Znak obce a Nazev obce

Dnes je sobota
30. května 2020, 21. týden
svátek má Ferdinand, zítra Kamila

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 12262
Jaro

 8212
Léto

 8076
Podzim

 7664
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Placená parkoviště v Blansku


Služby Blansko, s. r. o.

Anna Ševčíková,
Příspěvky,
přečteno 393x,
5.10.2017Vážení občané,
od 1. září 2017 došlo k několika změnám na placených parkovištích v rámci města Blansko.
První zásadní změnou prošlo parkoviště nad areálem nemocnice – parkoviště P2, které je nově osazeno parkovacími automaty, ty nahradily původní závorový systém. Poplatek za parkování na tomto parkovišti je rovněž upraven a to následovně:
Po – Pá: od 6 do 18 hodin 10 Kč/4 hodiny
Po – Pá: od 18 do 6 hodin zdarma
So, Ne a svátky zdarma
Druhou zásadní změnou v rámci placeného parkování v Blansku je modernizace stávajících parkovacích automatů. Občané mohou nově od 01.09.2017 uhradit parkovné:
1) Hotovostní platbou mincemi
2) Bezhotovostní platbou bankovní kartou
3) Prostřednictvím aplikace ClickPark
Aplikace ClickPark je dostupná zdarma na všech mobilních telefonech typu Android či Apple a velmi jednoduše si ji stáhnete prostřednictvím QR kódů nebo z Google play a AppStore.
Pro registraci pak stačí jen zadat emailovou adresu a zvolit heslo a poté k účtu přidružit platební kartu. O bezpečnost transakce je postaráno prostřednictvím online brány banky ČSOB a. s. a je jedno, u které banky máte svůj účet.
Pomocí inicializační platby ve výši 1 Kč, která Vám bude během 24 hod vrácena, je aplikace online připravena k použití. Veškeré údaje o platební kartě nezůstávají v telefonu, ale jsou uchovávané pouze v zabezpečeném systému banky ČSOB.
Aplikace Vám při nákupu parkovacího lístku, zjistí aktuální polohu a automaticky nabídne tarif a Vy si jen zvolíte délku parkování, pak už jen stačí kliknout a koupit lístek.
To ale není vše. Aplikace ClickPark nabízí kromě platby přímo z mobilu i další výhody.
Odpadá Vám zbytečné cesty k parkovacímu automatu a zpět se zakoupeným lístkem k Vašemu vozidlu. Informaci o platbě pomocí mobilní aplikace ClickPark má Městská Policie v online režimu a kontrola probíhá i elektronicky. Určitě znáte situace, že se zdržíte na úřadě, u lékaře, v kavárně a pak nastupuje nervozita, zda máte ještě zaplaceno nebo ne. Ale v případě platby prostřednictvím mobilní aplikace už toto nehrozí, 10 min před koncem platnosti lístku, Vám zdarma přijde upozornění o jejím konci a Vy si ho můžete na dálku prodloužit, ať už budete kdekoli.
Svůj účet v aplikaci můžete spravovat přes mobilní aplikaci či webové rozhraní na adrese www.clickpark.cz . Kde najdete i seznam všech lístků, které si můžete vytisknout jako daňový doklad.

Ing. Jiří Charvát, MSc, MBA
jednatel společnosti Služby Blansko, s. r. o.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.318 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster