19. - 20. kolo krajské soutěže + okresní soutěže

přečteno 200x,
10.3.2019

KS I:

Poslední dva domácí zápasy sehráli naši hráči. S Kuřimí byl k vidění velice vyrovnaný duel, který jsme rozhodli až v samém závěru. V zápase s Komořany jsme si od počátku udržovali náskok, který jsme nakonec dovedli k dalšímu vítězství.

TJ Šošůvka A – SK Kuřim A 10 : 7

Bezděk Luboš : 4,5 bodu / 4 dvouhry
Kutil Libor : 4,5 / 4
Cetkovský Martin : 1 / 4
Dvořák Leoš : 0 / 3

V úvodní čtyřhře spolu poprvé hrající Leoš s Martinem nebyli daleko od úspěch s párem Fučík – Šípka. 2x dokázali dotáhnout náskok, ale poslední sada vyšla lépe soupeřům (2-3). Srovnáme však díky Lubošovi s Liborem. Ti přes zaváhání ve třetím setu zdolají dvojici Vermouzek – Smolík 3-1. K úvodní dvouhře nastoupí Libor proti Šípkovi. Hraje se vyrovnaný duel, ve kterém je nakonec jistější Libor, jenž vyhraje 3-1. Martin poté hraje s Vermouzkem. K vidění je pět zajímavých setů a bohužel ten pátý vyhraje hráč Kuřimi (2-3). Letos poprvé nastoupí v krajské soutěži Leoš. Se Smolíkem hraje první tři sety vyrovnaný duel a až v tom čtvrtém se prosadí jasněji favorit z Kuřimi (1-3). Následně přenechá Luboš Fučíkovi jen jeden set a tak je jasné, že bere výhru 3-1. V další dvojici zápasů pak Martin nestačí na Šípku (1-3) a stejným poměrem prohraje Leoš s Vermouzkem. Hosté se dostanou do vedení, ale dlouho jim nevydrží. Luboš po ztrátě úvodní sady v zápase se Smolíkem hru zpřesní a vítězí 3-1. No a naprosto stejně si vede Libor s Fučíkem. Také ztratí první set, v druhém se trochu trápí (13-11), ale pak už potvrdí roli favorita (3-1). Leoš sice na Šípku neuhraje ani set (0-3), ovšem srovná Luboš, jenž hladce přehraje Vermouzka (3-0). Poté co Libor porazí 3-1 Smolíka, může náš tým posunout k vítězství Martin. V dramatickém zápase s Fučíkem hraje 2-2 na sety a v tom posledním má za stavu 10-6 hned 4 mečboly v řadě, které však nevyužije a prohrává 11-13. Luboš pak prohraje s Šípkou první set, ztrácí rychle i v tom druhém, ale nakonec se projeví přece jen vyšší kvalita hráče Šošůvka, který vyhraje nakonec 3-1. Stejným poměrem pak porazí Libor Vermouzka a čekáme, zda se nám podaří vyhrát jeden ze dvou posledních zápasů. Vyjde to hned Martinovi, ale je to velké drama, neboť náš hráč vyhraje se Smolíkem po pětisetovém dramatu 3-2. Průběh duelu: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:7, 10:7.

TJ Šošůvka A – TTC Komořany A 10 : 5

Kutil Libor : 2,5 / 3
Cetkovský Martin : 2 / 3
Obalil Jiří : 1 / 3

V závěrečném domácím vystoupení jsme hostili Komořany, které určitě mají na víc, než doposud předvádějí. I v Šošůvce se hrál vyrovnaný zápas. V úvodní čtyřhře nestačí Jirka s Martinem a na dvojici Busta – Lukáš Masařík (1-3). Luboš s Liborem pak rozehrají dobře utkání s Michalem Masaříkem a Hejdůškem. Vedou rychle 2-0, ale po srovnání soupeřů se hraje pátá sada, kterou vyhrají naši hráči 11-7. V úvodní dvouhře sice Libor ztratí první sadu s Bustou poměrně hladce, ale v těch následujících třech je jistějším hráčem stolní tenista Šošůvky (3-1). Jirka se s hostující jedničkou Lukášem Masaříkem snaží, ale na víc než zisk jedné sady to nestačí (1-3). Důležitý bod pak získá Martin, jenž porazí 3-1 Michala Masaříka a svoji formu potvrdí Luboš, jenž v zajímavém zápase zdolá zkušeného Hejdůška také 3-1. Naše vedení pak umocní v úvodním zápase druhé várky Jirka. S Bustou sice prohraje úvodní sadu, ale pak za zeleným stolem dominuje (3-1). Po dvou rychlých zápasech, kdy Martin prohraje 0-3 s Lukášem Masaříkem a naopak Luboš stejným poměrem přehraje Michala Masaříka, je k vidění pětisetová bitva Libora s Hejdůškem. Liborovi nakonec nestačí náskok 2-0 na sety, jelikož host z Komořan srovná a v dramatické koncovce páté sady prohraje Libor 10-12. Daří se však Martinovi, který přes zaváhání ve třetí sadě porazí Michala Masaříka 3-1. Poté je k vidění souboj jedniček obou týmů. Luboš Lukáši Masaříkovi vždy odskočí, ale protivník dokáže 2x stav srovnat. Rozhoduje pátá sada, kde je jistější náš hráč a bere důležitý bod (3-2). Po hladké výhře 3-0 Libora s Michalem Masaříkem jsme pak konečné výhře hodně blízko. Trochu to oddálí Hejdůšek, když Jirka v jejich vzájemném zápase získá jen úvodní sadu (1-3). Ovšem zápas definitivně uzavře Luboš, který má však s Bustou docela dost práce a vyhraje nakonec 3-2. Průběh duelu: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 9:4, 9:5, 10:5.

Sezónu zakončíme v hernách vedoucích celků tabulky a zároveň okresních rivalů. V sobotu 23. března hrajeme od 17:30 h. ve Zbraslavci a v neděli 24. března od 10:00 h. v Blansku s místním béčkem.

Okresní soutěže ve stolním tenisu

Béčko dosáhlo povinných dvou vítězství s družstvy ze samého dna tabulky.
Céčko v posledním výjezdu do herny soupeře remizovalo v Rohozci, který společně s námi sestupuje.
Déčko pak utrpělo vysokou porážku se Suchým.
No a podobně si vedlo i Éčko, jenž jednoznačně prohrálo v Kunštátu.