Znak obce a Nazev obce

Dnes je čtvrtek
26. listopadu 2020, 47. týden
svátek má Artur, zítra Xenie

 
Které roční období se vám líbí nejvíce?

 14750
Jaro

 10640
Léto

 10511
Podzim

 9887
Zima

Nemáte zapnuté ukládání cookies! Hlasování do ankety není možné


Informace - Články

Tisk 

44. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu


turnaj registrovaných hráčů

Stanislav Šindelka,
Příspěvky,
přečteno 613x,
30.12.2018
Již tradičně se v Šošůvce „na Štěpána“ setkávají stolní tenisté z okresu Blansko a to v rámci VÁNOČNÍHO TURNAJE. Nejinak tomu bylo i letos, kdy na nás čekal již 44. ročník. Cestu do místního kulturního domu si našlo 34 hráčů a kvalitu zajišťovala skutečnost, že hned 12 z nich pravidelně působí v krajských soutěžích.

Systém turnaje je několik roků ustálený formou úvodních skupin a poté vyřazovací částí. Proto byli jednotliví hráči rozděleni do osmi skupin.

Skupině A dominovala nasazená jednička turnaje Luboš Bezděk ze Šošůvky, který neztratil jediný set. Druhý pak byl Jan Svoboda z Rájce a třetí Petr Türk ml. z Velkých Opatovic.
I skupina B měla svého favorita v podobě hráče místního oddílu. Tím byl Libor Kutil, jenž stejně jako Luboš neztratil set a bral první místo před Markem Vlachem z Boskovic a Janem Ostrým z Adamova. Překvapením pak bylo až čtvrté místo Michala Zouhara z Rájce.
Céčko pak ovládl mladý Michal Petr z Blanska, i když měl docela dost práce z druhým Šimonem Kutilem ze Šošůvky. Třetí místo obsadil Luděk Řehoř z Boskovic.
Další z mladíků se pak prosadil ve skupině D. Petr Krása ml. ze Zbraslavce hrál ve středu velice dobře, což ve skupině jen potvrdil. Druhý je pak zkušený Leoš Dvořák ze Šošůvky a třetí Michal Bezděk z Vysočan.
Další z hráčů působící v krajské soutěži pak získá prvenství ve skupině E. Je jím Jiří Přikryl z Blanska, který ovšem sehraje velice vyrovnaný zápas s nakonec druhým Jiřím Pařízkem z Boskovic. Třetí místo pak získá domácí Jarda Ševčík.
Potvrzení nasazení je pak k vidění ve skupině F. Domácí Jiří Obalil si počíná s přehledem a nechá za sebou Ondřeje Procházku z Blanska a Michaela Farkaše z Adamova.
V posledních letech bojuje o přední příčky na našem turnaji i Tomáš Kaluža z Blanska. Ten se bez ztráty setu prosadí ve skupině G. Za sebou nechá domácího Marka Krátkého a Rostislava Bartoše z Rájce.
No a konečně poslední skupina H má svého vítěze ze Zbraslavce. Je jím Pavel Těžký, který se však v souboji s druhým Stanislavem Sehnalem z Rájce pořádně zapotí. Třetí místo bere Aleš Zouhar ze Šošůvky.

Do vyřazovací části jsou nakonec zařazeni všichni účastníci, i když samozřejmě Ti úspěšnější ze skupin mají také výhodnější vylosování. Naprosto suverénně si počínají vítězové skupin, kteří do dalšího kola projdou všichni po výsledcích 3-0. Další souboje jsou podstatně vyrovnanější. Domácí Marek Krátký nestačí po pětisetové bitvě na Michaela Farkaše a v zajímavém a dramatickém zápase přehraje Petr Türk ml. Jiřího Pařízka poměrem 3-1. V místním derby má pak po výsledku 3-1 nad Alešem Zouharem navrch Leoš Dvořák a velké drama je pak k vidění v zápase Jana Svobody s Michalem Bezděkem, když se favorizovaný Svoboda raduje až po pátém setu.
Osmifinále pak nabídne jak rychlé postupy, tak i velká dramata. Luboš Bezděk pokračuje v suverénním tažení a přehraje Farkaše 3-0. Stejně tak si vede i Těžký v souboji s Vlachem. Poměrně v klidu pak postupuje Obalil po výhře nad Dvořákem, Krása, jenž přehraje Procházku a Kaluža, ten zas nenechá jediný set Svobodovi. Türk mladší potvrzuje dobrou formu, ale na víc než na zisk jednoho setu v duelu s Michalem Petrem to nestačí. Dramata pak rozehrají bratři Kutilovi. Šimon se s Jiřím Přikrylem tahá až do koncovky pátého setu, kterou získá poměrem 11-9 a zajistí si postup. To Libor závěr zápasu se Sehnalem nezvládne. Ztratí vedení 2-1 na sety, v tom pátém dokáže dotáhnout velkou ztrátu, ale nakonec nevyužije mečbol a prohraje 10-12.

Čtvrtfinále se pak nese v poměrně jasných zápasech. Luboš Bezděk je výrazně důraznější než Těžký a opět neztrácí ani set. Stejně suverénně si vede Petr Krása, jenž zastaví dnes velmi dobře hrajícího Šimona Kutila poměrem 3-0. Na dravou a rychlou hru Michala Petra nestačí Jirka Obalil a je taktéž ze hry venku. Překvapení se pak zrodí v duelu Kalužy se Sehnalem, kdy ve čtyřech setech slaví úspěch hráč Rájce.

První semifinále nabídne asi nejpohlednější zápas turnaje. Bezděk s Krásou ztratí první sadu v turnaji, ale pak zabojuje a srovná. Dramatická je třetí sada, kdy až v koncovce (15-13) uspěje domácí hráč. I dál se hraje zápas, ve kterém si hráči musí uhrát každý míček a i v závěru čtvrté sady je lepší Luboš a po roce je znovu ve finále, když Krásu porazí 3-1.
Druhé semifinále má jasného favorita v podobě Michala Petra. Ovšem nepříjemná Sehnalova hra slaví úspěch a ukončí po výsledku 3-2 cestu turnajem třetímu ze spolufavoritů v řadě, no a po roční pauze si hráč Rájce zopakuje finále.
V Šošůvce hrajeme i o třetí místo. V souboji „zklamaných“ mladíků je z počátku nahoře Petr Michal, jenž poměrně snadno získá s Petrem Krásou první dva sety. Pak se však karta obrátí a nakonec vyhraje v pěti setech hráč Zbraslavce.

Ve finále je jasným favoritem Bezděk, ale dnešní hra Sehnala zasluhuje respekt, což se v průběhu finále potvrdí. První set je takový nemastný – neslaný, ale dá se říct, že ho bez větších potíží získá Bezděk. Ovšem ve druhé sadě se k Sehnalovi přikloní i štěstíčko pomocí několika „prasátek“ a rázem je srovnáno. Hráč Rájce pak využívá své pohody i v setu třetím kdy získá poměrně luxusní náskok. Ovšem ten dokáže Luboš zlikvidovat a nakonec vyhraje koncovku 12-10. Čtvrtý a nakonec poslední set je již plně v režii favorita, který nedá Sehnalovi žádnou šanci a naprosto zaslouženě bere pohár za první místo.

Luboš Bezděk - Stanislav Sehnal 3 : 1 (11:7, 7:11, 12:10, 11:3)


Své favority měl také turnaj ve čtyřhrách. No a všichni z nich si vybojovali účast ve čtvrtfinále. Zde již bylo jasné, že se někdo z těch, kdo si dělal ambice na příčky nejvyšší, bude loučit. V prvním čtvrtfinále si nejvýše nasazená dvojice hráčů Blanska Kaluža s Přikrylem poradila s dvojicí Michal Petr – Farkaš 3-0. I druhé čtvrtfinále mělo podobný průběh. Domácí bratři Kutilové porazili Pařízka s Vlachem z Boskovic také 3-0. To dvě další čtvrtfinále přinesla pětisetové bitvy. Obalil s Procházkou tímto poměrem udolali pár Těžký – Krása a Bezděk s Michalem Zouharem také až v pátém setu zlomili odpor domácích Aleše Zouhara s Jaroslavem Ševčíkem.

Semifinále nabídlo dva vyrovnané duely. V tom prvním vítězí Kaluža s Přikrylem nad bratry Kutilovými 3-1 a stejným poměrem porazí Obalil s Procházkou dvojici Bezděk – Michal Zouhar.
Do finále se tak podívají hned tři zástupci Blanska a jeden domácí hráč. A je to snad poprvé, kdy ve finále čtyřhry není zastoupen ani jeden ze semifinalistů dvouhry!!! Samotné finále rozehrají lépe Obalil s Procházkou, kteří získají první sadu. Navrch pak mají i v setu druhém, ovšem jen do stavu 10-7, pak Kaluža s Přikrylem předvedou skvělou stíhací jízdu a otočí set na 10-12. Třetí set je pak ve znamení větší jistoty Obalila s Procházkou, ovšem ten čtvrtý je naopak zcela odlišný od toho předcházejícího. Je tedy srovnáno a rozhodne se v setu posledním. V něm od úvodu získají náskok Obalil s Procházkou a ten si udrží až do konce.

Jiří Obalil, Ondřej Procházka – Jiří Přikryl, Tomáš Kaluža 3 : 2 (11:7, 10:12, 11:6, 7:11, 11:6)

Výsledková listina:

Dvouhra: Čtyřhra:
1. Bezděk Luboš (Šošůvka)
2. Sehnal Stanislav (Rájec)
3. Krása Petr ml. (Zbraslavec)
4. Petr Michal (Blansko)
5. Těžký Pavel (Zbraslavec)
6. Kaluža Tomáš (Blansko)
7. Kutil Šimon (Šošůvka)
8. Obalil Jiří (Šošůvka)
9. Farkaš Michael (Adamov)
10. Kutil Libor (Šošůvka)
11. Procházka Ondřej (Blansko)
12. Türk Petr ml. (V.Opatovice)
13. Vlach Marek (Boskovice)
14. Svoboda Jan (Rájec)
15. Přikryl Jiří (Blansko)
16. Dvořák Leoš (Šošůvka)


Čtyřhra:
1. Obalil Jiří, Procházka Ondřej (Šošůvka, Blansko)
2. Přikryl Jiří, Kaluža Tomáš (Blansko)
3. Bezděk Luboš, Zouhar Michal (Šošůvka, Rájec)
4. Kutil Libor, Kutil Šimon (Šošůvka)
5. Krása Petr ml., Těžký Pavel (Zbraslavec)
6. Petr Michal, Farkaš Michael (Blansko, Adamov)
7. Zouhar Aleš, Ševčík Jaroslav (Šošůvka)
8. Pařízek Jiří, Vlach Marek (Boskovice)


Velké poděkování za spolupráci po organizační stránce si zaslouží Eva Zouharová a po stránce občerstvovací sehraná dvojice Petr Mikulášek a František Baláž.

Poděkování patří také sponzorům, kteří přispěli k zajištění turnaje.Fotografie

1.místo - dvouhra: Luboš Bezděk

26.12.2018

Předávání poháru vítězi

26.12.2018

2.místo - dvouhra: Stanislav Sehnal

26.12.2018

3.místo - dvouhra: Petr Krása ml.

26.12.2018

Trojice "medailistů"

26.12.2018

5.místo - dvouhra: Pavel Těžký

26.12.2018

6.místo - dvouhra: Tomáš Kaluža

26.12.2018

7.místo - dvouhra: Šimon Kutil

26.12.2018

8.místo - dvouhra: Jiří Obalil

26.12.2018

9.místo - dvouhra: Michael Farkaš

26.12.2018

10.místo - dvouhra: Libor Kutil

26.12.2018

11.místo - dvouhra: Ondřej Procházka

26.12.2018

14.místo - dvouhra: Jan Svoboda

26.12.2018

15.místo - dvouhra: Jiří Přikryl

26.12.2018

1.místo - čtyřhra: Ondřej Procházka, Jiří Obalil

26.12.2018

2.místo - čtyřhra: Jiří Přikryl, Tomáš Kaluža

26.12.2018

3.místo - čtyřhra: Luboš Bezděk, Michal Zouhar

26.12.2018

Čtyřhra - "medailisté"

26.12.2018

4.místo - čtyřhra: Libor Kutil, Šimon Kutil

26.12.2018

5.místo - čtyřhra: Petr Krása ml., Pavel Těžký

26.12.2018

6.místo - čtyřhra: Michael Farkaš (Michal Petr)

26.12.2018

7.místo - čtyřhra: Jaroslav Ševčík, Aleš Zouhar

26.12.2018

Diskuse


Zobrazit diskusi nebo přidat příspěvek


 Work time: 0.46 s | © 2018 Obec Šošůvka | Webmaster