Zpráva z utkání 10. kola OP mužů, sobota 7. října 2017

přečteno 169x,
8.10.2017

Sestava: Valach – Musil (82. Odehnal) – Maňoušek, Wágner, Baláž – Petlach, Fabiánek, Doležel, Bezděk (69. Šindelka), Mikulášek - Krátký (46. Koutný)

Střelci branek: Horák 3, Kopecký, Slavíček a Sehnal Martin

V sobotu v Ráječku naši hráči potvrdili, že jejich momentální výkony notně připomínají houpačku. Po dvou vítězstvích o minulém víkendu jsme tentokrát podali bezkrevný výkon plný chyb a zmatků, za který jsme si odvezli plný půltucet gólů. A to ještě naším absolutně nejlepším hráčem byl brankář Valach, jinak mohl být rozdíl ve skóre ještě vyšší.

Samotný úvod střetnutí nebyl zas tak špatný. Několikrát jsme dokázali ve středu hřiště zakombinovat a v 6. minutě jsme měli i první větší možnost střetnutí, když po průniku Fabiánka střílí z deseti metrů nad bránu Mikulášek. Ovšem naši hru od první minuty limitují zdravotní potíže Krátkého a tak ve hře dopředu postrádáme obvyklý důraz. Ten naopak nechybí domácím. V 10. minutě neodhadne příliš dobře centr mířící za obranu Musil a hráč Ráječka je rázem sám před brankářem. Pokus o lob, ale Valach vystihne a tuto první velkou možnost likviduje. Jenže ve 12. minutě už je bez šance. Zcela ignorujeme dlouhý míč letící po naší levé straně k brankové čáře, ten doběhne protihráč, centruje před bránu, kde z bezprostřední blízkosti zakončuje bez větších problémů další hráč soupeře, 1-0.
Naše hra se od tohoto momentu jen zhoršuje. Chybí souhra, nápad a problém máme i v komunikaci při herních situacích. Ve 20. minutě zahrávají domácí rohový kop a od Bezděka se míč odráží k naší levé tyči, kde ovšem bleskově zasáhne gólman Valach. Bohužel hned další rohový kop přinese změnu stavu. Necháme zcela volně hlavičkovat protihráče a míč končí podruhé v naší síti, 2-0.
Soupeř je při chuti a fotbalisté Šošůvky naopak marně hledají cestu k nějakému vážnějšímu ohrožení brány. V defenzívě nám to nefunguje, hráči se nezajišťují a tak Valach likviduje ve 23. další samostatný náběh na svou bránu. Ve 25. minutě pak po první sražené střele vytahuje parádní zákrok při dorážce. No a má i štěstí, když po dalším rohovém kopu, který nezvládneme bránit, míří střela hráče Ráječka mimo pravou tyč. Protivník bez větších problémů kontroluje hru a ve 39. minutě přidá další branku. Sice po třímetrovém ofsajdu, který rozhodčí pustí (ostatně rozhodčí tohoto střetnutí podal naprosto tristní výkon, chyby kupil na obě strany, a i když samozřejmě nerozhodl o výsledku, tak to co předváděl se hned tak nevidí) postupuje Sehnal sám na Valacha, kterému udělá kličku a pak zasune míč do opuštěné brány, 3-0.
Ve 42. minutě pak Ráječko zahazuje velkou možnost, kdy úplně volný hráč přestřeluje ze šesti metrů bránu.

Do druhé půle jdeme se snahou o zlepšení herní tváře, ale moc se nám to nevede. Ofenzívu nedokážeme doplňovat dostatečným počtem hráčů a tak bránu prakticky neohrožujeme. Naopak po dalším zmatku v pokutovém území Šošůvky střílí v 52. minutě protihráč nad břevno. V 58. minutě likviduje Valach výběhem na hranici „šestnáctky“ samostatný náběh a o minutu později si dá opakovačku při další možnosti domácích. Avšak v 70. minutě prodlouží nákop nešťastně za obranu Fabiánek a tentokrát už Valach souboj s útočníkem nevyhraje, 4-0.
Defenzívu máme totálně rozhozenou a nestíháme zachytávat opětovné náběhy domácích. V 73. minutě nám z ofsajdové pozice uteče útočník po pravé straně a předloží míč před prázdnou bránu spoluhráči, 5-0.
A v 76. minutě uzavře protivník střelecký účet zápasu, když Valach čelí dalšímu osamocenému protihráči, 6-0.
V 84. minutě pak předvedeme jedinou pohlednou útočnou kombinaci, kdy se Doležel hezky uvolní na levé straně, vběhne do pokutového území, předloží míč Maňouškovi, ale ten ranou z deseti metrů nastřelí jen padajícího brankáře. Poslední zajímavý okamžik duelu pak patří v 88. minutě Valachovi, jenž likviduje po závaru před svoji bránou vyloženou šanci Ráječka. Závěrečný hvizd rozhodčího je pak pro nás asi vysvobozením, jelikož dnes to bylo opravdu hodně špatné.

Příště: Další rezervu, tentokrát z Boskovic, přivítáme v příštím utkání. To bude sehráno v Šošůvce v sobotu 14. října od 15 h. Zveme všechny příznivce.