FK Adamov - FK Vysočany / Šošůvka B 3 : 0 (2 : 0)

přečteno 219x,
12.8.2018

Sestava: Konečný David - Krátký Marek (83. Šindelka Stanislav) - Zouhar Jan, Furch Filip, Wágner Tomáš - Panáček Petr, Bezděk Luboš, Slouka Tomáš, Maňoušek Jiří (85. Zouhar Daniel) - Sehnal Luděk, Nečas Roman (63. Musil Zbyněk)

Branky: Šubrt, Vintr, Knies

V neděli zahájilo svoji soutěž v okresním přeboru také B družstvo FK Vysočany - Šošůvka. Na hřišti v Adamově jsme využili některé hráče A týmu a co se týká hodnocení, tak je poněkud rozporuplné. Pokud by se jednalo o procentuální držení míče, tak by jsme na tom byli asi lépe než soupeř, ale oproti domácím jsme byli takřka bezzubí v zakončení. No a jelikož se fotbal hraje na góly, nemohlo utkání skončit jinak než naší porážkou.

Do samotného utkání vstoupíme sebevědomě, ale již ve 4. minutě přijde varování. Z pravé strany se řítí ke Konečnému hráč Adamova, ale náš brankář dokáže jeho přízemní střelu vyrazit. Přes tento okamžik jsou to stále naši hráči, kteří jsou více na míči. Jenže soupeř zvolil taktiku pozorné obrany a dlouhých nákopů. A jak se ukáže v 11. minutě, dokáže z toho těžit. Při dlouhém nákopu se nedohodne Wágner se stopery, míč se z Tomášovi hlavy odrazí před hráče Adamova a ten halfvolejem ze sedmnácti metrů zakončuje naprosto přesně k levé tyči brány bezmocného Konečného, 1-0.
Obdržená branka nás přece jen zaskočí a v 17. minutě je tu další smolný moment. Po dalším nešťastném odrazu se do míče opře za hranicí "šestnáctky" hráč Adamova, ten je ještě tečovaný obranou, aby poté zaplachtil přes našeho brankáře do levého horního rohu brány, 2-0.
Průběžný stav je pro nás hodně nepříjemný a tak se s tím snažíme něco udělat. Ale přece jen je znát naše nesehranost. Většina hráčů hrála dnes spolu poprvé a tato skutečnost si vybírá svoji daň. Blízko ke korekci má ve 28. minutě Sehnal, který však po Maňouškově centru v dobré pozici míč dobře netrefí a ten končí mimo tři tyče. A tak se dál na hřišti odvíjí stejný scénář. Naši snahu o kombinaci a prosazení se do střelecké příležitosti brzdí buď nepřesnost nebo zásah soupeřovy soustředěné obrany. Ještě navíc můžeme inkasovat, když ve 39. minutě podnikne protivník rychlý protiútok, ale zakončující hráč z bezprostřední blízkosti bránu přestřelí.

Druhá půle je pro přítomných několik diváků spíše nudnou záležitostí. Rozhodně nám nejde upřít snaha. Ale kvalitu na prosazení se přes defenzívu domácích prostě nemáme. Je to škoda, jelikož protivník k překonání rozhodně byl. A tak se zajímavé věci dějí až v samém závěru, kdy zcela otevřeme hru. To je voda na mlýn domácích, kteří ve druhé půli snad poprvé vážněji zaútočí až v 73. minutě, ale hned je z toho vyložená šance, kterou likviduje Konečný. Stejně dobře a hned na třikrát si vede náš brankář i o dvě minuty později. Poslední možnost jak zvrátit vývoj zápasu máme v 80. minutě. Přímý kop z pětadvaceti metrů trefí Krátký dokonale, ale té dokonalosti je nakonec až moc, jelikož se míč odrazí od břevna brány Adamova. A tak se naskytne příležitost k pojistce domácím. V 82. minutě opět přečíslí naši vysunutou defenzívu a tentokrát již Konečný zasáhnout nedokáže, 3-0.
V samém závěru můžeme alespoň korigovat. Dobře hrající Furch projde snad přes pětici bránících hráčů, v pádu dokáže ještě předložit míč Šindelkovi, ale jeho přízemní střelu, mířenou z pravé strany ke vzdálenější tyči, dokáže gólman Adamova se štěstím vyrazit. Takže jsme se nedočkali ani bodu ani branky. Je to škoda, jelikož bojovnost našim hráčům dnes rozhodně nechyběla.

Příště: V dalším utkání se představí béčko na hřišti v Šošůvce. V neděli 19. srpna hostíme od 17 hodin rezervu Boskovic. Zveme všechny příznivce.