Zpráva z utkání 11. kola OP mužů, sobota 14. října 2017

přečteno 124x,
15.10.2017

Sestava: Valach – Zouhar Ivan – Maňoušek (82. Nemeškal), Wágner, Baláž – Musil, Fabiánek, Bezděk, Doležel, Knödl – Šindelka (76. Odehnal)

Střelci branek: Doležel – Pokorný, Kamenický a Grenar

V sobotním duelu jsme hostili rezervu z Boskovic. V první půli to byl z naší strany hodně ustrašený výkon a zcela po zásluze jsme za svým soupeřem ztráceli. Ve druhém dějství se naše hra zdvihla a nakonec jsme nebyli daleko od nerozhodného výsledku. V samém závěru končí naše gólová možnost na tyči a naopak protivník ze závěrečného útoku potvrdí zisk všech tří bodů.

Samotnou úvodní pasáž silně ovlivní první branka duelu. Padne po velké chybě Ivana Zouhara, který s pozice stopera vrací míč Valachovi, míč však nahraje přímo Pokornému, který nabídnutou příležitostí nepohrdne a sám před naším brankářem nezaváhá, 0-1.
Soupeře snadný zisk vedení povzbudí a na hřišti dominuje. Nestačíme pokrývat jeho hráče a chvílemi to vypadá, jako kdyby Boskovice hráli v početní převaze. Nakopávané míče nemají v našem podání šanci na úspěch a kombinace vázne. Na druhé straně Valach likviduje v 17. minutě další gólovou možnost soupeře. Ovšem ve 24. minutě již nemá šanci zasáhnout. Necháme neobsazeného hráče před naší „šestnáctkou“, ten v klidu převezme míč a vedle bezmocného Valacha míří přesně k jeho pravé tyči, 0-2.
Dvougólová ztráta nás posune zase o stupínek dolů a můžeme být rádi, že Valach likviduje ve 28. a 34. minutě další dvě nebezpečně vyhlížející možnosti protivníka. Ve 36. minutě má i štěstí, když se střela ze střední vzdálenosti odráží od břevna jeho brány. Odpovíme až v závěru. Nejprve ve 38. minutě vyráží gólman střelu Bezděka z přímého kopu a pak v naší největší šanci ve 41. minutě hlavičkuje po rozehraném rohovém kopu snad ze tří metrů pouze do tyče Musil.

Úvod druhého dějství neznamená žádnou změnu. Boskovice poměrně v klidu hlídají náskok, čekají na každou možnost k protiútoku a dokonce vstřelí po rychlé kombinaci i třetí branku, která jim pro těsný ofsajd není uznána. Dlouhou dobu to vypadá na poklidné dohrání zápasu, zvláště poté, co se v 61. minutě krásně proháčkuje až před brankáře Maňoušek, ale místo střely volí další kličku a míč přijde. Ovšem v 65. minutě se dočkáme. A to zásluhou Doležela, který již před tím měl nadějné náznaky, ale tentokrát se ujme balonu a ač tísněn tak dokáže zacílit ze sedmnácti metrů přesně k pravé tyči brány Boskovic, od které se míč odrazí, aby poté skončil v síti, 1-2.
Najednou je zde jiná situace a suverenita hostí je tatam. Ve větším počtu hráčů se dokážeme dostávat před bránu, a ačkoliv toho dokáže soupeř využívat k protiakcím, které musí likvidovat Valach nebo obrana, odskočit ve skóre nám nedokáže. Po několika zmatcích před nebo i vně pokutového území protivníka máme tu největší možnost v 89. minutě. K rozehrání přímého volného kopu z devatenácti metrů se postaví Doležel, ale jeho následný pokus zastavuje levá tyč brány Boskovic. V poslední minutě již vše vrhneme před bránu hostů, následuje brejková situace a osamocený Grenar svůj náběh na Valacha zakončí pojišťovacím gólem, 1-3.
Je to nakonec škoda, jelikož i přes problémy se složením družstva se dal v sobotu rozhodně uhrát přijatelnější výsledek.

Příště: I v dalším střetnutí se představíme na domácím hřišti. V neděli 22. října přivítáme od 14:30 naprostého suveréna soutěže z Černé Hory, který doposud nezaznamenal jedinou ztrátu. Zveme všechny příznivce.