Znak obce a Nazev obce

Dnes je pátek
22. března 2019, 11. týden
svátek má Leona, zítra Ivona

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 7816
Jaro

 6132
Léto

 6234
Podzim

 5775
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

Sokol Lipovec - FK Vysočany / Šošůvka A 2 : 1 (2 : 1)


1.B. třída JMKFS - 6.kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 205x,
10.9.2018Sestava: Zouhar Daniel - Maňoušek Jiří, Beneš Michal, Vágner Lukáš, Škvarenina Libor - Panáček Petr, Petržel Aleš, Doležel Petr, Hejč Jiří - Krátký Marek, Sychra Tomáš (69. Torda Jan)

Branky: Sedlák Richard a Musil Filip – Krátký Marek


První porážku utrpěli v krajské soutěži naši fotbalisté. A to v regionálním derby v Lipovci. Před velmi početnou návštěvou jsme podali nejslabší výkon v právě probíhajícím ročníku, a přestože se většina zápasu odehrávala na polovině domácích, k užitku nám to nakonec nebylo. Může nás mrzet především první polovina duelu, kdy jsme díky hodně laxnímu přístupu nechávali domácím dostatek prostoru, a když se k tomu připočte až nebývale velké množství nepřesnosti ve hře, nebylo se co divit, že jsme odcházeli do šaten se ztrátou. V druhé půli se soupeř soustředil především na pevnou defenzívu, kterou jsme, přes dvě až tři hodně nadějně vyhlížející příležitosti, překonat nedokázali.

Již od úvodních minut je patrné, že dnes není náš soubor naladěn na tu nejideálnější notu. Nepřesností v rozehrávce je na poměry hráčů FK až příliš, a i když jako první ohrožuje ve 4. minutě bránu Lipovce Doležel střelou z devatenácti metrů, která míjí pravý horní roh brány domácích, tak záhy udeří na druhé straně. V 6. minutě jsme nedůslední v pokrývání protihráčů, následuje průnik útočníka soupeře „do vápna“, který zastaví Lukáš Vágner pouze za cenu faulu. Je nařízen pokutový kop, který exekutor domácích s notnou dávkou štěstí, jelikož Zouhar směr jeho střely u své levé tyče vystihne, proměňuje, 1-0.
Je však teprve začátek zápasu a tak není důvod k panice. I když nám kombinace příliš nevycházejí, dokážeme poměrně brzy srovnat. V 15. minutě vyveze míč Doležel, přihraje rozběhnutému Jirkovi Hejčovi, který zrychlí hru přihrávkou na pravou stranu ke Krátkému, ten se „zaseknutím“ dokáže zbavit obránce, aby poté prudkou střelou z dvanácti metrů napnul síť u pravé tyče domácí brány, 1-1.
A v 18. minutě může být ještě veseleji. Přímý kop z osmnácti metrů zahrává Vágner, ale brankář je u své levé tyče včas, aby míč vyrazil. Jinak se však proti defenzívě soupeře prosazujeme velice těžko. Nedokážeme být tak důrazní, takže většinu osobních soubojů prohráváme a získat zpět míč na své kopačky nás stojí mnoho sil. Ve 25. minutě pak ohrozíme bránu po souhře Krátkého s Petrželem. Míč se dostane na levou stranu k Jirkovi Hejčovi, který je uvnitř pokutového území při svém zakončení sražen obráncem, ale míč proletí vedle levé tyče a píšťalka rozhodčího zůstane němá. V další fázi první půle jsou domácí lepším a nebezpečnějším celkem. Nejsme dostatečně pohybliví, nedokážeme tolik využívat křídelních prostorů jako v minulých duelech a tak přece jen zaostáváme. Navíc naše chyby v rozehrávce dávají protivníkovi možnosti na rychlé průniky směrem k bráně FK. Ovšem většinou je dokážeme zastavit, aniž by došlo k přímému ohrožení Zouharovy brány. Když už se zdá, že poločas skončí remízovým stavem, přijde situace ze 44. minuty. Jsme opět nedůslední v obsazování protihráčů, domácí přenesou hru na pravou stranu, kde je absolutně nehlídaný Musil, jenž svůj postup na Zouhara promění, díky přesnému zakončení z dvanácti metrů umístěnému k pravé tyči, ve vedoucí branku Lipovce, 2-1.

Do druhé půle jsou tak karty rozdány jasně. Domácí brání a naši hráči se pokouší jejich defenzívu prolomit. Velkou příležitost k tomu máme již ve 49. minutě. Petržel ideálně načasuje přihrávku mezi obránce na rozběhnutého Sychru, ale brankář Lipovce dokáže Tomášův pokus „o blafák“ vystihnout a míč ukryje ve svých rukavicích. Oproti první půli přidáme na pohybu a takřka neustále „okupujeme“ polovinu domácího týmu. Soupeř však dokáže využívat svého důrazu, v osobních soubojích je zkrátka stále úspěšnější, k jakékoliv možnosti zaútočit. Několikrát se zdá, že se přes naši obranu dokáže dostat až k velké příležitosti, ale pokaždé zakročí některý z obránců nebo míč končí u pozorného Zouhara. Ale ani z naší strany to není žádný festival šancí. V 59. minutě se k míči dostane na hranici „šestnáctky“ Krátký, ale zakončí přece jen dříve než by si situace žádala a brankář úspěšně zasáhne. Oproti prvnímu dějství zvýšíme intenzitu centrovaných míčů, jenže přes veškerou snahu ani jednou nedostaneme před bránou dostatek prostotu k zakončení. Až v 78. minutě je zde veliká možnost ke srovnání. Petržel se uvolní na pravé straně, ideálně nalezne před bránou volného Doležela, ale Petr míč řádně netrefí a tak jeho střela z deseti metrů končí pouze na těle jednoho z obránců. V závěru už je to z naší strany spíše křečovitá snaha o hru „vabank“, ovšem Lipovec ze své pozornosti nesleví a tak je po závěrečném hvizdu jasné, že poprvé ze zápasu odejdeme z prázdnou. Pokud budeme sami k sobě upřímní, tak dnes to zkrátka nebyl náš den.


Příště: V sobotu 15. září se představí naši fotbalisté na hřišti ve Vysočanech. Od 16 hodin zde přivítáme lídra tabulky ze Soběšic, takže určitě bude zapotřebí veškeré divácké podpory, abychom v tomhle těžkém utkání obstáli. Těšíme se na vás.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.349 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster