Stolní tenis: dohrávané 1. a 12. kolo okresní soutěže RP I

TJ Šošůvka B: 30.11. a 8.12. 2017

přečteno 103x,
10.12.2017

Dvojzápas s Vysočany čekal naše hráče v rámci RP I. V domácím prostředí jsme potvrdili roli favorita a získali výhru. Naopak ve Vysočanech jsme nastoupili v hodně okleštěné sestavě, což mělo na výsledek značný vliv.

Šošůvka B - Vysočany A 10 : 6

Dvořák Leoš : 4 body / 4 dvouhry
Krátký Marek : 3 / 4
Zouhar Aleš : 2,5 / 3
Ševčík Jaroslav : 0,5 / 3

Oproti minulým zápasům jsme pozměnili složení čtyřher, ale i tak v té první bod nezískáme. Leoš s Markem vedou sice 2-1 na sety s párem Michal Žáček – Aleš Zukal, ale čtvrtý set prohrají 10-12 a ztrácí nakonec i set pátý. O poznání lépe se daří dvojici Jarda – Aleš, jenž přehrají pár Janáč – Bezděk v poměru 3-1. V úvodní dvouhře nastoupí Leoš a s dobře hrajícím Janáčem potvrdí roli favorita, když zvítězí 3-1. To Aleš v následujícím zápase nevyužije proti Žáčkovi mečbol ve čtvrté sadě, kterou prohraje 13-15 a nakonec prohrává i pátý set v koncovce 10-12. Po té co Jarda nestačí na Zukala (1-3) se hosté dostávají do vedení. To smaže Marek, když přehraje Bezděka v poměru 3-1. Následně jsou k vidění dvě dramata. V tom první stáhne za nepříznivého stavu 1-2 na sety Aleš vysoký náskok Janáče v setu čtvrtém, aby vyhrál pátý set 11-9, ovšem v obráceném gardu je zápas Jardy se Žáčkem. Náš hráč vede 2-0 na sety, jenže v tom čtvrtém nevyužije mečbol, prohraje jej 13-15 a nakonec ztrácí i set poslední. V dalších dvou duelech však mají navrch hráči Šošůvky. Marek bez ztráty setu pokoří Zukala a Leoš porazí Bezděka 3-1. Jenže když Jarda uhraje na Janáče jediný set a stejným výsledkem (tedy 1-3) prohraje Marek se Žáčkem, je opět srovnáno. Naštěstí Leoš porazí 3-0 Zukala a Aleš přes výpadek v druhé sadě Bezděka (3-1). Dramatický náboj má pak zápas mezi Markem a Janáčem. Hraje se na pět setů a oba hráči se postupně dostanou k mečbolu, nakonec se štěstí přikloní k Markovi, jenž vyhraje 14-12 a celkově tedy 3-2. V posledním hraném zápase pak nastoupí dva neporažení hráči a Leoš přehraje Žáčka 3-1, čímž definitivně stvrdí naši celkovou výhru. Průběh duelu: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:6, 10:6.

Vysočany A - Šošůvka B 10 : 2

Ševčík Jaroslav : 1 / 3 dvouhry
Šindelka Stanislav st. : 1 / 2
Zouhar Aleš : 0 / 3

Jen ve třech hráčích a tím se značným handicapem jsme nastoupili podruhé v krátké době proti Vysočanům. V jediné hrané čtyřhře prohraje Jarda s Alešem s párem Janáč – Kellner 1-3. Dobře nezačneme ani dvouhry, i když zde máme také dost smůly. Aleš ztratí koncovku druhé sady s Kellnerem a nakonec prohraje 1-3. To Jarda prohrává s Michalem Žáčkem dokonce 0-2 na sety, stav srovná, ale pátý set ztrácí v poměru 9-11. Tak náš první bod připíše až Staňa, jenž ve třech setech přehraje Miroslava Žáčka. V dalším střetnutí nenajde Aleš žádný způsob jak zastavit Michala Žáčka a prohraje 0-3. Snižuje Jarda, který po prohrané úvodní sadě s Miroslavem Žáčkem hru zlepší a vyhraje 3-1. Bohužel je to náš poslední bod. Staňa uhraje na Janáče pouze set, stejně se vede Alešovi v duelu s Bezděkem a Jarda nakonec prohraje s Janáčem, poté co sám nevyužije mečbol. v poměru 2-3 (11-13 v páté sadě). Průběh duelu: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 10:2.