čtvrteční výhru nemusí být až tak velký problém. Tuto myšlenku umocňuje hned 6. minuta, kdy si na ideální centr Doležela z levé strany naskakuje Krátký a hlavou posílá míč k levé tyči brány Adamova, 1-0.
V 9. minutě může být ještě veseleji. Přes obranu přiletí přihrávka k rozběhnutému Krátkému, Marek se zbaví dalšího vracejícího se obránce, ale následně jeho střelu vyráží výborným zákrokem hostující gólman. Míč se však dostává k Bezděkovi, který jej následně posílá pod břevno brány hostů. Bohužel naše radost trvá jen zlomek vteřiny, jelikož rozhodčí posoudí odraz míče od Lubošovi ruky jako úmyslný a gól neuznává. A tak místo našeho pohodlného náskoku je
ve 14. minutě srovnáno. Na vlastní levé straně dáme až moc prostoru záložníkovi Adamova, ten odcentruje, náběh Vacha nikdo z bránících hráčů nezachytí a míč z hlavy útočníka soupeře během chvilky končí v síti u pravé Valachovy tyče, 1-1.
Po této studené sprše následuje hodně nesourodá pasáž. Naši hráči postrádají pohyb, soupeř zase přesnost a tak přítomní diváci moc pěkného fotbalu nevidí. Důležitý moment nastane až ve 36. minutě. Pronikající Knödl je zastaven faulem v pokutovém území a kope se penalta. Bohužel Krátkého nepříliš umístěnou střelu brankář Adamova vyráží a tak stále trvá nerozhodný stav. O jeho změnu se nakonec zaslouží hosté. Ve 43. minutě se necháme až příliš jednoduše přehrát středem, v pokutovém území soupeř umně zakombinuje a nekrytý Vach střelou ze třinácti metrů obrací stav na stranu soupeře, 1-2.

Od druhého dějství očekávají přítomní diváci stejný obraz jako ve čtvrtek. Tedy ofenzivní nástup v podání Šošůvky. Ale ten se nekoná. Nedaří se nám kombinace, ani přechod do útoku a tak hosté nemají mnoho práce s hájením náskoku. To změní 60. minuta. Po levé straně pronikne Krátký, posílá prudký centr před bránu na nabíhajícího Bezděka, ale před Lubošem zasáhne vracející se obránce míč pro něj tak nešťastně, že ten skončí v bráně Adamova, 2-2.
Bohužel si soupeř vezme vedení rychle zpět. V 63. minutě ztratí míč před pokutovým územím Doležel, hosté rychle zakombinují a výsledkem je obstřelení Valacha ranou z dvanácti metrů a znovu ztrácíme, 2-3.
Marnost naší snahy konečně výsledek otočit, má vliv na naši hru. Nedaří se nám souhra a navíc neproměňujeme další možnost. V 69. minutě přihrává před bránu na Krátkého Fabiánek, ale brankář je včas venku z brány a Marek již přes něj míč do sítě dostat nedokáže. Soupeř se do nějakého vážnějšího ohrožení, když nebudu počítat rozehrávané rohové kopy, nedostává snad s jedinou výjimkou, kterou je situace ze 72. minuty, kdy na přízemní centr před Valachovou bránou útočník Adamova nedosáhne. Góĺově se nakonec prosadí Šošůvka. V 75. minutě prodlouží Krátký nakopnutý míč na Doležela, Petr rázem postupuje z pravé strany směrem k brankáři, kterého přesnou střelou na bližší (ze svého pohledu pravou) tyč bezpečně prostřeluje, 3-3.
Srovnání stavu naše hráče vyburcuje a začneme získávat převahu. V 79. minutě se na levé straně prosadí Knödl, po jeho centru střílí Bezděk, obránce míč jen zblokuje a ten tak skončí u kopaček Krátkého, ale Marek z osmi metrů bránu přestřeluje. Přesto se nakonec vítězné branky dočkáme a je to pohledný okamžik. V 85. minutě Bezděk s míčem u kopaček počká na správnou chvíli, aby přihrál rozběhnutému Knödlovi, ten se prosmýkne mezi obránci a pak zakončí vedle vybíhajícího brankáře přízemní střelou, kterou zastaví až napnutá síť brány Adamova, 4-3.
Protivník na průběžný stav reaguje větší aktivitou, ta ovšem k nějaké vážnější možnosti nevede. Naopak je to Krátký, který může v 90. minutě přidat definitivní pojistku, kdy se po přihrávce z levé strany ocitne sám před brankářem, ale ani tentokrát míč přes jeho tělo do sítě nedostane. Mrzet nás to však příliš nemusí, jelikož po pár desítkách vteřin rozhodčí zápas ukončí a završí tím naše úspěšné „hodové tažení“.

Příště: I další utkání čeká naše hráče v sobotu. Bude se hrát 7. října od 15:00 h. v Ráječku, kde změříme síly s místní rezervou. Odjezd je osobními automobily.

Ostatní výsledky OP: Ráječko B – Boskovice B 1 : 2, Skalice – Doubravice 3 : 2, Sloup – Letovice 0 : 1, Bořitov - Lipůvka 5 : 3, Olomučany – Rudice 2 : 1, Černá Hora – Olešnice 2 : 1.

Mladší přípravka:
Šošůvka – Lipůvka 3 : 9 (2 : 5) Jakub Zouhar 2 a David Mikulášek
Šošůvka – Olomučany 1 : 5 (1 : 1) David Mikulášek
Šošůvka – Boskovice A 3 : 8 (1 : 3) Standa Habr, David Mikulášek a Marek Odehnal
Šošůvka – Boskovice B 2 : 5 (2 : 1) David Mikulášek a Jakub Zouhar