Stolní tenis: 19.- 20. kolo KS I

TJ Šošůvka A: 10.-11.3. 2018

přečteno 221x,
11.3.2018

V předposledním dvoukole nás čekaly okresní výjezdy. Bohužel v Blansku a den poté ani ve Zbraslavci jsme bodovat nedokázali. Vyzdvihnout lze výborný výkon Luboše, který v obou duelech vyhrál všechny dvouhry. Ostatním hráčům se však přes veškerou snahu (tedy až na Šimonovu výhru v Blansku) bodovat nedařilo. Přesto máme záchranu v soutěži plně ve vlastních rukou. Pokud vyhrajeme jeden ze dvou domácích duelů za 14 dnů, nemusíme ani spoléhat na to, zda Mokrá jeden ze svých zápasů prohraje.

KST Blansko C - TJ Šošůvka A 10 : 4

Bezděk Luboš : 3 body / 3 dvouhry
Kutil Šimon : 1 / 3
Dvořák Leoš : 0 / 3
Obalil Jiří : 0 / 3

Bez nemocného Libora jsme nastoupili v Blansku a velká škoda je prohrané úvodní čtyřhry. Leoš s Lubošem vyhráli v souboji s Ondřejem Polívkou a Michalem Petrem první i třetí set, ale zápas dospěl nakonec do setu pátého. Zde jsou úspěšnější domácí, kteří vyhrají 11-9. To Jirka se Šimonem nemají proti Kalužovi s Voráčem žádnou šanci a prohrají hladce 0-3. Do první dvouhry nastoupí Luboš proti Kalužovi. Hraje se vyrovnaný zápas, který zlomí dramatická koncovka třetí sady. Tu Luboš vyhraje 16-14 a nakonec celý zápas 3-1. Pak nastoupí za stůl Jirka. S mladým Petrem sice velice rychle prohrává 0-2 na sety, ale ten třetí jde za naším hráčem a blízko je Jiří k výhře i ve čtvrtém. Bohužel prohraje 11-13 a celkem tedy 1-3. Šimon poté nestačí na domácí jedničku Polívku a prohraje 0-3. Nesmírně dramatický souboj je k vidění mezi Leošem a Voráčem. První a třetí set získá Voráč, druhý a čtvrtý Leoš, když skóre všech setů je 12-10! Rozhodne ten poslední a úspěšnější je Voráč, jenž vyhraje 11-9. Další várku dvouher načne opět Luboš a bez větších problémů poráží Petra 3-0. Naopak stejným poměrem prohrává s Polívkou Jirka. Cenný skalp si poté připíše Šimon, jenž první set s Voráčem vyhraje 16-14, soupeř sice srovná, ale třetí i čtvrtá sada (ta poměrem 13-11) jde za Šimonem. K dalšímu zkorigování má Leoš daleko, když prohraje s Kalužou 0-3. A tak bod na naše konto připíše až Luboš, ten zdolá domácí jedničku Polívku 3-1. Je to ovšem náš poslední bod. Jirka prohraje s Voráčem 0-3 a stejným poměrem prohrávají Šimon s Kalužou a Leoš s Petrem. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 10:4.

STK Zbraslavec A - TJ Šošůvka A 10 : 3

Dvořák Leoš : 0 / 1
Kutil Šimon : 0 / 1
Zouhar Aleš : 0 / 3

V neděli se nám nevedlo ani ve Zbraslavci. V první čtyřhře získá dvojice Aleš - Šimon jen jeden set proti páru Křepela Radim - Krása ml. (1-3), no a Jirkovi s Lubošem se nevede vůbec, když prohrají s párem Pačinek - Těžký 0-3. První dvouhra však vyzní lépe pro naše hráče. Luboš hraje vyrovnané sety s Těžkým, ale všechny vyhraje (9, 15, 10). Ostatní tři zápasy skončí také 3-0, ale ve prospěch soupeřů. Aleš prohraje s Křepelou, Jirka sice klade odpor Krásovi, ale prohraje první dva sety shodně 10-12 a celkově nakonec 0-3 a Šimon také bez zisku setu prohrává s Pačinkem. Divácky atraktivní zápas pak hraje Luboš s Křepelou. Vyhraje první dva sety, ale soupeř srovná. A tak rozhodne až set pátý, kde je šťastnější Luboš při výhře 12-10. Jenže Aleš prohrává 0-3 s Krásou a Jirka taktéž 0-3 s Pačinkem. Střídající Leoš pak sice získá úvodní sadu s duelu s Těžkým, ale zbývající tři sety patří domácímu hráči (1-3). A tak další náš bod připíše opět Luboš. S Krásou se vždy ujme vedení, ale soupeř vyhraje druhou a čtvrtou sadu shodně 13-11. V pátém setu má už navrch Luboš a vítězí tak 3-2. Aleš poté sebere první set Pačinkovi, ale domácí favorit překvapení nepřipustí (3-1). O prodloužení zápasu se pak snaží Jirka. S Těžkým se hraje pětisetová bitva, ale poslední set Jirka poměrem 10-12 ztrácí a tím je o konci střetnutí rozhodnuto. Průběh duelu: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3, 10:3.

Za 14 dnů budou krajské soutěže zakončeny posledními zápasy. V sobotu 24.3. hostíme od 17:30 h. čtvrté družstvo tabulky z Ivančic a v neděli 25.3. přivítáme od 10:00 h. poslední Tišnov B. Všichni příznivci jsou srdečně zváni.