přečteno 288x,
18.10.2018

3. – 4. kolo krajských soutěží ve stolním tenisu

KS I:

Podstatně těžší soupeři čekali na naše stolní tenisty v dalším dvojutkání, které bylo o to náročnější, že se hrálo v jediný den! V sobotním dopoledni jsme sehráli velice vyrovnané střetnutí v Ivančicích, kdy jsme dlouho pomýšleli alespoň na remízu, ale bohužel nám kousek chyběl. Vše jsme si pak vynahradili v domácí herně odpoledne, kdy jsme za vydatné pomoci fanoušků přehráli v dramatickém duelu soupeře ze Silůvek B.

Orel Ivančice A – TJ Šošůvka A 10 : 7

Bezděk Luboš : 3 body / 4 dvouhry
Kutil Libor : 2 / 4
Cetkovský Martin : 1 / 4
Obalil Jiří : 1 / 3

Jak se později ukáže, tak klíčové okamžiky se odehrají hned v úvodu zápasu. Prohrajeme totiž obě čtyřhry a tyto body nám pak chybí. V té první sice Jirka s Martinem zvládnou koncovku první sady v souboji s Cisaríkem a Peškou (12-10), ale v dalším průběhu jsou lepší domácí hráči. To Luboš s Liborem mají ještě lepší start. Vyhrají první dva sety v duelu s dvojicí Štěpán – Šlapanský, ale následují tři koncovky setů a ve všech jsou úspěšnější domácí. K první dvouhře nastoupí Luboš proti Císaríkovi a utrpí svoji první porážku v soutěži, když nenajde na protihráče žádnou zbraň (0-3). Ovšem nevzdáváme se. Libor přes ztrátu třetí sady vyhrává s Peškou tu čtvrtou 13-11 a celkově 3-1. A podobně se vede Martinovi. Ten vyhraje první set se Šlapanským 15-13 a stejné drama se šťastnějším koncem pro našeho hráče je k vidění v setu čtvrtém 14-12, celkově 3-1 a jsme na dostřel. Bohužel Jirka na domácí jedničku Štěpána nemá a prohraje 0-3. Dramatický zápas hraje Luboš. 2x v duelu s Peškou vede, ale protivník stav setů pokaždé dorovná, rozhoduje koncovka setu pátého, kterou zvládne Luboš v poměru 11-9. Suverénní výhry 3-0 v utkání se Šlapanským dosáhne Libor a je srovnáno. Na Štěpána pak sice nestačí Martin (0-3), ale překvapí Jirka. Císaríka doslova přejede poměrem 3-0. A když následně Luboš sice ztratí vedení 2-0 v duelu se Šlapanským, aby v pátém setu dominoval, rázem poprvé vedeme. Bohužel ne na dlouho. Libor sebere Štěpánovi jen set a to na výhru stačit nemůže. Hodně podobně se pak v souboji s Císaríkem vede i Martinovi (1-3). Důležitý zápas hraje s Peškou Jirka. Dostane se do vedení 2-1 na sety, ale soupeř srovná a hraje se sada pátá. Zde se soupeři tahají o vedení, aby nakonec uspěl domácí hráč v poměru 9-11. Šanci na remízu vykřeše Luboš. V souboji jedniček hraje se Štěpánem všechny koncovky vyrovnaně a nakonec vítězí 3-1. Bohužel nás v závěru zápasu opustí štěstí. Libor s Císaríkem a Martin s Peškou hrají oba na pět setů, ale ani v jednom případě se jim bod přinést nepovede. Průběh duelu: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 8:6, 8:7, 10:7.

TJ Šošůvka A – Orel Silůvky B 10 : 7

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 4
Obalil Jiří : 2 / 4
Cetkovský Martin : 0 / 3

Po dopoledním zápase jsme se přesunuli zpět do Šošůvky, kam podvečer přijeli hosté ze Silůvek. Nečekal nás rozhodně jednoduchý soupeř, což se následně potvrdilo. V první čtyřhře nenajdou Jirka s Martinem žádný recept na hru Ertla s Patákem a výsledkem je hladká porážka 0-3. Naštěstí úplně stejnou mincí odpoví soupeřům Luboš s Liborem, když bez ztráty setu poráží Nováka s Vališem. Do první dvouhry vstoupí Libor skvěle a s Ertlem získá úvodní dva sety. Jenže pak vypadne z rytmu, protivník srovná a čeká nás pátá sada. Zde je již Libor naprosto dominantní a bereme druhý bod. V souběžně hraném utkání však Jirka nestačí na v sobotu nejlepšího hráče hostů Nováka a prohrává 0-3. Martin vstoupí do svého prvního zápasu s Vališem výborně a ovládne první sadu. Hraje dobře i v té druhé, vede 10-8, ale protivník průběh setu otočí a srovná. Martin pak vede ve třetí sadě 9-3, ani to mu však nestačí, prohrává 10-12 a přece jen vyveden z rovnováhy posléze ztratí i sadu čtvrtou (1-3). To Luboš se za stolem dlouho nezdrží a Patákovi povolí pouhých 10 míčků (3-0). Velmi důležitý zápas pak rozehraje Jirka. S Ertlem prohraje první sadu a následně se hraje maratónská sada druhá. Jirka ji vyhraje 20-18, využije psychické výhody, aby zvítězil v konečném součtu 3-1. Martin hraje s Novákem vyrovnaně všechny sety, ovšem porážce 1-3 nezabrání. V dalších dvou utkáních soupeři odskočíme a to díky dvojici Luboš a Libor. Luboš přehraje 3-0 Vališe a Libor 3-0 Patáka. Smolné odpoledne má Martin. Všechny sety s Ertlem se rozhodují až v závěru, ale tři ze čtyř ovládne host ze Silůvek. Nejtěžší zápas pak sehraje Luboš. S Novákem vyhraje první set, ale v tom druhém je úspěšnější soupeř. V tom třetím Luboš od počátku ztrácí, ale dokáže odvrátit dva setboly a nakonec vyhrát 13-11. Drama se hraje i v setu čtvrtém, ale i tentokrát je úspěšnější náš hráč a celkově vítězí 3-1. Dobrou formu potvrzuje v úvodu sezóny Libor. S Vališem vítězí bez ztráty setu. Máme nakročeno k výhře, což může potvrdit Jirka, jenže narazí na nepříjemný Patákův potah a prohraje 1-3. Svůj dnešní poslední zápas pak zvládne na jedničku Luboš. Ertlovi nedá žádnou šanci při výhře 3-0. Bohužel to stejné se nedá říct o Liborovi. S Novákem sice dokáže srovnat na 1-1, ale pak už si s jeho nepříjemnou hrou neví rady a prohraje 1-3. Dalším, kdo může definitivně rozhodnout, je Jirka. S Vališem vyhraje hladce první set, po boji (15-13) ten druhý, jenže pak se karta obrátí a protivník srovná. V posledním setu je od počátku nahoře Jirka, vede 10-5, jenže soupeř odvrátí 4 mečboly, naštěstí ten pátý již ne, Jirka vítězí 11-9, celkově 3-2 a rozhodne tak definitivně o výhře Šošůvky. Průběh duelu: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5, 8:6, 9:6, 9:7, 10:7.

Za 14 dnů nás čeká již plný domácí dvojzápas. Nejprve v sobotu 27. října hostíme od 17:30 h. družstvo z Mokré a v neděli 28. října od 10:00 h. soupeře z Hlubočan. Zveme všechny příznivce.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Do letošního ročníku okresních soutěží vstoupila hned čtyři naše družstva. Béčko v nejvyšší okresní třídě RP I nezačalo příliš dobře, když ze tří venkovních výjezdů přivezlo pouze jednu remízu.
Céčko hrající v RP II se představilo v Olešnici jen se třemi hráči, tudíž bez větších ambicí.
Déčko pak v RS I nestačilo na Kunštát.
Překvapilo však éčko, které vyhrálo ve Žďárné, když se čtyřmi výhrami blýsknul Petr Mrázek.