Stolní tenis - 12. kolo okresní soutěže RP II a 14. kolo RS II

Zápasy TJ Šošůvka 31.1. - 1.2. 2018

přečteno 203x,
3.2.2018

RP II:

Céčko začalo nástavbu důležitou výhrou nad Rohozcem. Záchrana je tedy reálně dosažitelná a o její naplnění se mohou naši hráči pokusit v dalším domácím střetnutí s Kunštátem.

Šošůvka C - Rohozec B 10 : 8

Zouhar Aleš : 4,5 bodu
Petlach Radek : 3
Doležel Petr : 1,5
Šindelka Stanislav st. : 1

V úvodním zápase skupiny o záchranu se nám podařilo zdolat Rohozec. Staňa s Radkem sice naprosto jednoznačně prohrají s párem Suchomel Vít – Suchomel Miroslav 0-3, ale naprosto stejnou mincí odpoví Aleš s Petrem (ten dnes nahradil nepřítomného Josefa), když bez ztráty setu poráží Kříže s Matouškem. Vyrovnaný zápas pak pokračuje. Petr sice nestačí na Miroslava Suchomela (0-3), ale Aleš v pětisetové bitvě porazí Suchomela Víta. Po výhře Radka nad Matouškem 3-1 má blízko k dalšímu bodu Staňa, ale za stavu 2-1 na sety nezvládne v souboji s Křížem koncovku čtvrté sady a nakonec prohraje 2-3. Po hladké prohře Petra s Vítem Suchomelem (0-3) prohraje 1-3 s Miroslavem Suchomelem i Staňa a nevypadá to dobře. Ale Radek naprosto jasně přehraje 3-0 Kříže a úplně stejně se vede Alešovi v souboji s Matouškem. Třetí kolo se ukáže být jako rozhodující. Konečně zahraje Staňa, jenž porazí 3-0 Víta Suchomela, Radek zase bez větších problémů poráží Miroslava Suchomela. A pak jsou k vidění dvě pětisetové bitvy. Aleš sice s Křížem prohrává 0-2 na sety, ale svojí bojovností zápas dokonale otočí k výhře. Navíc Petr po výborném výkonu možná překvapivě zdolá v pěti setech Matouška. Desátý bod má na pálce Radek. S Vítem Suchomelem hraje vyrovnaný zápas, který končí v páté sadě. Zde vede Radek 10-6, ale svůj náskok nezužitkuje a nakonec prohraje 12-14. A tak rozhodne ve formě hrající Aleš. Ten nedá Miroslavovi Suchomelovi žádnou šanci, vyhraje 3-0 a celkové vítězství je naše. Nic na tom nezmění ani závěrečné porážky Petra s Křížem a Staně s Matouškem. Průběh duelu: 1:1, 3:3, 5:5, 9:5, 10:8.

RS II:

Naše déčko zahájilo nástavbu výhrou ve Křetíně. Soupeře stejného oddílu mělo za soupeře také éčko, ale svůj duel prohrálo bez zisku jediného bodu.

Křetín D - Šošůvka D 3 : 15

Doležel Petr : 4,5
Šindelka Stanislav ml. : 4,5
Šindelka Stanislav st. : 3,5
Valach Jaroslav : 2,5

V prvním kole finálové skupiny nastoupilo déčko ve Křetíně. Obě čtyřhry vyhrajeme bez větších problémů. Staňa s Petrem porazí 3-0 na sety pár Šimurda – Winkler a naprosto shodně si vede Standa s Jardem proti dvojici Bednářová – Novotná. První kolo dvouher přináší zpočátku jednoznačné zápasy. Petr přehraje 3-0 Šimurdu, Standa stejným výsledkem Bednářovou a 3-0 vyhraje také Jarda s Novotnou. Překvapením je ale určitě prohra Staně s Winklerem 2-3, když pro našeho hráče jde o vůbec první porážku v soutěži. Povzbuzený Winkler pak narazí na Standy juniora a tentokrát tvrdě narazí. Hráč Šošůvky jej bez větších problémů přehraje 3-0! A podobně si vedou i ostatní naši hráči, kteří vyhrají hladce svoje zápasy. Dramatické duely se pak hrají v kole třetím. Standa sice ztratí vedení 2-0 nad Šimurdou, ale ovládne pátý set a dnes naprosto zaslouženě získá plný počet bodů. Smolně prohraje Jarda s Winklerem, když za stavu 10-7 v páté sadě nevyužije tři mečboly a prohrává 10-12. V posledním kole klade Winkler odpor také Petrovi, ale i když se duel natáhne na pět setů, tak je nakonec úspěšnější náš hráč. Poslední bod domácích pak přes Jardy získá Šimurda, ale to nic nemůže změnit na naší jasné výhře, jelikož ostatní hráči Šošůvky žádné překvapení nedopustí. Klíčový zápas sezóny nás tak čeká v neděli 11.února, kdy se od 17 hodin utkáme v domácí herně s druhým družstvem tabulky z Vísek. Průběh duelu: 0:2, 1:5, 1:9, 2:12, 3:15.

Křetín E – Šošůvka E 18 : 0

Dujka František : 0 bodů
Hloušek Ondřej : 0
Kučera Libor : 0
Mrázek Petr : 0

Souboj se svými vrstevníky ze Křetína naši hráči nezvládli. Prohrajeme obě čtyřhry, když František s Liborem podlehnou páru Burgr – Doskočil 1-3 a bez zisku setu zakončí svoji čtyřhru dvojice Petr – Ondra. Ti nestačí na pár Tušla – Pospíšil. V prvním kole dvouher prohrajeme první tři zápasy 0-3. František s Tušlou, Libor s Burgrem a Ondra s Pospíšilem. Pouze Petr získá aspoň set na Doskočila. Ostatně v podobném duchu se nese celý zápas. Aspoň bod máme možnost uhrát pouze přes Doskočila. Ale jak František, tak Ondra s ním prohrají v koncovkách pátého setu. V ostatních zápasech máme k výhrám daleko. Průběh duelu: 2:0, 6:0, 10:0, 14:0, 18:0.