Znak obce a Nazev obce

Dnes je úterý
23. července 2019, 29. týden
svátek má Libor, zítra Kristýna

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 9128
Jaro

 6973
Léto

 6909
Podzim

 6554
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FK Vysočany / Šošůvka A - FK Černá Hora 4 : 1 (4 : 0)


1.B. třída JMKFS - 3.kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 419x,
19.8.2018Sestava: Valach Jaroslav - Maňoušek Jiří, Hejč Tomáš, Vágner Lukáš, Škvarenina Libor - Panáček Petr, Doležel Petr, Bezděk Luboš (72. Slouka Tomáš), Hejč Jiří - Krátký Marek (82. Wágner Tomáš), Sychra Tomáš

Branky: Hejč Tomáš 2, Bezděk Luboš a Doležel Petr - vlastní

K prvnímu domácímu zápasu našeho společného týmu přijel na hřiště do Vysočan nováček soutěže z Černé Hory. Hosté byli povzbuzení úspěchem z minulého utkání se Svratkou Brno, na který chtěli zcela jistě navázat i v sobotním odpoledni. Jenže pokud fotbalisté z pivovarského městečka nebyli začátkem července ve Vysočanech na pouti, tak je to mrzet nemusí, jelikož možnost "povozit se na kolotoči" dostali v prvním poločase dnešního zápasu. Hráči domácího FK totiž předvedli v úvodním dějství výborný výkon, který se jejich fanouškům musel líbit, navíc byl okořeněn hned čtyřmi brankami, takže co víc si v domácí premiéře přát? Druhá půle už odpovídala průběžnému stavu. S vědomím bezpečného náskoku již nebyla naše hra tak tvořivá, hosté toho využili k větší aktivitě a nakonec i díky vstřelené brance, kterou si za druhý poločas určitě zasloužili, mají na co navazovat v dalších duelech.

Od samotného úvodního hvizdu hlavního rozhodčího se rozehrála poměrně atraktivní partie. Již ve 2. minutě zahrává Doležel rohový kop z levé strany, na míč si naskočí Krátký, ale bohužel hlavičkuje těsně nad břevno brány hostů. Ti o sobě dávají poprvé vědět na konci sedmé minuty. Na hranici "šestnáctky" se uvolní jejich hráč, ale střelu mířící k pravé tyči vyráží Valach na roh. Je to ovšem na delší dobu poslední vážnější hrozba ze strany Černé Hory. Dění na hřišti totiž začne jednoznačně ovládat domácí tým, který je důraznější a v kombinaci mnohem rychlejší i přesnější než hosté. Pěkný fotbalový moment z naší strany vidí diváci ve 13. minutě. Doležel získá míč, pohotově střílí z dvaadvaceti metrů a gólman vytahuje jeho pokus nad břevno. V 15. minutě je zde první vyložená šance. Krátký efektně přiťukne míč rozběhnutému Panáčkovi, ten se vyhne obránci, ale souboj s brankářem prohrává, jelikož ten jeho střelu z dvanácti metrů vyráží. Dobíhající Bezděk, pak pošle míč nad bránu. Dlouho nás to však mrzet nemusí. Známá divadelní hra Oscara Wilda nese název "Jak je důležité míti Filipa". Dovolil bych si to pozměnit na "Jak je důležité míti Tomáše Hejče". Ten si ve 20. minutě naběhne na ideálně zahraný rohový kop Lukáše Vágnera z pravé strany a míč hlavou neomylně posílá k pravé tyči brány hostů, 1-0.
Naši příznivci ještě emočně nestrávili vedoucí branku a mají další důvod k radosti. Ve 23. minutě vybojuje Jirka Hejč míč pro Krátkého, ten adresuje přesnou přihrávku Bezděkovi na protilehlou pravou stranu, Luboš míč ideálně zpracuje a jeho střela z dvanácti metrů (tečovaná jedním z obránců) končí podruhé za zády brankáře Černé Hory, 2-0.
Jsme v obrovském "laufu" a hned o minutu později využije své rychlosti Sychra, ale jeho osamocený náběh dokáže brankář zlikvidovat. A tak se přihlásí o slovo opět Tomáš Hejč. Ve 29. minutě se odehraje totožná situace jako před prvním gólem. Lukáš Vágner zahraje rohový kop a Tomáš je znovu králem pokutového území, když míč posílá do pravého horního rohu brány, 3-0.
A ve 33. minutě je náš náskok již čtyřgólový. Doležel napřáhne z jednadvaceti metrů a pak jen sleduje jak míč napne síť pod břevnem brány Černé Hory, 4-0.
Hrajeme v naprosté pohodě a hráči se fotbalem baví. Vyrušit nás z dobré nálady může Traxl, který se hezky uvolní v našem pokutovém území, ale pošle míč jak vedle vybíhajícího Valacha, tak vedle jeho levé tyče. Do šaten můžeme nakonec odcházet ještě s větším náskokem. Ve 44. minutě Bezděk nalezne před bránou Sychru, Tomáš si míč parádně zpracuje, ale při jeho střele ze sedmi metrů se vyznamená brankář hostů.

Do druhého poločasu nastupujeme s vědomím velkého náskoku, což má vliv na způsobu naší hry. Přestaneme být aktivní a hosté, kteří rozhodně nechtějí odjíždět s nějakou ostudou, toho dokáží využít. Již ve 47. minutě likviduje Valach nepříjemnou střelu z dvaceti metrů a nemá zůstat jen u toho. V těchto fázích zbytečně rezignujeme na držení míče a kombinaci, volíme spíš taktiku nákopů, což je styl, který soupeři moc neškodí. Dramatické situace se tak rodí více před naší bránou. V 55. minutě si za obranu naběhne nejlepší hráč hostů Traxl, ale míří vedle levé tyče. Jinak ovšem velká pochvala dvojici Vágner - Škvarenina, která se postarala o to, že se Traxl nepředvedl ve Vysočanech s mnohem větší parádou. V 56. minutě pak zaváháme při bránění rohového kopu a osamocený hráč hostů hlavičkuje naštěstí nad břevno. Za zvýšenou aktivitu jsou pak hosté odměněni v 63. minutě. Po hezké kombinaci se ocitne před Valachem útočník Černé Hory, sice se dostane po kličce více do strany, ale jeho následný střelecký pokus sráží do vlastní brány Maňoušek, 4-1.
Možná nám trochu zatrne, ale je nutno říct, že do další vyložené šance už pak soupeře nepouštíme. Naopak začneme využívat otevřenější hry, která nám přináší další brankové možnosti. V 65. minutě vysune neúnavný Jirka Hejč Tomáše Sychru, ten běží z levé strany k bráně, bohužel obstřelí jak gólmana tak i levou tyč. V závěrečné fázi již držíme bezpečně míč daleko od vlastní brány a díky rychlosti našich ofenzivních hráčů jsme stále nebezpečnější. V 79. minutě se hezky uvolní na pravé straně Panáček, předloží před bránu míč osamocenému Krátkému, ale Marek tentokrát nepotvrdí pověst kanonýra a nastřeluje jednoho z bránících hráčů. Hned o minutu později vybojuje znovu míč aktivní Panáček, přihrává Sychrovi, ale ani tentokrát nedokáže Tomáš brankáře prostřelit. V 83. minutě vyveze míč střídající Wágner, přihraje Sychrovi, ale Tomáš dnes střelecké štěstí nemá a jeho dobře mířenou přízemní ránu skvělým zákrokem gólman vyrazí. Ovšem jen před dobíhajícího Slouky, který má před sebou odkrytou bránu, avšak až neuvěřitelně zareaguje jeden z obránců, jenž Tomášův pokus srazí na rohový kop. Poslední minutky se pak už jen dohrávají, aby si po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli naši hráči užít zasloužené ovace od svých příznivců.

Příště: V sobotu 25. srpna čeká naše fotbalisty výjezd do Brna. Od 16:30 h. se na hřišti v Bystrci postavíme družstvu z Medlánek. Odjezd osobními automobily.

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.264 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster