Stolní tenis - 6. kolo okresních soutěží RP II a RS II

V herně Kunštátu jsme nedokázali bodovat a v tabulce se propadáme až za svého protivníka.

Zouhar Aleš : 3,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 2,5
Čupr Josef : 0
Mikulášek Josef : 0

Střetnutí se sousedem v tabulce se nám nevyvedlo. Obě čtyřhry mají podobný průběh. Zatímco Jožka Čupr s Josefem hladce prohrají s dvojicí Nejedlý Pavel a Nejedlý Jiří 0-3, tak Staňa s Alešem stejným poměrem přehrají Micheleho se Štaudem. První kolo dvouher je srovnané. Aleš porazí v útočném zápase Pavla Nejedlého 3-1, ale Jožka Čupr neuhraje ani set na Jiřího Nejedlého a prohrává i Josef 1-3 se Štaudem. Průběžnou remízu tak zajistí Staňa po pětisetové výhře s Michelem. Jenže druhá várka zápasů dopadne pro naše barvy špatně. Hrajeme sice vyrovnané duely, ale všechny prohrajeme. Aleš v pěti setech nestačí na Jiřího Nejedlého, Josef také v pětisetovém zápase prohraje s Michelem a Jožka se Staněm uhrají pouze set na Štauda, resp. na Pavla Nejedlého. Pak sice Aleš zvládne koncovku pátého setu se Štaudem (11-9) a Staňa porazí Jiřího Nejedlého 3-1, ale jak Josef, tak Jožka Čupr svoje zápasy ztratí. V posledním kole začneme výhrou Aleše nad Michelem 3-0, jenže to je z naší strany vše. Jožka Čupr sice odehraje velmi dobré střetnutí s Pavlem Nejedlým, ale prohraje 1-3, Josef neuhraje ani set na Jiřího Nejedlého a Staňa nakonec v koncovce pátého setu (10-12) ztrácí zápas se Štaudem. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 7:3, 9:5, 12:6.

RS II:

Opět rozdílně odehrály svoje zápasy naše družstva v RS II. Déčko jasně přehrálo Suchý A, ale kluci z éčka nestačili na Křetín.

Šošůvka D – Suchý A 16 : 2

Doležel Petr : 4,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 4,5
Valach Jaroslav. : 4,5
Šindelka Stanislav ml. : 2,5

Zápas s družstvem Suchého, které patří do horní poloviny tabulky, déčko jednoznačně ovládlo. V první dvouhře přehraje Staňa s Petrem 3-0 dvojici Sekanina – Čapka. To druhá dvouhra je mnohem dramatičtější a nakonec ji poměrem 3-2 (11-9 v páté sadě) získá Jarda se Standem, když porazí pár Kočvara – Koudelka. První kolo dvouher je poměrně jednoznačné. Bez ztráty setu vyhraje Petr se Sekaninou, Jarda s Čapkou a Staňa s Kočvarou. O set déle, ale vítězně se za stolem zdrží Standa, který přehraje Koudelku 3-1. Hodně podobně pokračuje kolo druhé. Petr, Staňa i Jarda vyhrají 3-0, ale Standa sice dožene ztrátu dvou setů s Kočvarou, ale v pátém prohrává. Pak má hodně práce se Sekaninou Staňa. Prohraje v koncovkách druhou a čtvrtou sadu, ale všechny liché jdou jednoznačně za naším hráčem (3-2), vyhraje i Petr s Kočvarou a Standa s Čapkou (oba 3-1). Samostatně si hraje svoje zápasy Jarda, který porazí 3-0 Koudelku a nakonec dnes neztratí ve dvouhře jediný set! V kole posledním získají hosté svůj dnešní druhý bod, když Standa prohrává se Sekaninou 2-3, ale na jednoznačné výhře Šošůvky to nic změnit nemůže. Průběh duelu: 2:0, 6:0, 9:1, 13:1, 16:2.

Šošůvka E - Křetín E 2 : 16

Dujka František :1 bod
Hloušek Ondra : 0,5
Mrázek Petr : 0,5
Kučera Libor : 0
Hloušek Jiří : 0 – jen čtyřhra

Utkání se svými vrstevníky z Křetína se našim hráčům nevyvedlo. V první čtyřhře zabojuje Ondra s Petrem, kteří otočí výsledek z 1-2 ke své výhře 3-2 nad dvojicí Burgr – Pelíšek. Ve druhé čtyřhře Jiří s Liborem recept na hru Tušly a Pospíšila nenajdou (0-3). V prvním kole dvouher začne Ondra dobře proti Burgrovi, vyhraje první set, ale pak soupeři začne vycházet útok a náš hráč prohraje 1-3. Petr na Pelíška a Libor na Pospíšila neuhrají ani set. Bez zisku setu nakonec hraje i s jedničkou hostů Tušlou František. V kole dalším je blízko bodu František. Vede nad Pelíškem 2-1 na sety, ale nakonec prohraje 2-3. Ostatní naši hráči odcházejí od stolu s porážkami 0-3. Bod z dvouhry pak získá František, jenž napodruhé zvládne pětisetové drama a porazí Burgra. Petr ztratí dobře rozehraný zápas s Pospíšilem a nevede se ani Liborovi s Ondrou. V posledním kole pak vybojuje aspoň set Ondra v souboji s Pelíškem, ostatní hráči vyjdou na prázdno a o vysoké porážce je tak rozhodnuto. Průběh duelu: 1:1, 1:5, 1:9, 2:12, 2:16.