SK Jedovnice - FK Vysočany / Šošůvka B 5 : 1 (2 : 1)

přečteno 80x,
23.9.2018

Sestava: Valach Jaroslav - Musil Zbyněk - Zouhar Jan (69. Wágner Tomáš), Ševčík Pavel, Baláž František - Šindelka Stanislav, Klimeš Martin, Slouka Tomáš, Nemeškal Petr (64. Odehnal Jiří), Knödl Michal - Sehnal Luděk

Branky: Lehocký Juraj 3 a Pernica Viktor 2 - Sehnal Luděk

V sobotním odpoledni se béčko představilo na hřišti v Jedovnicích. Přes slibný začátek zápasu, kdy jsme byli favorizovaným domácím rovnocenným soupeřem, jsme nakonec utrpěli vysokou porážku, jelikož jsme si neodpustili laciné chyby, které dokázaly Jedovnice trestat.

Samotné utkání začne pěkně svižně a již na konci 1. minuty předvede skvělý zákrok brankář Valach. Odpovíme bleskově. Ve 2. minutě se dostane ke střele Knödl a míč z jeho kopačky končí na břevně domácí brány. Právě zahajovací pasáž hry není z naší strany vůbec špatná, což dokumentuje i to, že se ve 13. minutě dostaneme do vedení. Na přesný centr od Jana Zouhara si naskočí Sehnal a neomylně posílá míč do sítě domácího celku, 0-1.
Jedovnice jsou průběžným stavem zaskočeni a v jejich hře jsou znát prvky nervozity. Navíc můžeme svoje vedení navýšit, ale to by musel Šindelka ve 21. minutě dosáhnout na Knödlovu přihrávku z levé strany. A tak udeří soupeř. Ve 27. minutě uděláme chybu v rozehrávce a rychlou akci zakončuje osamocený Pernica střelou vedle bezmocného Valacha, 1-1.
Vyrovnávající branka přece jen změní poměr sil na hřišti a jsou to hráči Jedovnic, kteří začnou udávat tón. Ve 31. minutě nás při jejich šanci zachrání břevno, ale ve 38. minutě se po nenápadné akci prosadí přes obránce Lehotský a ještě do poločasu obrátí skóre, 2-1.

S jednobrankovou ztrátou se dá pořád něco dělat, jenže vůbec nezvládneme úvod druhého dějství. V 51. minutě je k vidění nákop na levou stranu domácích, následuje zpětná přihrávka před bránu a poměrně snadné zakončení soupeřova hráče, 3-1.
V podstatě identická situace nastane v 53. minutě. Opět nezachytíme náběh domácího hráče, jenž osloví s přihrávkou Lehockého, který přesně umístěnou střelou nedá Valachovi šanci zasáhnout, 4-1.
A v 56. minutě je zde třetí úder. Valach fauluje v pokutovém území pronikajícího hráče, kope se penalta, ze které se soupeř trefuje popáté, 5-1.
Je v podstatě rozhodnuto a zbytek zápasu už je jen tak dohrání. Jedovnice bezpečně kontrolují hru, ale Valacha si jim už ani z jedné střelecké příležitosti překonat nepodaří. Naši hráči se pak snaží dohrát zápas se ctí a v 80. minutě nejsou daleko ke snížení, když se povedená Sehnalova střela z dvaadvaceti metrů odrazí od břevna. A tak po závěrečném hvizdu rozhodčího odcházejí do kabin rozhodně spokojenější domácí fotbalisté.

Příště: Tentokrát se naše rezerva představí již v pátek 28. září. Od 16:00 hostíme na hřišti v Šošůvce v rámci hodového víkendu sousední Sloup. Zveme všechny příznivce.