Stolní tenis - 7. kolo okresních soutěží RP II a RS II

Zápasy TJ Šošůvka 13. - 26. 11. 2017

přečteno 74x,
26.11.2017

RP II:

Velmi důležitý souboj, který nás nechal v kontaktu se soupeři ve spodní části tabulky, jsme zvládli a připsali si tak druhou výhru v soutěži.

Šošůvka C - Voděrady A 11 : 7

Zouhar Aleš : 3 body
Šindelka Stanislav st. : 3
Mikulášek Josef : 2,5
Petlach Radek : 2,5

Poslední družstvo tabulky hostilo naše céčko a připsalo si druhou výhru v soutěži. První čtyřhra netrvá moc dlouho. Josef s Radkem bezpečně přehrají pár Prokop – Kyrcz 3-0. V té druhé však Staňa s Alešem sice vyhrají s dvojicí Trčka – Švancara první sadu, ale ty další jdou již za hosty. Hned na úvod dvouher na sebe narazí obě jedničky. Aleš v prvních dvou setech hledá recept na hru Trčky, ovšem třetí vyhraje, avšak ve čtvrtém nevyužije sérii čtyř setbolů a nakonec prohraje 1-3. Nedaří se ani Radkovi. Ten sice dorovná dvousetovou ztrátu se Švancarou, ale pátý set patří protihráči. Bezpečně v poměru 3-0 vyhraje Staňa s Prokopem, ale Josef ztrácí zápas s Kyrczem 2-3, když vede 2-0 na sety. Druhá várka zápasů však dopadne pro naše barvy výborně. Radek sice ztratí vedení 2-0 na sety v souboji s Trčkou, ale v páté sadě je lepším hráčem a zaslouženě připíše bod. Staňa hraje obdobný zápas se Švancarou. Vede 2-0, aby se taktéž hrálo na pět setů. V tom posledním mají oba soupeři mečboly a nakonec vyhraje Staňa 17-15. To Aleš s Kyrczem a Josef s Prokopem nemají moc práce a vítězí 3-0. V dalším zápase prohraje Staňa jednoznačně s Trčkou 0-3, ale stejným poměrem si poradí Josef se Švancarou. Poté co Aleš porazí Prokopa 3-1 má nakročeno k výhře s Kyrczem Radek, ale za stavu 2-0 pro našeho hráče dojde k obratu a výsledkem je Radkova prohra 2-3. O všem tedy rozhodne kolo poslední. Hosté se dostanou do kontaktu po porážce Josefa s Trčkou 0-3, Aleš následně hladce porazí Švancaru 3-0. O vítězství pak hrají Radek a Staňa a oběma se podaří vyhrát nad Prokopem resp. Kyrczem shodně 3-1. Průběh duelu: 1:1, 2:4, 6:4, 8:6, 11:9.

RS II:

V soutěži RS II se odehrála dvě kola. Hráči déčka cestovali 2x na Boskovicko a přivezli dvě výhry. Éčku se vedlo střídavě. Po porážce se Štěchovem si připsalo první výhru v soutěži na Velenově.

Velké Opatovice D – Šošůvka D 7 : 11

Šindelka Stanislav st. : 4,5 bodu
Valach Jaroslav : 3
Šindelka Stanislav ml. : 3
Furch Filip : 1,5

Vyrovnané střetnutí bylo k vidění ve Velkých Opatovicích. V první čtyřhře prohospodaří Standa s Jardem náskok 2-0 a nakonec dvojici Šafář – Zemánek podlehnou 2-3. To Staňa s Filipem si vedou o poznání lépe a přehrají pár Španiel – Matijko 3-0. Dramatický souboj se hraje hned v první dvouhře, když Jarda porazí Španiela 3-2 (v páté sadě 15-13). Ostatní zápasy jsou jednoznačné. Standa nestačí na Šafaře, Filip na Zemánka a naopak Staňa si bez problémů poradí s Matijkem. V kole druhém neuspěje pouze Filip s Šafářem, ostatní naši hráči bodují při výhrách 3-0. Důležitá je třetí várka zápasů. Jarda prohrává s nejlepším hráčem domácích Šafářem 1-3, ale Filip zdolá Matijka 3-0, Staňa Zemánka 3-1, no a v pěti setech porazí Standa Španiela. Poslední kolo už si pohlídáme. Vyhraje Jarda, Standa sice nevyužije mečbol se Zemánkem a prohrává 2-3, ale v souboji jedniček přehraje Staňa Šafáře 3-0. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 4:6, 5:9, 7:11.

Okrouhlá C – Šošůvka D 5 : 13

Doležel Petr : 4,5 bodu
Šindelka Stanislav st. : 4,5
Šindelka Stanislav ml. : 2
Valach Jaroslav : 2

Další výhru si připsalo déčko. V první čtyřhře (přes výpadek ve třetím setu) poráží Staňa s Petrem dvojici Slepánek – Tichá 3-1. Ve druhé čtyřhře však Jarda se Standem nezvládnou koncovku pátého setu se Šindelkou a Bašným (12-14) a prohrají 2-3. První kolo dvouher je však plně v naší režii. Petr přehraje 3-1 domácí jedničku Bašného, Jarda si bez ztráty setu poradí s Ondřejem Šindelkou a stejně hladce porazí Standa Tichou. Více práce má pouze Staňa se Slepánkem, ale jeho výhře 3-1 soupeřova snaha nezabrání. Po jasné výhře Petra nad Šindelkou přijdou první body z dvouher pro domácí. Jarda prohospodaří vedení s Tichou a prohraje 2-3. A o chvíli později prohrává se Slepánkem Standa (1-3). Staňa však uspěje ve všech třech koncovkách setů s Bašným a Petr nedovolí Tiché, aby proti němu dokonala obrat, a vítězí 3-2. Po výhře Jardy se Slepánkem 3-0 je tak prakticky rozhodnuto. V závěru domácí korigují díky Bašnému, který porazí jak Jardy, tak Standy, ale na suverénní výhře našich hráčů to nic změnit nemůže. Průběh duelu: 1:1, 1:5, 3:7, 4:10, 5:11.

Šošůvka E - Štěchov A 1 : 17

Mrázek Petr : 1 bod
Dujka František : 0
Hloušek Ondra : 0
Kučera Libor : 0

V zápase se Štěchovem naši mladíci na protivníka nestačili. Prohrajeme hladce 0-3 obě čtyřhry. Ondra s Petrem s dvojicí Křelina Jaroslav – Dolníček a František s Liborem s párem Křelina Adam – Sedláček. V prvním kole prohraje Petr s Jaroslavem Křelinou 0-3 a stejným poměrem prohrává Ondra s Dolníčkem a Libor s Adamem Křelinou. Velká škoda prohry Františka se Sedláčkem 2-3, kdy náš hráč ztratí pátý set v poměru 9-11. Ve druhém kole už je to lepší. František a Libor uhrají po jednom setu s Adamem Křelinou resp. Dolníčkem a Petr v pěti setech porazí Sedláčka. Je to však už náš poslední úspěch. Ve zbývajícím průběhu ještě prohraje František s Dolníčkem 1-3, ale ostatním našim hráčům už se sada uhrát nepodaří. Průběh duelu: 0:2, 0:6, 1:9, 1:13, 1:17.

Velenov C - Šošůvka E 5 : 13

Dujka František : 3 body / 3 dvouhry
Hloušek Ondra : 2 / 3
Mrázek Petr : 2 / 3
Kučera Libor : 1 / 3
W.O. : 5

Prvního vítězství v soutěži dosáhlo éčko v souboji se svými vrstevníky z Velenova. Domácí nastoupili pouze ve třech hráčích a tak se hraje jediná čtyřhra. V té bohužel dvojice František a Libor prohraje v pěti setech s párem Havelka Dominik a Havelka Jan. Jako první nastoupí do dvouher František a přehraje 3-0 Jana Havelku. Vítězně začne také Petr, jenž poráží Matušů 3-1. Nedaří se však Ondrovi – ten prohrává s Dominikem Havelkou 0-3. V podobném duchu je i druhé kolo. Z našich hráčů prohraje Libor s Dominikem Havelkou, ale Ondra i Petr si připíší výhry nad Matušů resp. Janem Havelkou. Ve třetím kole je k vidění duel nejlepších hráčů obou celků a ze souboje s Dominikem Havelkou vyjde úspěšněji František po výhře 3-1, Zápas máme pod kontrolou a domácí v samém závěru jen korigují stav. Průběh duelu: 1:1, 2:4, 3:7, 3:10, 5:13.