FK Vysočany / Šošůvka B - FC Olešnice 3 : 1 (2 : 0)

přečteno 149x,
17.9.2018

Sestava: Zouhar Daniel - Musil Zbyněk - Ševčík Pavel (81. Odehnal Jiří), Wágner Tomáš, Škvarenina Libor - Šindelka Stanislav (69. Hasoň Martin), Bezděk Luboš, Beneš Michal (89. Valach Jaroslav), Maňoušek Jiří - Nemeškal Petr, Sehnal Luděk

Branky: Sehnal Luděk 2 a Beneš Michal - Kotas Tomáš

Druhého vítězství v sezóně dosáhlo béčko. Tentokrát jsme naplno bodovali na hřišti v Šošůvce, kde jsme přivítali Olešnici. Té se na místním hřišti nebývale daří, když zde uspěla 4x v řadě a pokaždé poměrně přesvědčivě. Tentokrát však slavila úspěch bojovnost a také nasazení domácích fotbalistů, kteří byli přece jen lepším celkem a dosáhli zasloužené výhry. Zde bych chtěl vyzdvihnout přístup všech hráčů, kteří v době, kdy nás klub postihla velká marodka (včetně pravidelných pilířů Marka Krátkého a Petra Panáčka) byli ochotni ve dvou dnech odehrát oba zápasy a přispěli tak k tomu, že příznivci ať už ze Šošůvky nebo Vysočan mohli prožít příjemný závěr víkendu.

V samotném úvodu zápasu jsou nebezpečnější hosté. V 6. minutě nám zatrne, když se míč po rozehraném rohovém kopu jen otře o břevno Zouharovy brány. Tato část brankové konstrukce hraje pak s naším brankářem i v 9. minutě, kdy se o ni zastavuje míč po povedené ráně hráče Olešnice z třiadvaceti metrů. Poté se hra odehrává převážně mezi "šestnáctkami" s tím, že častěji drží míč na svých kopačkách naši hráči, kteří se dokáží dostat i k zakončení, ale o vyložené možnosti se hovořit nedá. Až ve 25. minutě si na centr od Bezděka naběhne Beneš, hlavou překoná brankáře, ale naši radost ukončí zdvižený praporek pomezního rozhodčího ve chvíli, kdy by se o správnosti rozhodnutí dalo polemizovat. Hned o minutu později si naopak na rozhodčího mohli stěžovat hosté. Po zmatku před naší brankou zasáhne Musil protihráče, a pokud zachovám objektivitu, mohla se kopat penalta. Takže na sporná rozhodnutí 1-1. Ovšem skutečné brankové skóre se pohne až o chvíli později. Přímý kop z levé strany rozehraje Škvarenina, na jeho centr si naběhne Sehnal a pohledným "volejem" z jedenácti metrů otevře střelecký účet zápasu, 1-0.
O minutu později může být ještě veseleji. Benešova "pumelice" z šestadvaceti metrů zaskočí brankáře, který ji až z pomocí břevna dostane mimo tři tyče. Právě důraz Michale Beneše ve středu hřiště je znát a ve 32. minutě připraví přihrávkou možnost k zakončení Sehnalovi. Ten však ve velice dobré pozici bránu ze čtrnácti metrů míjí. V této fázi zápasu jsme rozhodně aktivnější než hosté a dočkáme se do pauzy i odměny za svoje nasazení. Ve 39. minutě unikne po levé straně obraně Olešnice Jirka Maňoušek, v pokutovém území je sražen a kopeme penaltu. K její exekuci se postaví Sehnal, ovšem nepříliš umístěnou střelu gólman vyráží. Naštěstí znovu jen před Luďka, který se již napodruhé nemýlí, 2-0.

Do druhé půle vstoupíme s náskokem i sebevědomím. Poměrně v klidu hájíme průběžný stav a dokážeme neustále držet obranu Olešnice v pohotovosti. V 61. minutě navíc svoje vedení navýšíme. To z levé strany centruje Škvarenina, najde na pravé straně Beneše, Michal sice při zpracování míče podklouzne, přesto ale ještě stihne "na dlouhou nohu" před dobíhajícím obráncem zakončit a pak už jen přítomní diváci sledují, jak tato střela z deseti metrů napíná síť v pravém horním rohu brány Olešnice, 3-0.
Bohužel stačí chvíle zbrklosti a soupeř se vrátí zpátky do hry. V 63. minutě rozehrajeme nepřesně standartní situaci, následuje zisk míče pro soupeře, přihrávka za obranu na rozběhnutého útočníka, a i když Zouhar jeho střelu vyráží, následná dorážka dalšího hráče Olešnice, přes veškerou snahu obránců zasahujících na brankové čáře, končí v síti, 3-1.
Hosté ožijí a hned za minutu se mohou přiblížit ještě více. Po nedorozumění v naší defenzívě střílí ze sedmi metrů neobsazený hráč Olešnice, ale bránu trestuhodně mine. Je to předzvěst náporu soupeře, kde se snaží zejména Vrzal najít další skuliny v naší defenzívě. Ale i když se převážně bráníme, tak jsou to hráči domácího FK, kteří mají blíže ke gólu. V 74. minutě opět po levé straně unikne neúnavný Maňoušek, jeho přihrávku chytře pustí střídající Hasoň na za sebou stojícího Beneše, ale Michalova rána ze šestnácti metrů míří hodně vysoko. S přibývajícími minutami se snažíme hlídat výsledek, ale i tak má hlavní slovo, co se týká ohrožení brány, Jirka Maňoušek. Nejprve se v 81. minutě protáhne po levé straně, ale z poměrně velkého úhlu bránu přestřeluje a v 83. minutě je pak na konci kombinace, kdy běží vstříc brankáři, ale ten jeho střelu skvělým zákrokem vyrazí. Samotný závěr je již rozkouskovaný, ale to nám tolik vadit nemusí, jelikož si po uplynutí devadesáté minuty můžeme radostně zajásat nad ziskem důležitých tří bodů.

Příště: V sobotu 22. září zajíždí B tým na hřiště nedávného účastníka krajské soutěže do nedalekých Jedovnic. Zápas začíná v 15:30 h., takže nás můžete přijet podpořit.

Starší přípravka:
Benešov / Kořenec – Šošůvka 13 : 2 (5 : 1) David Mikulášek a Marek Odehnal
Doubravice – Vysočany 2 : 11 (1 : 6) Matěj Kuběna 6, Václav Hejč 3 a Radim Jančík 2
Doubravice – Šošůvka 3 : 11 (1 : 4) Jakub Zouhar 4, Daniel Opustil 3, David Mikulášek 2 a Marek Odehnal 2
Benešov / Kořenec – Vysočany 9 : 4 (6 : 2) Václav Hejč 3 a Radim Jančík