Šošůvka „B“ – Doubravice „B“ 2 : 0 (1 : 0)

Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v sobotu 19. května 2007

19.5.2007

23. kolo - IV. třída mužů

Sestava: Veselý L. – Šindelka S. – Střítecký J., Hasoň V., Nečas J. - Petr L., Mynařík T., Mikulášek P., Sehnal P. - Potocký I., Valach J.

Střelci našich branek: Jaroslav Valach (1:0) a Tomáš Mynařík (2:0)

V sobotu se na hřišti v Šošůvce utkala družstva ze spodních pater tabulky. V utkání hodně průměrné úrovně nakonec slavilo úspěch naše „béčko“, které si ke třem bodům připsalo i první utkání bez inkasované branky v sezóně. Bolestivým problémem byl opět nedostatek hráčů, takže brankář Valach musel nastoupit do útoku, kde však rozhodně nezklamal.

Úvod zápasu se nesl ve znamení nepřesností z obou stran. Po zahřívací desetiminutovce však získávali navrch naši hráči a začínali svého soupeře přehrávat. Hodně akcí jsme táhli po levé straně, kde Nečas využíval svůj skvělý fyzický fond a z pozice obránce výrazně podporoval naší ofenzívu. Bohužel i když jsme dokázali soupeře přečíslit, tak našim hráčům vůbec nevycházela finální přihrávka. Hosté se do protiútoků dostávali spíše po našich nepřesnostech na polovině Doubravice, než po nějakých kombinačních akcích. Po jedné takové situaci v 15. minutě, prokázal Veselý svou mrštnost a chytil tečovanou střelu ze sedmnácti metrů. Jinak v první půli nemusel náš brankář řešit žádnou složitější situaci.
Na druhé straně jsme nebyli daleko úspěchu ve 21. minutě. Šindelka zahrával přímý kop z devatenácti metrů, střela z jeho kopačky se odrazila od břevna před brankovou čáru a přes následný zmatek nakonec obránci odkopli míč před dotírajícím Potockým do bezpečí.

V následujících minutách jsme pokračovali v náporu a zdálo se být jen otázkou času, kdy svůj tlak zúročíme ve vedoucí branku. Ten okamžik přišel ve 28. minutě. Mikulášek přihrál naběhlému Valachovi a ten zúročil svou aktivitu v první půli tím, že rutinérsky obstřelil vybíhajícího brankáře, 1-0.
Do konce prvního poločasu jsme měli míč častěji na svých kopačkách a dál ohrožovali branku hostí. Agilní Mikulášek 2x střílel nebezpečně z hranice „velkého vápna“ a blízko gólové pojistce byl Sehnal ve 43. minutě, ale v bezprostřední blízkosti branky se dobře nezorientoval a míč do sítě nedostal.

Co se nepovedlo na konci úvodního dějství přišlo na začátku druhé půle. Ve 47. minutě zakombinovala na levé straně dvojice Nečas – Sehnal, přišla přihrávka na rozběhlého Potockého, ten přiklepl Mynaříkovi a náš hráč nedal brankáři přízemní střelou ze dvanácti metrů žádnou šanci, 2-0.
Tato branka dala prakticky ráz celému zbytku utkání. Náš tým se soustředil na tu, aby se v defenzívě nedopouštěl chyb, ale zároveň se snažil využívat případných možností k protiútokům. Po jedné takové akci střílel v 67. minutě Lukáš Petr z pravé strany a jeho pěkné ráně chyběly jen centimetry, o které minula levou tyč. Další akce, které vypadaly velmi nadějně jsme však do nějaké větší šance dotáhnout nedokázali. Soupeř se snažil prosadit střelami za střední vzdálenosti, ale Veselý byl na místě.
V závěru už oběma celkům docházely v teplém počasí síly a vzrušení přinesla až 85. minuta, kdy se při největší šanci hostů, objevil jejich útočník sám před Veselým, ale náš brankář potvrdil své zkušenosti a střelu vyrazil. Poté už se spíše vyčkávalo na závěrečný hvizd rozhodčího, kterým se potvrdilo naše zasloužené vítězství.

V neděli 27.května zajíždí „béčko“ k dalšímu utkání do Lomnice. Odjezd je od kabin v 15.15.