Rudice - FK Vysočany / Šošůvka B 2 : 0 (1 : 0)

přečteno 159x,
26.8.2018

Sestava: Valach Jaroslav - Bezděk Luboš - Ševčík Pavel, Furch Filip, Baláž František - Zouhar Jan, Musil Zbyněk, Slouka Tomáš (28. Grmela Miroslav), Šindelka Stanislav - Přibyl Martin (61. Odehnal Jiří), Nemeškal Petr

Branky: Vymazal David a Sehnal Lukáš

Na hřišti favorizované Rudice jsme sice podali snaživý výkon, ale kvalitativně jsme na svého protivníka zkrátka neměli. Soupeř si během devadesáti minut vypracoval několik jasných šancí, ale buď jeho hráčům chybělo přesnější zakončení, nebo byl proti brankář Valach, který podal vynikající výkon a lze ho směle označit za hráče zápasu.

Od úvodních minut se prosazovala ofenzivní vozba domácích a naši hráči měli spoustu práce se zachytáváním útoků. Navíc již v 8. minutě se Rudice prosazuje gólově. Po hezké kombinaci běží z levé strany na Valacha Vymazal a bezpečně našeho gólmana obstřeluje, 1-0.
Jinak je však náš brankář velkou oporou a dlouhé minuty drží naše naděje, když mu v 18. minutě pomůže i břevno jeho brány. Tlak domácích po půlhodině hry ustane a dokážeme v těchto fázích hru srovnávat. Ve 37. minutě máme dokonce šanci na srovnání stavu. Přibyl se řítí sám směrem k brance, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočí a gólman Rudice tak situaci zachrání.

I do druhé půle vstoupí soupeř mnohem aktivněji. Naše defenzíva je pod permanentním tlakem, ale druhý gól domácích přijde trochu zbytečně. V 56. minutě následuje po ztrátě míče ve středu hřiště rychlý protiútok a Sehnal svůj samostatný náběh na Valacha přetaví ve druhou branku, 2-0.
Vedení domácích je naprosto zasloužené, když jejich převahu potvrzuje i poměrně dost zahrávaných rohových kopů. Využívají rychlosti svých křídelních útočníků, ale Valach už další míč za svá záda nepustí, i když mu ve dvou případech pomůže branková konstrukce.
Vítězství Rudice je tak naprosto zasloužené, ale na druhou stranu je třeba ocenit naše hráče za to, že přes nepříznivě se vyvíjející zápas nic nevypustili a devadesát minut bojovali.

Příště: V dalším střetnutí se v domácím prostředí představíme v neděli 2. září ve Vysočanech. Od 17 hodin nastoupíme proti nováčkovi soutěže z Drnovic u Lysic. Zveme všechny příznivce na toto nedělní odpoledne.