Olympia Ráječko B - FK Vysočany / Šošůvka B 4 : 1 (2 : 1)

přečteno 154x,
10.9.2018

Sestava: Valach Jaroslav – Musil Zbyněk – Zouhar Jan, Furch Filip (25. Konečný David), Baláž František – Šindelka Stanislav, Klimeš Martin, Zouhar Aleš (20. Nemeškal Petr), Bezděk Luboš, Knödl Michal – Sehnal Luděk

Branky: Štafa Tomáš, Sehnal Vít, Bartoš Martin a Sehnal Martin – Knödl Michal

Na půdě vedoucího celku tabulky z Ráječka naši hráči rozhodně nepropadli. Dá se říct, že v první fázi utkání byli i lepším celkem. Jenže vynucená střídání ještě v průběhu první poloviny zápasu zcela přeházela koncepci naší hry, navíc po odstoupení Klimeše jsme do druhého poločasu nastoupili jen v deseti hráčích, čímž měl favorit svoji roli ulehčenou. I tak jsme do 84. minuty drželi pouze jednobrankové manko a o výsledku protivník rozhodl až v samém závěru.

Úvod zápasu byl pro domácí asi překvapením. Naši hráči se nezatáhli, ale naopak byli aktivní a v držení míče i úspěšnější. Za svoji aktivitu jsme byli odměněni v 15. minutě. Aleš Zouhar přihrál Sehnalovi, ten prostrčil míč mezi obránci na nabíhajícího Knödla, jenž následně přehazuje vybíhajícího a zároveň padajícího brankáře, 0-1.
Vedení naše hráče povzbudí a jsme dál více než vyrovnaným protivníkem. Od 20. minuty se však naše plány začnou hroutit. To odstupuje pro zranění Aleš Zouhar. Ve 23. minutě pak domácí předvedou neskutečně rychlý brejk, kdy po zisku míče před svoji bránou bleskově otočí hru, rozeberou naši rozhozenou defenzívu a Štafa bezpečně obstřeluje vybíhajícího Valacha, 1-1.
Ve 25. minutě pak nuceně pro zranění střídá Furch, brankář Valach musí nastoupit do pole a do brány jde David Konečný. Soupeř začne přebírat otěže zápasu, ale v obraně dokážeme zachytávat průniky domácích, a co projde, to zastaví Konečný, který se velice rychle dostane do zápasového rytmu. Navíc můžeme jít opět do vedení. Ve 43. minutě si na rozehraný přímý kop od Bezděka naběhne Sehnal, ale osamocen hlavičkuje ze sedmi metrů vedle brány. A tak se prosadí protivník. Ve 45. minutě fauluje v pokutovém území Musil, kope se penalta a Sehnal se ze značky pokutového kopu přes Konečného veškerou snahu nemýlí, 2-1.
Hned po rozehrání pak zaskočí naši defenzívu opět Sehnal, běží sám na Konečného, ale David skvělým zákrokem tuto možnost likviduje.

Do druhé půle již nenastoupí z naší strany Martin Klimeš, hrajeme v početní nevýhodě a je to znát. Soupeř nás uzamkne na vlastní polovině, ale v bráně předvádí famózní představení brankář Konečný. Již ve 47. minutě zneškodní střelu osamoceného útočníka a i v dalších minutách přivádí domácí hráče i jejich příznivce doslova k zoufalství. David likviduje v průběhu druhé půle minimálně pět tutových šancí hostů a drží naše naděje na senzační bodový zisk. Je však pravdou, že ve hře „dopředu“ nejsme moc nebezpeční a snad jen o průniku a následné střele Knödla ze 75. minuty se dá trochu vážněji hovořit. Padneme až v samém závěru. V 84. minutě neuhlídáme při rohovém kopu domácího Bartoše, který neobsazen hlavičkuje pod břevno Konečného brány, 3-1.
V 87. minutě pak necháme až neskutečně snadno projít „šestnáctkou“ Martina Sehnala, jenž obejde i Konečného a do prázdné brány uzavře střelecký účet zápasu, 4-1.
Se závěrem utkání pak můžeme jen spekulovat, jak by střetnutí dopadlo, kdybychom udrželi tempo i počet hráčů ze začátku zápasu….

Příště: další zápas sehraje B tým na hřišti v Šošůvce. V neděli 16. září hostíme od 16 hodin soupeře z Olešnice. Zveme všechny příznivce.

Starší přípravka:
Šošůvka – Knínice 1 : 13 (0 : 8) Marek Štěpán
Vysočany – Cetkovice 7 : 3 (4 : 0) Václav Hejč 4, Radim Jančík, Michal Matoušek a Matěj Kuběna
Šošůvka – Cetkovice 3 : 7 (2 : 4) Marek Odehnal 2 a David Mikulášek
Vysočany – Knínice 5 : 8 (3 : 2) Václav Hejč 3, Matěj Kuběna a Radim Jančík

Mladší přípravka:
Šošůvka – Kunštát/Žijeme hrou A 0 : 29 (0 : 17)
Šošůvka – Kunštát/Žijeme hrou B 7 : 14 (3 : 7) Jaroslav Žáček 5 a Filip Sychra 2