Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
18. září 2018, 38. týden
svátek má Kryštof, zítra Zita

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 5359
Jaro

 4034
Léto

 4186
Podzim

 4277
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Informace ze Základní školy Sloup


Informace ze Základní školy Sloup

Anna Ševčíková,
Příspěvky,
přečteno 281x,
11.10.2017Úspěšné přijímačky jsou za námi
Měřítkem úspěšnosti každé základní školy jsou nepochybně přijímací zkoušky na střední školy. V loňském školním roce absolvovali naši deváťáci první ročník státních přijímacích zkoušek a byli stoprocentně úspěšní. Na vybranou střední školu se dostali všichni – 10 žáků na čtyřletá gymnázia, 26 žáků na střední odborné školy a 9 žáků na střední odborná učiliště. U přijímaček jsme dosáhli lepší umístění, než je celostátní průměr. Celostátní percentil z českého jazyka je 52%, náš percentil je 58%. Z matematiky máme percentil 53%, celostátní průměr je 51%.

Rozběhly se kroužky
Žáci mají k dispozici každoročně více než tři desítky kroužků a různých mimoškolních aktivit. Všechny jsou zdarma. Zájemci o užitečné strávení volného času si mohou vybrat takové speciality, jako například hru na bicí soupravu, rybářský, včelařský kroužek, parkour, horolezecký kroužek. Samozřejmostí je doučování i množství sportovních kroužků.

Další zprávy
• Na základě našich podnětů zapracovala firma dm Software do systému internetové žákovské knížky několik novinek, které jsou uživatelsky příjemné především pro rodiče. Jde především o tzv. rychlý přehled známek a jednoduchou možnost podpisu. Brzy připravíme instruktážní video.
• 26. – 27. října jsou podzimní prázdniny. Od pondělí 30. října bude v provozu bazén.
• Po ukončení letošní plavecké sezóny čeká školní bazén další investice. Bude nutné provést celkovou opravu podlahy v bazénové hale, protože původní dlažbou zatéká do strojovny.
• Víte, že se za poledních deset let zvýšil počet uvařených obědů ve školní kuchyni ročně o téměř 24 tisíc? Na www.zssloup.net najdete tabulku a grafy.
• Ve zkušební době ukončila pracovní poměr asistentka Zuzana Tetorová. Místo ní nastoupila Michaela Ošlejšková.
• Třídní schůzky budou 14. listopadu 2017, 11. ledna 2018, 19. dubna 2018 a 31. května 2018. Mimo tyto termíny si můžete domluvit individuální konzultaci s vyučujícím nebo s ředitelem.
• O celkem více než 7 milionů Kč jsme požádali v projektové výzvě určené školám na rekonstrukci odborných učeben. Výsledky výběrového řízení bychom se měli dovědět do konce tohoto roku.

Mgr. Pavel Dočekal, ředitel školyDiskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.267 s | © 2010 Obec Šošůvka | Webmaster