Zpráva z utkání IV. třídy mužů - hráno v neděli 13. května 2007

přečteno 1484x,
13.5.2007

22. kolo - IV. třída mužů

Sestava: Veselý L. – Střítecký J, Hasoň V., Hebelka R., Pernica P. (46. Darmovzal J.) – Petr L., Mynařík T., Mikulášek P., Sehnal P. – Langr J., Potocký I.

Střelci našich branek: Tomáš Mynařík (1:1), Petr Sehnal (1:2), Petr Mikulášek (2:3) a Jonáš Langr (4:4)

V nedělním odpoledni nastoupilo „béčko“ v Blansku k duelu s celkem Lažánek. Utkání bohaté na branky rozhodla 94. minuta, ve které rozhodčí daroval domácím penaltu, díky které jsme ze hřiště odešli bez bodového zisku.

Utkání začalo v docela slušném tempu, kdy obě družstva začala hrát poměrně útočně (což jim vydrželo prakticky po celých 90 minut) a o zajímavé situace před oběma brankami nebyla nouze.
Ve 14. minutě se v první velké šanci ocitl Potocký, jenž se s míčem u kopaček zjevil sám před brankářem, ale bohužel z deseti metrů zamířil pouze do jeho náruče. O další dvě minuty se z pravé strany vřítil do „vápna“ Mynařík a jeho prudká střela orazítkovala pravou tyč. Na druhé straně hezky střílel ve 22.minutě hráč Lažánek a Veselý měl co dělat, aby jeho střelu vytáhl konečky prstů na roh.
Ve 29.minutě však Hebelka dobře netrefil při odkopu míč, za obranu se dostal útočník Lažánek a z dvanácti metrů propálil Veselého, 1-0.
Ve 35.minutě jsme měli štěstí, když poměrně náhodná střela z pravé strany se odrazila od našeho břevna.
Díky 44.minutě se však odcházelo do kabin za nerozhodného stavu. Na přímý kop z levé strany si naskočil Hebelka, brankář jeho hlavičku srazil jen na břevno a Mynařík byl u odraženého míče nejrychleji, díky čemuž srovnal skóre, 1-1.

Ve druhé půli obě družstva vsadila na ofenzívu. Jako první se prosadili naši hráči. V 54. minutě odcentroval zprava Lukáš Petr, na přetažený míč si naběhl Sehnal a pohotovým volejem rozvlnil síť, 1-2.
V 59.minutě však bylo vyrovnáno. Po levé straně unikl útočník, jeho přihrávku před branku jsme nedokázali pokrýt a neobsazený protihráč celkem pohodlně skóroval, 2-2.
V 61.minutě však bylo opět všechno jinak. Mynařík střílí z pravé strany a brankářem vyražený míč vrací do sítě Mikulášek, 2-3.
Ve druhém dějství nás přece jen domácí zatlačili a měli více ze hry. V 66.minutě předvedl parádní zákrok Veselý, jenž nadvakrát zlikvidoval obrovskou šanci domácího kapitána. Na opačné straně měl po rychlém kontru velkou příležitost Langr, ale brankář domácí podržel.
V 71.minutě přišlo vyrovnání. Za naši obranu si naběhl hráč Lažánek a sám před brankářem nezaváhal, 3-3.
V závěrečné fázi zápasu nás soupeř dostával pod tlak, i když jsme si za to svými nepřesnosti mohli dost často sami. Ovšem i tak jsme si dokázali vypracovat šance, kdy zejména Langr a Mynařík nebyli daleko od úspěchu, ale na brankáře Lažánek nevyzráli. Veselý v naší brance se také činil, ale v 86.minutě přesto inkasoval.
Po přímém kopu vznikl před naší brankou zmatek a domácí přece jen dotlačili míč do naší branky. 4-3.
I za tohoto stavu jsme to však nevzdali a v 89.minutě vyrovnali. Mikulášek přihrál Langrovi do běhu a ten přehodil vybíhajícího brankáře, 4-4.
Bohužel přišla již zmiňovaná poslední minuta a rozhodčí posoudil naprosto běžný hlavičkový souboj Hasoně s hráčem Lažánek jako penaltový a tím pádem hrubě ovlivnil závěr utkání. Následně neunesl tuto křivdu Hebelka a byl za kritiku rozhodčího vyloučen. Po proměněném pokutovém kopu rozhodčí utkání ukončil.

V sobotu 19.května hostí „béčko“ dalšího soupeře ze spodu tabulky a to rezervu Doubravice. Zápas začíná v 16.30. Sraz hráčů je v 16.00. v kabinách.