Zpráva z utkání 14. kola OP mužů, sobota 4. listopadu 2017

přečteno 136x,
5.11.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Baláž – Mikulášek, Fabiánek, Doležel, Bezděk, Knödl - Krátký

Střelci branek: Lesovský - Krátký

V sobotním listopadovém odpoledni se hrálo ve Sloupě sousedské derby. V samotném utkání měli naši hráči k výhře asi blíž než domácí, neproměnili jsme penaltu i některé další dobré příležitosti. Na druhé straně měli své možnosti i domácí, takže kdyby se od nás štěstí odvrátilo úplně zády, mohli jsme odjíždět i s prázdnou. Tudíž je třeba brát výsledek tak jak je a nelámat si hlavu s tím, co by kdyby…..

Samotný úvod střetnutí připomínal spíše začátek jara než konec podzimu. Tolik nepřesností, co předváděli fotbalisté obou týmů, se totiž většinou přičítá nerozehranosti. Jako první se do „běžné provozní teploty“ dostali hráči Šošůvky a to díky Krátkému. Ten se ve 14. minutě v krátké časové sekvenci dostane 2x k zakončení uvnitř pokutového území, když poprvé nastřelí obránce a podruhé míří náš „snajpr“ nad břevno. I v dalším průběhu úvodního dějství jsou to hlavně naši fotbalisté, kteří udávají hře spád. Domácí hrozí pouze se standartních situací, které nejsou vůbec špatně zahrávány, ale naše obrana si počíná dostatečně důrazně a tak Valach nějaké „stoprocentní“ šanci čelit nemusí. Naopak ve 31. minutě máme obrovskou možnost změnit stav. Mikulášek přihraje volnému Krátkému, který je rázem sám před Polákem, ale jeho tvrdá rána ze čtrnácti metrů míří opět nad bránu Sloupu. Ve 36. minutě nám ovšem zatrne. Hráč domácích se dostane přes dva bránící hráče až do pokutového území, avšak jeho střelu z patnácti metrů zastavuje jen ochranná síť za naší bránou. Na druhé straně je to Krátký, jenž je neustálou hrozbou pro domácí. Ve 39. minutě se dostane k pohotové střele z dvaceti metrů a Polák předvede stejně pohotový zákrok, když jeho pokus vyrazí na rohový kop. Právě rohový kop je tou situací, která ve 44. minutě přinese změnu skóre. Zahraje ho z pravé strany Bezděk, na přetažený míč nejvýše vyskočí Krátký a míč z jeho hlavy, i přes teč obránce, končí u vzdálenější levé tyče brány bezmocného Poláka, 0-1.
V nastaveném čase ještě způsobí mírné vzrušení situace, kdy nakopnutý míč skončí na Wágnerově ruce a pokud budu objektivní, dala se písknout penalta.

Úvod druhého dějství poznamená situace ze 47. minuty. Kdy Valach vybíhá do souboje s hráčem Sloupu, je jím atakován a navíc dojde ke srážce našeho brankáře s Musilem, po které oba dva potřebují ošetření. No a prakticky se 7 minut se nehraje. A když se začne, má velmi rychle Sloup důvod k radosti. V 57. minutě zcela propadneme při bránění po ztrátě míče, soupeř nás přečíslí, Lesovský až příliš snadno obejde Fabiánka a sám před Valachem nezaváhá, 1-1.
A v 60. minutě může být ještě hůř. Valach se při vybíhání dostane opět do kontaktu s rozběhnutým hráčem a zůstává otřesený ležet. Rozhodčí hru ponechá běžet a domácí v akci pokračují, když jejich hráč posílá míč do břevna. Ani v této chvíli nikoho z domácích nenapadne, že by hru přerušil (v této souvislosti mi nedá nepřipomenout situaci z Doubravice, kdy Marek Krátký před tím, než aby poslal míč do prázdné brány, bez ohledu na ležícího protihráče, raději zakopl balon do autu, i to že jsem napsal, že to už asi nikdy neuvidím – někdy mě až mrzí, když mám pravdu)))), ale nedokáží protlačit míč přes dvojici našich obránců stojících v tu chvíli místo Valacha v bráně. Po tomto nepříjemném úseku se naši vzpamatují a zase se začnou tlačit dopředu. V 64. minutě se Krátký šikovně vyhne protihráčům v pokutovém území a jeho akci zastaví až faul. Je nařízena penalta k jejíž exekuci se postaví Bezděk. Jenže jeho následný kop z bílého puntíku je neumístěný, do ideálního prostoru padajícího brankáře (samozřejmě, když trefí stranu, což se v tomto případě stalo) a Polák tak míč dokáže vyrazit. V 66. minutě pak předvede pěkný kousek Maňoušek, který dnes hraje velmi dobře, a jeho pohotové střele z pravé strany stojí v cestě jen excelentní zákrok domácího gólmana. O minutu později se pak blýskne i Valach, když vytáhne nad břevno pohotovou střelu z dvanácti metrů. Hra se v této fázi přelévá z jedné strany na druhou a 68. minuta přináší gólovou možnost Šošůvce. Wágner zahrává přímý kop, na který si naběhne Krátký, aby hlavičkoval jen kousek od levé tyče brány Sloupu. Ani jedno z družstev se nechce smířit s remízou a tak je o dramatický závěr postaráno. V 73. minutě se opět předvede Valach, jenž vyráží střelu poté, co se opět necháme unést útočením a můžeme být za to potrestáni. Ovšem více nám zatrne v 89. minutě. To Valach vybíhá na centrovaný míč, který před ním trefuje Musil tak nešťastně, že skončí přímo u kopaček hráče Sloupu, jenže Jarda je pohotově na zemi a dokáže zabránit dorážce do odkryté brány. V úplné závěru dlouhého osmiminutového nastavení ještě zaujme přímý kop z kopaček Konečného, ale míč z dvaadvaceti metrů skončí vedle naší brány a tak je definitivně o dělbě bodů rozhodnuto.

Příště: Naše fotbalisty ještě čeká odložené utkání 8. kola s Olešnicí. To bude sehráno v sobotu 11. listopadu od 16 hodin na umělé trávě v Boskovicích.