Zpráva z utkání 19. kola OP mužů, neděle 29. dubna 2018

přečteno 194x,
30.4.2018

Sestava: Valach – Sehnal – Maňoušek, Krátký, Wágner – Doležel, Fabiánek, Bezděk, Mikulášek – Nečas, Šindelka (75. Odehnal)

Střelci branek: Stria a Bezděk

Poslední dubnovou neděli se v Šošůvce představily Letovice. Náš poměrně úzký kádr oslabila neúčast Knödla a Musila, a proto jsme se oproti minulým zápasům zaměřili spíše na defenzívu. Soupeř se představil ve velmi dobrém světle a zejména za výkon ve druhé části zápasu si vítězství zasloužil. Naše hráče nelze zatracovat, v první půli byli naprosto vyrovnaným soupeřem a s ohledem na celých devadesát minut se jim rozhodně nedá upřít snaha. Na druhou stranu jsme si však proti hodně běhavému protivníkovi nedokázali vypracovat žádnou vyloženou možnost a to se jen těžko dá pomýšlet na nějaký zásadní bodový zisk.

Úvodní dějství toho divákům moc nenabídlo. Oba celky se přes obranu soupeře prakticky nedostávaly a nějakých akcí, které by mohly vést k přímému ohrožení brány, bylo ještě méně jak šafránu na rozkvetlé louce. Z naší strany stojí za zmínku kombinace Doležela s Nečasem, kdy Pavel následně pohotově zakončuje na pravé straně z poměrně velkého úhlu a brankář míč vyráží nad břevno, no a pak přímý kop ze 17. minuty, kdy z nadějné pozice ze vzdálenosti dvaceti metrů trefuje Krátký jen zeď. Soupeř na tom nebyl o moc lépe. Ve 20. minutě těsně nedosáhne před Valachem na centrovaný míč útočník Letovic a ve 26. minutě skončí pohotová rána z osmnácti metrů jen v boční síti naší brány. Jinak se hrálo vyrovnané střetnutí, kde by se jen obtížně určovalo lepší družstvo.

Ovšem od začátku druhé půle přidaly Letovice na aktivitě a začaly se čím dál více usazovat před naší bránou. V 55. minutě pak nebyly daleko k vedoucí brance. Po rychlé kombinaci se před Valachem zjevuje osamocený útočník, ale Jarda předvede skvělý zákrok a míč vyráží, nastane velice nepřehledná situace, kdy soupeř 2x doráží do odkryté brány, ale pokaždé zasáhne některý z našich defenzivních hráčů. Protivník získává stále větší převahu a v 61. minutě máme i štěstí, když hlavička osamoceného protihráče končí přesně v místech, kde stojí připravený Valach. V těchto fázích zápasu se v ofenzívě nedokážeme prosadit, neudržíme déle míč na protivníkově polovině a tak jsme pod permanentním tlakem hostů. V 67. minutě likviduje Valach, který v posledních duelech chytá opravdu ve znamenité formě, samostatný náběh hostujícího útočníka. V 68. minutě má pak i štěstí, když po rozehraném rohovém kopu z pravé strany pálí pohotově z patnácti metrů další hráč Letovic a míč končí na břevnu brány Šošůvky. Ovšem v 69. minutě už nám nepomůže nic. Z poměrně nenápadné akce vystřelí Stria z šestnácti metrů přízemní lehce skákavou střelu, která zapadne přesně do pravého dolního rohu brány bezmocného Valacha, 0-1.
Obdržená branka nás donutí změnit rozestavení a Krátký se vysune do útoku. Ovšem Letovice hrají tento zápas v defenzívě ve velké pohodě a vůbec nás nepouští k zakončení. Navíc se v 73. minutě ukáže opět Valach, který zneškodní další vyloženou šanci Letovic. Až v 78. minutě se konečně dočkáme alespoň trochu vážnější možnosti před bránou Letovic. Bezděk zahraje rohový kop z pravé strany, nejvýše vyskočí Krátký, ale míč z jeho hlavy dokáže gólman Letovic zkrotit. Definitivní rozhodnutí padne v 82. minutě. Prudkou střelu z dvaceti metrů Valach jen vyrazí a neobsazený útočník hostů doklepává míč do sítě, 0-2.
Závěrečné minuty se pak už dohrávají. Domácí se sice snaží alespoň o zkorigování, ale dnes nám není přáno. Hosté se už také nikam neženou a pouze kontrolují zbývající minuty, který po posledním hvizdu rozhodčího značí jejich tříbodový zisk.

Příště: V dalším kole nás čeká výjezd do Lipůvky, která tabulku uzavírá, a tudíž už si moc ztrát dovolit nemůže. Hraje se v neděli 6. května od 16:30 h. Autokar odjíždí od fotbalového hřiště v 15:00 h..

Mladší přípravka: Šošůvka – Vysočany 2 : 4 (1 : 1) Odehnal Marek 2