Zpráva z dohrávaného utkání 8. kola OP mužů, sobota 11. listopadu 2017

12.11.2017

Sestava: Valach – Musil – Maňoušek, Wágner, Baláž – Mikulášek (46. Šindelka), Fabiánek, Doležel, Bezděk (46. Zouhar Ivan), Knödl - Krátký

Střelci branek: Vrzal 3, Kubíček 2, Horák 2, Boček a Štarha - Knödl

Č.K. 45. Musil (Š)

V chladném sobotním podvečeru se na umělé trávě v Boskovicích rozloučili naši fotbalisté s podzimní částí soutěže dohrávkou 8. kola proti Olešnici. Výsledkem je krutý debakl, který (když nebudu počítat viditelnou kvalitu protivníka) měl tři hlavní aspekty. V prvé řadě jsme do 6. minuty inkasovali dvě branky, poté jsme za stavu 0-2 nedokázali proměnit hned 3 vyložené šance, které mohli změnit dění utkání a pak se nechal na konci první půle za kritiku rozhodčího naprosto zbytečně vyloučit Musil, takže bylo jasné, že v deseti hráčích bude druhý poločas proti rozjeté Olešnici nesmírně těžký.

Po úvodním „oťukávání“ udeří jako první Olešnice. V 5. minutě necháme na vlastní levé straně projít hráče domácích, ten pošle prudkou přízemní přihrávku před bránu a u Valachovy vzdálenější pravé tyče nemá dobíhající hráč problém se zakončením do odkryté brány, 1-0.
Hned o minutu později je zde situace jako přes „kopírák“. Soupeřův hráč se bez větších obtíží protáhne opět na naší levé straně, přihrávka končí znovu u nabíhajícího hráče na vzdálenější tyči, který kolem bránícího Musila zamíří podruhé do naší sítě, 2-0.
Takový začátek je samozřejmě tvrdým direktem pro náš tým, ale dokážeme se z něj vzpamatovat. I když působí Olešnice dojmem běhavějšího týmu, dokážeme se s přibývajícími minutami dostat do hry, protivníka do větších šancí nepouštíme a sami začínáme být nebezpeční. Ve 20. minutu unikne obraně na levé straně Knödl, jeho přihrávku před bránu vrací Krátký k nohám nabíhajícího Fabiánka, který má před sebou ideální pozici k zakončení, ale z jedenácti metrů posílá míč vedle pravé tyče brány Olešnice. Na druhé straně se předvede Valach, který likviduje ve 29. minutě gólové zakončení soupeřova hráče. Ve 31. minutě může být sníženo. Přečíslíme obranu domácích, Doležel přihrává volnému Bezděkovi, ale ten ze čtrnácti metrů míjí polodkrytou bránu soupeře. Hned o minutu později je k vidění pěkný fotbalový moment, když povedená střela soupeřova hráče z třiadvaceti metrů orazítkuje břevno brány Šošůvky. V těchto fázích má hra spád a ve 36. minutě Doležel ideálně vysune rozběhnutého Knödla, náš kapitán míří osamocen na brankáře, ale svůj samostatný únik zakončí pouze nástřelem jeho těla. Na druhé straně vznikne velký zmatek před naší bránou, kdy Valach předvede reflexivní zákrok po střele z bezprostřední blízkosti. Ve 39. minutě pak dostává pěknou přihrávku Krátký, dostává se do střelecké pozice, ale jeho pokus dokáže zablokovat vracející se obránce. Hodně podobná situace je k vidění ve 40. minutě v obráceném gardu. Rychlý výběh Valacha zabrání osamocenému hráči Olešnice v zakončení. Ve 43. minutě ale přijdeme o míč ve středu hřiště, následuje blesková souhra soupeře a tentokrát se volně nabíhající hráč před Valachem nemýlí a bezpečně ho prostřeluje, 3-0.
Ve 45. minutě pak Wágner nechá projít po brankové čáře protihráče, Musil jej následně fauluje a kope se „jedenáctka“. Ještě před její exekucí Musil projeví svou nespokojenost kritickými výroky k rozhodčímu (i když rozhodčí od Svitav patřil z mého pohledu k tomu lepšímu, s čím jsme se v případě mužů s píšťalkou na podzim setkali), dostává druhou žlutou kartu v zápase a svojí nedisciplinovaností oslabuje družstvo na celý druhý poločas. Navíc Kubíček s proměněním penalty nemá problém, Valacha posílá k jedné tyči, míč ke druhé a Olešnice odchází do šaten s dostačujícím náskokem, 4-0.

Druhá půle začíná podle očekávání náporem domácích. Již ve 46. minutě míří první střelecký pokus z nadějné vzdálenosti nad naši bránu. V 54. minutě se zas ukazuje v dobrém světle Valach, který vyráží hlavičku z osmi metrů mimo tyče. Ovšem nedá se říct, že bychom si stoupnuli do pokutového území a jen odkopávali. I nadále se snažíme o aktivní přístup, čehož je důkazem akce z 55. minuty, kdy Fabiánek vyšle do samostatného náběhu Krátkého, ale ten sám před brankářem míří mimo jeho pravou tyč. O minutu později se tak prosadí domácí. Rozehraný rohový kop projde přes trojici našich fotbalistů k úplně volnému protihráči, který pošle míč do sítě popáté, 5-0.
Je to škoda, jelikož takových laciných branek jsme během podzimu inkasovali nepočítaně. Soupeř pokračuje v aktivitě i za rozhodnutého stavu a v 63. minutě fauluje pronikajícího hráče v pokutovém území Valach a kope se druhá penalta. Tentokrát však hostující hráč zcela selže a ze značky pokutového kopu míří hodně vysoko nad bránu. Jak se mají zahrávat standartní situace, předvede v 68. minutě Vrzal. Přímý kop ze sedmnácti metrů pošle přímo do pravého horního rohu Valachovy brány, 6-0.
To už je na našich hráčích vidět známka mírné rezignace, ale asi těžko se divit. V 77. minutě chytí Valach střelu po samostatném náběhu, jenže v 80. minutě necháme příliš prostoru protihráči, který projde středem hřiště, aby pak ze šestnácti metrů poslal střelu, která se i s pomocí naší pravé tyče dostane do sítě posedmé, 7-0.
Alespoň částečnou radost si pak užijeme v 83. minutě. Krátký zpracuje míč, ideálně načasuje přihrávku na Knödla, jenž obchází brankáře a vedle vracejícího se obránce zaznamená náš čestný úspěch, 7-1.
Ale stále ještě není konec. V 85. minutě udělá Valach snad svoji jedinou chybu v duelu, když místo zalehnutí míče chce odkopnout, bohužel trefí jen protihráče, od kterého se balon odráží a pak už pro něj není problém zasunout do prázdné brány, 8-1.
A v 88. minutě padne poslední branka. Místo rozehrávky směrem k bráně Olešnice volíme hru zpět, o míč přicházíme, soupeřovi hráči nás přečíslí a přes vybíhajícího Valacha uzavře Vrzal střelecký účet střetnutí, 9-1.

Tímto střetnutím tedy skončila podzimní část soutěže. V tabulce nám patří 8. místo se 17 body, ale spodek tabulky je velice vyrovnaný a boj o záchranu bude hodně těžký.