FK Vysočany / Šošůvka B - FC Boskovice B 2 : 6 (0 : 2)

přečteno 173x,
19.8.2018

Sestava: Zouhar Daniel - Krátký Marek - Maňoušek Jiří, Furch Filip, Wágner Tomáš - Zouhar Jan (60. Přibyl Martin), Doležel Petr, Slouka Tomáš (67. Petlach Radek), Gregor Tomáš (53. Knödl Michal) - Sehnal Luděk (82. Šindelka Stanislav), Panáček Petr

Branky: Panáček a Krátký - Vorlický 2, Pokorný, Kubín, Odehnal Jakub a vlastní

Svoje první domácí vystoupení má za sebou béčko FK Vysočany / Šošůvka. Na hřišti v Šošůvce jsme se v nedělním odpoledni utkali (což si troufnu již po odehraných dvou kolech tipnout) s jedním z favoritů celé soutěže a to rezervou Boskovic. Hosté se předvedli ve velice dobrém světle a zaslouženě si odvezli všechny body. Naše hráče bych však nezatracoval. V první půlhodině by asi nikdo z přítomných nedokázal odhadnout, kdo se na konci devadesáté minuty bude radovat. Poté se přece jen prosadili individuálně výborně vybavení hráči Boskovic, ale konečný výsledek, co se týká rozdílu ve skóre, je přece jen pro domácí barvy krutý.

V úvodní fázi zápasu je k vidění vyrovnaný souboj odehrávající se především mezi "šestnáctkami". Hosté jsou velice silní v kombinaci, ovšem ani naši hráči nezůstávají o moc pozadu. V 8. minutě je zde první možnost. Střílí kapitán týmu Panáček, ale jeho nadějně vyhlížející pokus se sražen obráncem. O dvě minuty později je k vidění velký zmatek před naší bránou po rozehraném rohovém kopu, ale dokážeme vše vyřešit. V 15. minutě je zde první z rychlých průniků soupeře. Jejich hráč proběhne středem naší defenzívy, dostane se až před Zouhara, naštěstí bránu míjí. To v 17. minutě je zde možnost otevřít skóre pro fotbalisty FK. Sehnal se umně uvolní na pravé straně, na jeho zpětnou přihrávku si naběhne Panáček, ale brankář jeho následný střelecký pokus z třinácti metrů vyráží. Stále se tak čeká, kdo udělá první vážnější chybu. Bohužel se to přihodí nám. Ve 30. minutě si za záda obrany naběhne Vorlický, udělá kličku vybíhajícímu Zouharovi a střelou do prázdné brány otevře skóre zápasu, 0-1.
Úvodní gól přece jen změní rovnováhu sil na hřišti. Hosté se uklidní a stále častěji využívají svých rychlých hráčů k brejkovým situacím. Nahráváme jim i nepřesnostmi v rozehrávce a tak ve 34. minutě můžeme být rádi, když další z náběhů, tentokrát z pravé strany, končí střelou nad naší bránu. Ovšem ve 40. minutě zcela propadneme na vlastní levé straně. Necháme až neskutečně snadno odcentrovat hráče Boskovic od brankové čáry a na zadní tyči vše úspěšně "zavírá" Vorlický, 0-2.
Ve 42. minutě se může naskytnout možnost ke snížení. Defenzíva hostů "zaspí", ale Sehnala v klíčové chvíli zradí zpracování míče. Ve 45. minutě nám pak ještě zatrne, když se tečovaná střela odrazí od břevna Zouharovy brány, ale víc se v první půli nestane.

Začátek druhé půle nám hrubě nevychází. Přicházíme snadno o míče a tak se k naší bráně žene útočná lavina hostů. Ti se prosadí ve 48. minutě, když přečíslí naši obranu, nedokážeme pak vystoupit proti protihráči pohybujícímu se na hranici "šestnáctky" a ten zakončuje přesně k levé tyči brány FK, 0-3.
Oživení mezi hráče domácích i jejich příznivce přinese 52. minuta. Krátký posílá vysoký míč před pokutové území Boskovic, Sehnal hlavou prodlouží Panáčkovi, Petr se zbaví obránce a bezpečně obstřelí vybíhajícího gólmana, 1-3.
Bohužel naše vzepnutí nemá dlouhého trvání. V 57. minutě se k exekuci přímého kopu postaví hostující Kubín a pošle míč ze třiadvaceti metrů do pravého horního rohu Zouharovy brány, 1-4.
Po této obdržené bráně upadnou naši hráči do takové letargie a můžeme být rádi, že neinkasujeme další údery. V 58. minutě zakončuje unikající protihráč vedle brány a v 60. minutě se předvede Danek Zouhar, jenž likviduje další tutovku hostů. Ti jsou v klidu až moc a tak v 63. minutě vyrobí stoper velkou hrubku, když doslova vyzve Sehnala k samostatnému náběhu na brankáře. Luděk gólmana sice obchází, ale do odkryté brány už přes vracejícího se obránce míč nedostane.
Kontaktní gól vsítíme až v 68. minutě. Knödl unikne po levé straně, jeho následný centr skončí až u Krátkého, který z úhlu, s notnou dávkou štěstí, prostřelí brankáře, 2-4.
Hned se snažíme o další úspěch, otevřeme obranu a jsme za to potrestáni. V 73. minutě předvedou hosté bleskovou souhru, od vlastní "šestnáctky" jsou během pár vteřin před naší bránou a tato učebnicová akce končí střelou do odkryté brány bezmocného Zouhara, 2-5.
Kalich hořkosti si pak vypijeme do dna v 76. minutě, kdy dezorientovaný Furch pošle po zmatku před bránou FK míč do vlastní sítě, 2-6.
Alespoň snížení hrozivě vypadajícího výsledku odmítne Sehnal, který po dalším Knödlově ideálním pasu snad ze čtyř metrů přestřeluje bránu. V samém závěru jsou to pak ještě výborně hrající hosté, kteří si v poslední desetiminutovce vypracují dvě velmi dobré příležitosti, avšak pokaždé výborně zasáhne brankář Zouhar.
Po závěrečném hvizdu rozhodčího pak můžeme jen konstatovat, že našim hráčům nelze rozhodně upřít snahu, ale kvalitou byli hosté z Boskovic přece jen výše.

Příště: Další utkání čeká naše hráče v Rudici. Hraje se v sobotu 25. 8. 2018 od 17 hodin.