Zpráva z utkání 20. kola OP mužů, neděle 6. května 2018

přečteno 221x,
7.5.2018

Sestava: Valach – Sehnal Maňoušek, Musil, Wágner - Doležel, Fabiánek, Bezděk, Knödl - Krátký, Mikulášek Michal (75.Baláž)

Branky: Bohatec 2, Pospíšil Jacob - Knödl, Doležel, Krátký

Náš celek mužů, po porážce s Letovicemi, dokázal uhrát remízu na hřišti poslední Lipůvky a udržel si tak odstup na sestupové příčky. Utkání přineslo zajímavý a vyrovnaný boj, ve kterém naše družstvo třikrát vedlo, ovšem remíza je asi spravedlivým vyjádřením sil na hřišti.
Zápas začal oboustranně opatrně, ale jen do 7.minuty. To dostal prostor k centru zprava Doležel, na jeho přesný oblouček si naběhl Knödl, který se najednou ocitl sám před gólmanem. Michalova hlavička sice skončila na levé tyči, ale odražený míč už poslal náš záložník do sítě- 0:1.
V následujících minutách se děly na hřišti zajímavé věci, nebezpečné situace se střídaly na obou stranách, ale žádná k brance nevedla. Až v 31.minutě zahrávala Lipůvka roh zleva, na centr si naskočil domácí hráč a hlavou poslal míč přes celou bránu těsně za tyč- 1:1.
Pak se náš tým spíš bránil, ale přesto šel do kabin spokojenější. V 42.minutě vhodili na levé straně naši hráči rychle aut a než se domácí defenzíva vzpamatovala Krátký vysunul mezi obranu Doležela, ten si na šestnáctce zpracoval míč a s přehledem obhodil brankáře střelou k levé tyči- 1:2.

Úvod druhé půle patřil našemu mužstvu a pojistit vedení mohl Doležel, který se na pravé straně ocitl sám před brankářem, jenže poslal míč vedle levé tyče. Pak měli více ze hry domácí a v 56.minutě se dočkali vyrovnání. Na rohu šestnáctky zahrávali trestný kop, na střelu jejich hráče ke vzdálenější tyči nezareagoval nikdo z našich hráčů, ani brankář Valach a míč propadl do sítě- 2:2.
Byla to laciná branka. Nicméně naši hráč i nevzdali svoje úsilí a záhy se dočkali další branky. I ta padla ze standartní situace. V 62.minutě zahrával Doležel trestný kop z 25-ti metrů, brankář jeho skákavou střelu neudržel a Krátký poslal pohotově míč za jeho záda- 2:3.
Vedení nám ale dlouho nevydrželo. Už v 67.minutě si naběhl útočník Lipůvky za naši obranu, pokusil se o kličku Valachovi, ten mu sice nohou míč srazil na roh, následně hráč domácích upadl přes nataženou nohu našeho gólmana a rozhodčí Strya proti naší brance nařídil velmi přísnou penaltu. Tu sice Valach vyrazil, jenže přímo k nohám hráče, který pokutový kop zahrával a ten napodruhé propasíroval míč za záda našeho brankáře- 3:3.
V dalších minutách hrála obě mužstva na výhru, ovšem nebezpečnější byli přece jen domácí, ale vyhrát nakonec mohlo naše družstvo. V 84.minutě prošel Doležel obranou Lipůvky, byl podražen, ale rozhodčí tentokrát nepochopitelně nechal pokračovat ve hře, a tak střetnutí skončilo bez vítěze.

Příště: Již v úterý 8. května hostíme v dohrávaném utkání 15. kola celek z Olomučan.
Začíná se od 16:30 h. Zveme všechny příznivce.

Mladší přípravka:
Šošůvka-Bukovinka 12:2 (7:0)
Branky: Odehnal Marek, Zouhar Jakub a Mikulášek David po 3, Kříž Matěj 2, Habr Stanislav 1.
Šošůvka-Benešov / Kořenec 8:4 (2:3)
Branky: Mikulášek David 5 a Odehnal Marek 3.