Znak obce a Nazev obce

Dnes je pondělí
17. června 2019, 24. týden
svátek má Adolf, zítra Milan

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 8706
Jaro

 6588
Léto

 6592
Podzim

 6169
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

FC Svratka Brno B - FK Vysočany / Šošůvka 5 : 0 (3 : 0)


1.B. třída JMKFS - 8.kolo

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 155x,
23.9.2018Sestava: Zouhar Daniel - Maňoušek Jiří, Beneš Michal, Wágner Tomáš, Škvarenina Libor - Musil Zbyněk (63. Šindelka Stanislav), Doležel Petr, Petržel Aleš, Torda Jan, Bezděk Luboš - Sehnal Luděk

V nedělním deštivém odpoledni zavítali naši fotbalisté podruhé na podzim do Brna. Tentokrát nás čekal nováček soutěže, kterým je rezerva Svratky Brno. Ale večerní návrat domů nebyl tak veselý jako v prvním případě. Odvážíme si totiž domů vysokou porážku, která má hned několik příčin. Samotné utkání mělo podprůměrnou úroveň, kterou jsme svým výkonem rozhodně nepozdvihli. Dále jsme dělali hrubé chyby a vstřelené branky lze považovat za dárek domácímu celku. No a když se k tomu připočte to, že jsme se absolutně nedokázali srovnat s povrchem hřiště, které bylo hodně špatné a nevybavuji si z poslední doby, že bych se setkal s horším, tak se dopracuji k výsledku, který na konci devadesáté minuty svítil na světelné tabuli.

Samotný úvod střetnutí mohl být hodně povedený. Ve 4. minutě načasoval Torda přihrávku na rozběhnutého Petržela, ten se snažil špičkou kopačky posunout míč vedle vybíhajícího brankáře, ale gólman jeho pokus srazí a následnou Alešovu snahu o dorážku zablokuje obránce. Soupeř odpoví o minutu později, kdy pohotová střela z osmnácti metrů jen těsně proletí nad levým horním rohem Zouharovy brány. Začátek je tedy pro přítomné diváky nadějný, ale zůstane jen u něj. Pak se totiž dlouhé minuty neděje nic zajímavého. Jednak je příčinou hřiště, kdy přízemní přihrávky vypadají jako by běžely po oranici, no a pak také nepřesnosti u obou týmů. Ten domácí je přece jen aktivnější, ale do žádné šance se dostat nedokáže. Bohužel ve 26. minutě zasáhne při souboji v "šestnáctce" Wágner s míčem i soupeřovu nohu a je nařízena penalta. S jejím proměněním nemá domácí hráč žádný problém a Svratka jde do vedení, 1-0.
Snažíme se sice nějakým způsobem reagovat, ale není to snadné. Našim hráčům se rozhodně nedá upřít snaha, ale absence zraněných hráčů je na souhře družstva znát. Tudíž se nedá hovořit o žádné vážnější příležitosti v našem podání. Ovšem domácí jsou na tom stejně a tak se zdá, že do druhé půle půjdeme s jednobrankovou ztrátou. Jenže ve 44. minutě se dokonale nepovede odkop od brány Zouharovi, necháme zcela otevřený střed obrany, do kterého i s pomocí odrazu od jednoho z obránců vběhne domácí útočník a bezpečně obstřeluje vybíhajícího Daniela, 2-0.
Ve 45. minutě pak následuje poslední útok Svratky. Tordu ve vlastním pokutovém území "zradí" zpracování míče, toho se zmocní soupeřův útočník, který vedle Zouhara pošle míč z pravé strany k jeho pravé tyči, 3-0.

Průběžný stav není před startem do druhé půle nikterak povzbudivý a probíhající minuty jednoznačně naznačují, že na nějaký obrat nám bude dnes chybět potřebná kvalita. Ne, že by soupeř hrál něco výjimečného (to si troufnu tvrdit, že Soběšice byly minulý týden fotbalově jinde), ale nic nám nevychází, chybí nám větší pohyb a k vidění je spíš nudná partie, bez šancí nebo i pouhého zakončení na obou stranách. Až v 69. minutě zahrávají domácí rohový kop z pravé strany, před bránou stojící Wágner při snaze o odkopnutí míč špatně trefí, srazí ho tak přímo před hráče Svratky, který ranou ze sedmi metrů, umístěnou pod břevno, počtvrté překoná Zouhara, 4-0.
Je to hodně kruté a tak snažíme alespoň o čestný úspěch. Ten má na kopačce Michal Beneš, jenž se po přihrávce od Sehnala zjeví v 76. minutě před bránou domácích, ale jeho pohotová rána ze šestnácti metrů skončí nad břevnem. A tak si vypijeme kalich hořkosti do dna v 85. minutě, kdy se po brejkové situaci dostane protivník k přečíslení, pomezní rozhodčí "pustí" minimálně dvoumetrový ofsajd a osamocený útočník zasune míč do prázdné brány, 5-0.
Závěr už je z naší strany hodně podrážděný a tak jsme rádi, že je konec zápasu a tento nepovedený výjezd tím pádem za námi.


Příště: Další zápas sehraje A tým v neděli 30. září v 16 hodin na hřišti ve Vysočanech proti Křenovicím. Takže se příznivci kopané mohou sejít v Šošůvce na hodovém průvodu a hned poté věříme v jejich podporu při tomto důležitém zápase.Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.266 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster