Zpráva z utkání 22. kola OP mužů, neděle 20. května 2018

přečteno 113x,
21.5.2018

Sestava: Valach – Sehnal - Baláž, Musil, Wágner (67. Nemeškal) – Šindelka, Doležel, Fabiánek, Bezděk, Knödl - Krátký

Branky: Vach 2, Matuška, Hrazdíra a Dudík

Nedělní utkání jde směle zařadit mezi ty hodně, ale opravdu hodně nepovedené. Soupeř ani nemusel vynaložit enormní množství snahy, aby si připsal poměrně jednoznačné vítězství.

Domácí nasadili od první minuty zápasu vysoké tempo, které kontrastovalo s naším pěším fotbalem. A Adamov se dočkal první branky už ve 2. minutě. Na centr před naši bránu si naskočil nikým neatakovaný hráč soupeře a hlavou bez problémů překonal z 5 metrů Valacha - 1:0.
I nadále se hrálo podle domácích not. Takže se v 8. minutě se měnilo skóre už podruhé. Adamov dostal výhodu trestného kopu z 20 metrů a ten poslal jeho hráč přesně k pravé tyči - 2:0.
Až ve 12. minutě dali o sobě vědět i naši hráči. Na levé straně se uvolnil Knödl, ale jeho křižná střela se mezi tři tyče nevešla. Byla to nadlouho ojedinělá možnost Šošůvky. Jinak se náš tým pořád bránil a pokračoval v mdlé hře a Valach v brance měl co dělat, aby znovu neinkasoval. Ve 26. minutě už byl překonán, ale na brankové čáře ho zastoupil Knödl.
Až v závěru poločasu zahrozili i naši hráči. Ve 40. minutě dostihl Knödl slabou malou domů domácího obránce, ovšem poslal míč vedle vybíhajícího brankáře i vedle brány. Za dvě minuty poté si naběhl na přímý kop Wágner, ale jeho hlavička mířila nad bránu. A ve 45. minutě zahrával Bezděk přímý kop, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyče.

Bohužel ani poločasová pauza naše fotbalisty moc neprobere. Již ve 46. minutě vznikne nebezpečná situace před bránou Šošůvky a jen Valachův reflexivní zákrok zabrání dalšímu gólu v naší síti. Soupeř nás přehrává a v 51. minutě se opět v nejlepším světle ukáže Valach. Na rozehraný přímý kop si naběhne zcela volný hráč Adamova a míč z jeho hlavy zastaví u své pravé tyče skvělým zákrokem náš brankář. Ovšem v 54. minutě už se skóre mění. Po rozehraném rohovém kopu necháme moc prostoru Hrazdírovi, který střílí z osmnácti metrů a přes klubko hráčů v pokutovém území míč proletí až k levé tyči naší brány - 3:0.
Je definitivně rozhodnuto, ale výsledek se ještě změní. Zatímco v útoku si prakticky nedokážeme vytvořit šanci, v obraně máme okénka až okna. V 71. minutě se naší ofsajdové pasti vyhne Vach, běží prakticky od poloviny hřiště sám na Valacha, kterého chytrým lobem přehazuje - 4:0.
Naše hra v druhé půli těžko snese nějaké měřítko. V 77. minutě je zde tedy další obrovská šance domácích. Centr z levé strany zakončuje hlavou nabíhající hráč domácích a Valach dokáže zázračně míč vytěsnit z brány. V 80. minutě je zde pak největší šance našeho týmu v druhé půli. Po centru před bránu Adamova hlavičkuje domácí obránce do vlastní pravé tyče…. Nepopulárního „bůra“, ale přesto „chytneme“. V 83. minutě naši defenzívu domácí zcela rozeberou a jejich hráč prakticky dovede míč do prázdné brány - 5:0.
Konečný hvizd rozhodčího je tak pro nás vysvobozením.

Příště: Další střetnutí sehrajeme již v sobotu 26. května od 16:30 na místním fotbalovém hřišti. Soupeřem nám bude rezerva Ráječka. Zveme všechny příznivce.