Stolní tenis: 10.- 11. kolo KS I

TJ Šošůvka A: 25.-26.11. 2017

přečteno 75x,
26.11.2017

V hernách soupeřů se představili o uplynulém víkendu naši hráči. Výsledkem je jasná porážka v Ivančicích, když na výborně hrajícího Luboše nedokázal nikdo ze spoluhráčů navázat a pak asi povinné vítězství v Tišnově, které nás po odehrání poloviny soutěže drží v okruhu týmů reálně bojujících o záchranu v soutěži.

Orel Ivančice A – TJ Šošůvka A 10 : 3

Bezděk Luboš : 3 body / 3 dvouhry
Dvořák Leoš : 0 / 2
Kutil Libor : 0 / 3
Obalil Jiří : 0 / 3

Úvodní čtyřhry se nám v Ivančicích vůbec nepovedly, když hráči Šošůvky neuhráli ani set. Libor s Leošem prohrají 0-3 s párem Císarik – Peška a úplně stejně dopadne Jirka s Lubošem v zápase proti Šlapanskému se Štěpánem. Dvouhry začne Luboš a úspěšně. Po prohraném prvním setu se výrazně zlepší a porazí nebezpečného Císarika 3-1. Škoda dalšího zápasu. Libor smolně ztratí úvodní dvě sady s Peškou, dokáže stav srovnat, jenže pátá sada patří domácímu hráči. V následujícím zápase Jirka nenajde žádnou protizbraň na hru Šlapanského (0-3), ale vyrovnaný zápas sehraje Leoš proti domácí jedničce Štěpánovi. Prohra 2-3 zamrzí. Takhle náš další bod připíše až Luboš, jenž přehraje 3-0 Pešku. To Libor i ve druhém utkání hraje na pět setů. Soupeřem mu je Šlapanský, ovšem ani tentokrát neuspěje. Nedaří se Jirkovi, ten hladce prohrává se Štěpánem 0-3. Stejným poměrem pak prohrává i Leoš s Císarikem. Je v podstatě rozhodnuto. Náš poslední bod přidá opět Luboš, když ve vyrovnaném střetnutí porazí 3-1 Šlapanského. Libor prohraje hladce 0-3 se Štěpánem a porážku se pokusí oddálit Jirka. Jenže v souboji s Peškou přijde o vedení 2-0 na sety a ten pátý prohraje 9-11. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3, 10:3.

TTC Koral Tišnov B – TJ Šošůvka A 5 : 10

Bezděk Luboš : 4,5 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2,5 / 3
Obalil Jiří : 2,5 / 3
Dvořák Leoš : 0,5 / 3

S ohledem na tabulku jeden z klíčových duelů sehrálo áčko v Tišnově. Důležité jsou obě čtyřhry. V té první zvládne Jirka s Leošem pětisetové drama se Sedlářem a Hruškou a v té druhé si poměrem 3-1 poradí Luboš s Liborem s párem Kytner – Dospíšil. K první dvouhře nastoupí domácí Hruška proti Lubošovi. Náš hráč sice ztratí první set v poměru 9-11, ale v těch dalších již za stolem kraluje. Libor si poté ve třech setech poradí se Cvrkalem a Jirka ve vyrovnaném duelu přehraje Kytnera 3-1. Vedeme 5-0 a máme to dobře rozehráno. Leoš pak sice ve čtyřech setech nestačí na domácí jedničku Sedláře, ale po výhrách Luboče nad Cvrkalem (3-1) a Libora nad Kytnerem (3-0) máme zdá se dostatečný náskok. Pak ovšem Jirka ve čtyrech setech prohraje se Sedlářem a nejdelší duel dne následně sehraje Leoš. S domácím Hruškou vede 2-1 na sety, jenže v tom čtvrtém nevyužije za stavu 12-11 mečbol a prohrává sadu 12-14. Vyrovnaná je i ta pátá a poslední, která skončí neúspěchem našeho hráče 11-13. Bezpečný náskok nám pak vrátí Luboš, jenž dnes potřetí vyhraje ve čtyřech setech se Cvrkalem. Libor poté sice nestačí na Sedláře (1-3), ale dokonalý obrat v souboji s Hruškou se povede Jirkovi. Ten prohrává 0-2 na sety, ale nakonec vyhraje 3-2. Leoš v dalším zápase neuhraje na Cvrkala ani set, ale souboj nejlepších hráčů obou týmů pak zvládne Luboš, porazí Sedláře 3-1 a je definitivně rozhodnuto. Výhra Libora nad Hruškou v souběžně hraném utkání se tak už započítávat nebude. Průběh duelu: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:8, 4:8, 4:9, 5:9, 5:10.

V letošním kalendářním roce nás čeká ještě poslední zápas. A půjde o hodně. Zajíždíme do Moravského Krumlova, kde působí celek Řeznovic a moc bychom potřebovali soupeři oplatit porážku z prvního kola. Hraje se v sobotu 9. 12. 2017.