Předehrávané 14. kolo krajské soutěže

přečteno 273x,
20.1.2019

KS I:

Na žádost soupeře si naši stolní tenisté odehráli svůj zápas s posledními Bučovicemi již o týden dříve. A ti z diváků, kteří přišli a očekávali jednoznačný průběh, museli být notně zaskočeni. Soupeř se nečekaně dlouho držel (snad i z důvodu podcenění z naší strany), ale nakonec jsme roli favorita potvrdili.

TJ Šošůvka A – TJ Sokol Bučovice A 10 : 4

Bezděk Luboš : 3,5 bodu / 3 dvouhry
Kutil Libor : 3,5 / 3
Cetkovský Martin : 1,5 / 3
Obalil Jiří : 1,5 / 3

Úvodní čtyřhry jsme bez větších problémů zvládli, když za oběma stoly byla znát vyšší kvalita našich hráčů, i když si svoje slabší chvíle vybrali a dovolili protihráčům uhrát po setu. Jirka s Martinem v první čtyřhře narazili na pár Rotrekl – Spirit a přes zaváhání v druhé sadě dovedli zápas k bezpečnému vítězství. Libor s Lubošem v úvodních dvou setech nedali dvojici Dragan – Macháň absolutně žádnou šanci. Jenže v setu třetím polevili, ztratili ho a i sadu čtvrtou museli obracet, naštěstí však úspěšně a tak obě čtyřhry vyhrajeme poměrem 3-1. K první dvouhře nastoupí Libor proti Spiritovi, který jen v první sadě (11-9) klade důraznější odpor, pak je hra plně v moci Libora (3-0). Ovšem druhá dvouhra má nečekaný průběh. Jirka proti Draganovi nenajde absolutně žádnou protihru a zápas ztratí poměrem 0-3. Úplně stejně (na uhrané míče dokonce hůře než Jirka) dopadne v následujícím zápase Martin. S Macháněm prohraje hladce 0-3. Pak nastoupí za stůl Luboš. Ten je rozehraný od soboty, kdy se zúčastnil krajských přeborů a na tomto místě je třeba našeho hráče vyzdvihnout. Luboš se v silné konkurenci i ligových hráčů dostal až do čtvrtfinále a vybojoval si právo účasti na mistrovství republiky, které se bude letos konat v Teplicích!!!!! Ale zpět k dnešnímu utkání. Luboš nastoupí proti Rotreklovi a dosáhne hladkého vítězství 3-0. Ovšem hosté bojují. V další dvouhře je vidět pětisetová bitva Jirky se Spiritem. Jiří 2x dotáhne ztrátu setu, ale ten pátý je nakonec v režii soupeře (2-3). A vzápětí je srovnáno. Martin sice zvládne dramatickou koncovku úvodního setu s Draganem (12-10), ale pak je za stolem jistější host z Bučovic a výsledkem je Martinova prohra 1-3. Naštěstí rychle znovu odskočíme. Luboš hraje vyrovnaný první set z Macháněm (13-11), ale v těch dalších je lepším hráčem (3-0). Libor poté za stavu 2-0 na sety s Rotreklem nechá soupeře uhrát třetí sadu, ale v té čtvrté dominuje (3-1). Pak se chytne i Martin. Se Spiritem má problémy jen ve třetí sadě, jinak je jistějším hráčem a připíše výhru 3-1. Luboš poté nedá žádnou šanci Draganovi a i potřetí vyhraje 3-0. Vyrovnaný zápas pak sehraje Libor s Macháněm. Prohraje úvodní set, ale v dalším průběhu zajímavého zápasu je lepším hráčem, aby po výhře 12-10 ve čtvrté sadě slavil výhru 3-1. Definitivu výsledku pak dá Jirka v zápase s Rotreklem. Po jasně získaných dvou setech se sice ve třetím trápí, ale nakonec jej získá poměrem 14-12 a celý zápas tedy uzavře výhrou 3-0. Průběh duelu: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 10:4.

Takže příští týden se naše áčko představí jen jednou a bude to v sobotu 26. ledna kdy hostíme od 17:30 h. Brno – Bystrc B.