Stolní tenis: 13. - 14. kolo okresní soutěže RP I

TJ Šošůvka B: 13.-14.1.2018

přečteno 91x,
14.1.2018

Soupeře z opačných pólů tabulky jsme přivítali o víkendu v Šošůvce. Zatímco na vedoucí Kunštát jsme šanci neměli, tak v nedělním zápase jsme porazili poslední Olešnici.

Šošůvka B - Kunštát A 3 : 10

Dvořák Leoš : 2 body / 3 dvouhry
Zouhar Aleš : 1 / 2
Krátký Marek : 0 / 3
Ševčík Jaroslav : 0 / 3

Obě čtyřhry s Kunštátem prohrajeme 1-3. Leoš s Markem prohrají s dvojicí David Kvíčala - Sojka a Jarda s Alešem s párem Josef Kvíčala - Boček. V úvodní dvouhře nestačí Aleš na Davida Kvíčalu (0-3), ale výborný zápas sehraje s Josefem Kvíčalou Marek. Bohužel prohraje 2-3. A když poté se Sojkou prohraje v pěti setech i Jarda, je jasné, že dnes to k většímu bodovému zisku nepovede. První bod tak uhraje Leoš, který hladce 3-0 porazí Bočka. Jenže bez zisku setu pak prohraje Marek s Davidem Kvíčalou a Jarda s Josefem Kvíčalou. Pak ovšem zabojujeme, když zvládneme hned dva pětisetové zápasy. Leoš porazí 12-10 v páté sadě Sojku a v koncovce poslední sady uspěje i Aleš s Bočkem. To je ovšem z naší strany vše. Jarda neuhraje ani set na Davida Kvíčalu, Leoš sice hraje všechny tři sety s Josefem Kvíčalou přes devět bodů, ale ani jedna z koncovek se mu nevyvede. Posledním zápasem je pak ten Marka se Sojkou, ve kterém náš hráč prohraje 1-3. Průběh duelu: 0:5, 1:5, 1:7, 3:7, 3:10.

Šošůvka B - Olešnice A 10 : 5

Dvořák Leoš : 3 body / 3 dvouhry
Ševčík Jaroslav : 2,5 / 3
Zouhar Aleš : 2,5 / 3
Krátký Marek : 2 / 3

S Olešnicí úvodní čtyřhru zvládneme. Jarda s Alešem porazí 3-0 dvojici Jež - Kovář. Ovšem Leoš s Markem sice vyhrají úvodní set s párem Barták - Štourač, ale další tři jdou za hosty. Dramatická je úvodní dvouhra. Jarda dotahuje ztrátu 0-1 i 1-2 na sety se Štouračem, ale nakonec vyhraje 3-2. To Marek se trápí s Kovářem je v prvním setu (13-11), pak už jednoznačně dominuje. První bod hostů z dvouhry vydře v duelu s Alešem Barták, jenž našeho hráče zdolá 3-2. Ale následuje série tří našich vítězství. Leoš bez ztráty setu porazí Ježe, Marek porazí 3-1 Štourače a stejným poměrem vyhraje Aleš s Kovářem. Svůj třetí bod získají hosté díky skreči Leošova zápasu s Bartákem. Ale nemusí nás to nijak mrzet. Jarda přehraje 3-0 Ježe a Aleš také 3-0 Štourače. Devátý bod pak získá, přes zaváhání ve druhé sadě, Leoš v souboji s Kovářem. Ovšem ukončení střetnutí soupeř oddálí. Jarda prohraje 0-3 s Bartákem (škoda ztráty druhé sady z vedení 10-6) a Marek prohrává 1-3 s Ježem (15-17 ve čtvrté sadě). A tak definitivu nám dá vítězství Leoše se Štouračem 3-1. Průběh duelu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 9:3, 9:5, 10:5.