Utkání družstev TJ Šošůvka: 20. - 28. 10. 2018

přečteno 256x,
28.10.2018

5. – 6. kolo krajské soutěže KS I

O svátečním víkendu přivítali naši stolní tenisté soupeře v domácím prostředí. V sobotním podvečeru jsme se utkali s Mokrou, kterou jsme v loňském ročníku nedokázali ani v jednom ze zápasů porazit. Tentokrát jsme využili velmi dobrého vstupu do utkání, a i když se protivník dokázal zvednout, tak jsme si důležitou výhru pohlídali. V neděli k nám přicestovalo vedoucí družstvo tabulky Hlubočany. Naši stolní tenisté podali fantastický výkon, velice rychle jsme se ujali vedení, které sice soupeř dorovnal, ale skvělým závěrem nakonec slavíme docela překvapivé vítězství.

TJ Šošůvka A – TJ Cemo Mokrá A 10 : 5

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Obalil Jiří : 2,5 / 3
Cetkovský Martin : 1,5 / 3
Kutil Libor : 1,5 / 3

V každém duelu jsou hodně důležité čtyřhry a v sobotním zápase nám obě vyšly na výbornou. V té první za stolem kralovala dvojice Jirka a Martin, kteří naprosto s přehledem přehráli pár Kvapil – Paták 3-0. Libor s Lubošem měli také skvělý vstup, když jasně ovládli první set. V tom druhém se s párem bratrů Vojtěchů „tahali“, ale nakonec vítězí 15-13. Soupeři ale pokračovali ve zlepšeném výkonu a získali třetí sadu. Ovšem v té čtvrté se hraje podle not našich hráčů a celkově vítězíme 3-1. K první dvouhře nastoupí Libor a proti obranné hře Kvapila nenajde absolutně žádný recept (0-3). Ke srovnání stavu mají hosté blízko v další dvouhře. Jirka s Patákem 2x vede na sety, ale nakonec rozhoduje ten pátý. V něm stojí Jiří za stavu 8-10 proti dvěma mečbolům, ale následně uhraje čtyři body za sebou a bere výhru 12-10 v rozhodující sadě!!! Na pět setů si pak zahraje také Martin proti Martinu Vojtěchovi. Za nepříznivého stavu 1-2 na sety náš stolní tenista výrazně zpřesní hru a získá poslední dva sety poměrně jednoznačně pro sebe (3-2). Potvrdit výborný vstup je úkol pro Luboše. Proti Tomáši Vojtěchovi je první dva sety lepším hráčem a zaslouženě vede. V tom třetím, ale přijde menší ztráta koncentrace, čehož soupeř v koncovce využije (11-13), jenže ve čtvrtém setu již Luboš neponechá nic náhodě a připisuje další bod po výhře 3-1. Proti Kvapilovi má v dalším zápase dobrý start Jirka, když vyhraje první sadu 12-10. Bohužel v dalším průběhu se již hůře prosazuje a nakonec podlehne Kvapilovi 1-3. Další pětisetový zápas odehraje Martin. S Patákem vede 2-1 na sety, ovšem vyrovnané koncovky dvou posledních jdou za soupeřem (2-3). Naštěstí Luboš neponechá v souboji s Martinem Vojtěchem nic náhodě a jednoznačnou výhrou nám vrací náskok. Mokrá však zabojuje. Svůj den nemá Libor, čehož využije Tomáš Vojtěch a porazí našeho hráče v pětisetové bitvě. Potřetí na pět setů hraje Martin. S Kvapilem je k vidění vyrovnaný zápas. Martin vede 2-1 a ve čtvrtém setu má mečbol. Ten však nevyužije (nakonec 10-12) a jde se do pátého dějství. Koncovka rozhodne nakonec celý zápas a Martin i pátou sadu prohraje 10-12. Protivník je na dohled, ale Luboš nedává žádnou šanci Patákovi (3-0) a konečně zabere Libor, který sice v podstatě ve všech setech dotahuje náskok Martina Vojtěcha, ovšem koncovky všech tří zvládne (3-0). Když pak velice trpělivou a chytrou hrou přehraje Jirka Tomáše Vojtěcha 3-0, je na Lubošovi, aby zápas dohrál. V souboji neporažených hráčů se čeká jeho bitva s Kvapilem, jenže se žádná nekoná. Luboš soupeře doslova smete 3-0, dovolí mu uhrát pouhých 11 míčků a to ještě spíše údery kazí náš hráč, než by si soupeř něco uhrál. Průběh duelu: 2:0, 5:1, 5:3, 6:3, 6:5, 10:5.

TJ Šošůvka A – TJ Sokol Hlubočany A 10 : 4

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Obalil Jiří : 1,5 / 3

Stejně jako v sobotu začneme vítěznými čtyřhrami. V té první hraje Jirka s Martinem vyrovnané první dva sety s dvojicí Sirbu – Kovář 15-13 a 9-11, ovšem poté jsou lepší naši hráči a vítězí 3-1. Hodně podobný průběh má i druhý zápas. Luboš s Liborem hrají s Daňkem a Navrátilem čtyři sety, všechny rozhoduje koncovka a nakonec vyhrajeme 3-1. V první dvouhře se představí Libor s Navrátilem a je to úplně jiný Libor než v sobotu. Nepříjemného soupeře jednoznačně přehraje 3-0. Jirka pak nastoupí proti hostující jedničce Daňkovi. Po vyhraném prvním setu sice protihráč ovládne další dva, ovšem Jiří se vítězstvím v tom čtvrtém vrátí do zápasu. Bohužel v tom posledním již dominuje hráč Hlubočan (2-3). O navýšení našeho vedení se pak pokusí Martin. Se Sirbu vyhraje koncovku úvodního setu 12-10, jenže pak je úspěšnější náš host a obrátí výsledek. Martin zabojuje ve čtvrté sadě, bohužel koncovka mu nevyjde, prohraje 12-14 a celkově tedy 1-3. Možná nečekaně hodně práce má pak Luboš s Kovářem. Duel se natáhne na pět setů, ale v tom posledním je lepším hráčem Luboš (3-2). Po hladké porážce Jirky s Navrátilem 0-3 nastoupí za stůl Martin proti Daňkovi. V první sadě dominuje náš hráč, který využije i většího štěstí v sadě druhé a vede 2-0. Třetí set je nesmírně vyrovnaný, za stavu 10-9 má Martin mečbol, bohužel jeho úder „vyhodí“ páska, Daněk set vyhraje 10-12, což ho posílí a zvládne i další dvě sady (2-3). Je rázem srovnáno. Naštěstí Luboš si přes potíže ve třetí sadě poradí s útočníkem Sirbu (3-0) a Libor po prohře v první sadě s Kovářem zpřesní hru a otočí na konečných 3-1. Veledůležitý zápas pak sehraje Martin s Navrátilem. V prvních dvou sadách neví, co na soupeře hrát a prohrává i 4-8 v setu třetím. Pak však zahájí velký obrat. Třetí set vyhraje 11-8, čtvrtý 11-9 a v páté sadě suverénně dokráčí za důležitým vítězství 3-2. Pak nastoupí za stůl jedničky obou celků Luboš s Daňkem. Náš hráč smolně ztratí první set, jenže další dva jsou zcela v jeho režii. Luboš vede i ve čtvrté sadě 5-1, jenže soupeř zabojuje a vyhraje tento set 9-11. Luboš dobře začne i pátý set (6-2, posléze 8-4), Daněk neztratí nervy, srovná na 10-10 a o všem rozhodne koncovka. Zde poslední dva míče uhraje náš hráč a připraví tak Daňkovi první porážku v soutěži!!! Průběžné vedení tak povzbudí Libora, jenž naprosto s přehledem poráží 3-0 Sirbu a zápas završí Jirka, jenž ve třech setech (když menší problémy měl jen v tom druhém) přehraje Kováře a zakončí tak snahu celého družstva. Průběh duelu: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 10:4.

V hernách protivníků hrajeme za 14 dnů. V sobotu 10. listopadu nastoupíme od 17:30 h. na půdě nováčka soutěže v Kuřimi a v neděli 11. listopadu nás čekají od 10:00 h. Komořany.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Ve vyrovnaném zápase béčko ztratilo v závěru alespoň remízu se Zbraslavcem. Ovšem s Blanskem bylo jasně lepším týmem a připsalo si první výhru v soutěži.
Céčko nestačilo na Blansko D a neuspělo ani na půdě favorizované Veselice.
Déčko využívá většinu hráčů z éčka a nestačilo na Kuničky, aby poté ve třech hráčích prohrálo v Letovicích, kde se však dařilo Standovi, který vyhrál všechny své dvouhry.
Éčko pak prohrálo jak s Křetínem, tak ve Štěchově, když jediným bodujícím hráčem byl František Dujka.